Kasulikud nõuanded

Kuidas valida arvutilauda?

Arvutilaudade pakkumised
29.08.2023
arvutilaud

Kas oled otsustanud, et vajad uut arvutilauda? Suurepärane lahendus on Sinu kontori või kodu jaoks hästi valitud laud, mis aitab kogu päeva arvuti- või paberitöö jaoks palju mugavamalt mööda saata. Tõsi, arvutilaua valimine ei ole nii lihtne - see peab mitte ainult aitama säilitada ideaalset asendit, vaid olema ka piisavalt suur, et vastata kõikidele Sinu vajadustele, kui töötad, puhkad või kasutad lauda muul viisil. Selle laua valimine võib olla mõnevõrra keeruline, seega aitavad Sind Kaup24 eksperdid.

Mõtle, milleks Sa oma laua kasutad

Enne uue laua ostmist on väga oluline mõelda, milleks seda kasutada. See võib muuta rohkem kui Sa arvata oskad.

  • Kui kasutad seda kõige rohkem arvutiga töötamiseks - vali laud, mis on mõeldud spetsiaalselt arvuti kasutamiseks. Kas kasutad püsivat arvutit? Sellisel juhul vajad lauda, kus on piisavalt ruumi või isegi eriline osa arvuti jaoks. Pead ka veenduma, et see oleks büroomööbel - laual on monitori, klaviatuuri või muude vajalike arvuti lisaseadmete jaoks piisavalt kohti.
  • Paberitöö jaoks - soovitame tellida laud võimalikult suure vaba ruumiga, mitte katta seda riiulite ja muude mittevajalike asjadega ning et näha võimalikult palju dokumete, paberid ja muud vajalikku. Loomulikult peaks ka kõik need asjad olema eraldi riiulil.
  • Kombineeritud tööks - kui  töötad paberite ja arvutiga ning mõnikord esineb kontoris kohtumisi, siis mõtle L- või isegi U-kujulise laua peale, mis annaks Sulle palju ruumi. Muidugi  oleks siis hea luua spetsiaalne koht klientide ja teiste külaliste jaoks.
  • Kodus töötamiseks - soovitame tellida regulaarne laud arvutiga tööks või L-kujuline laud, mida saab lihtsalt toa nurka paigutada. Kui kodus on natuke vähem ruumi, vali üks väiksematest lauadest, millel on rattad, et saaksid selle positsiooni hõlpsasti muuta.

Arvutilaudade TOP

Mõtle oma tööstiilile ja -vahenditele

Kas töötad tavaliselt selleks, et kindel töö tehtud saaks või oled pigem loominguline ja mitte eriti organiseeritud? Kui valisid teise variandi, siis on vaja palju suuremat lauda, samal ajal kui need inimesed, kes on hästi organiseeritud ja ei kannata igasugust jama oma laual peaksid valima veidi väiksema laua. Muidugi, laua suurus peaks sõltuma sellest, milliseid töövahendeid kavatsed kasutada - kui töötad graafikaga, siis pead lauale asetama suure arvuti koos mitme monitoriga ning sellisel juhul väiksest lauast lihtsalt ei piisa.

Ergonoomika ja koht

Internetiarvustused väidavad, et laual võib olla samasugune mõju Sinu mugavusele, kui toolil. Seega peaksid kaaluma kõiki aspekte laua ostmisel. Eelkõige ei tohiks see tugineda Sinu jalgadele – standard kõrguseks on 75 cm, mis peaks olema piisav enamikele. Samuti veendu, et seal on piisavalt ruumi, et laua ja tooli vahele mahuks istuma sirgelt ja mugavalt. Kui plaanid mõne asja laua ette asetada, veendu, et jääb samuti piisavalt ruumi külalistele. Laud ei tohiks tegelikult kogu ruumi hõivata, vaid see peaks olema tööruumi keskpunkt.

Kas plaanid sageli arvutit kasutada? Pea meeles, et arvuti klaviatuur peab olema ideaalsel kõrgusel, et küünarnukid oleksid umbes 90 kraadise nurga all. Tavaliselt klaviatuuri paigutamine otse lauale ei ole väga mõistlik, paljud inimesed eelistavad selle jaoks käepärast kohta laua eraldi osa peal. Kui laual ei ole klaviatuuri jaoks erilist kohta, siis laud peab olema reguleeritava kõrgusega.

Ära unusta - kõik asjad laual peaksid olema hõlpsasti kättesaadavad. Seetõttu ei tasu liialdada laua suurusega – Sa ju tõesti ei taha raisata oma väärtuslikku aega lihtsalt millegi otsimisele.

Laua materjal

Lõpuks on väga oluline valida laua materjal, just seetõttu, et see kaunistab tuba ja sellest sõltub mugavus, vastupidavus ja muud aspektid. Praegu on kõige populaarsemad materjalid laminaat, metall (teras) ja puit.

Lõpuks on väga oluline valida laua materjal, just seetõttu, et see kaunistab tuba ja sellest sõltub mugavus, vastupidavus ja muud aspektid. Praegu on kõige populaarsemad materjalid laminaat, metall (teras) ja puit.

  • Laminaadist - see on praegu kõige populaarsem arvutilaua materjal. See on üsna odav, usaldusväärne ja pikaajaline valik. Samuti saad valida paljude värvitoonide seast. Kvaliteetse lamineeritud laua jaoks otsi lauda paksu laminaatkihiga.
  • Metallist või roostevabast terasest - arvuti laud, mis tehtud metallist või roostevabast terasest, on kindlasti kõige pikema elueaga. Tõsi, sellised lauad võivad maksta suhteliselt palju, nad on rasked ja mõnikord võivad ka külma pinnaga häirida.
  • Puidust - puidust valmistatud lauad näevad välja lihtsalt vapustavad, kuid nad on kõige kallimad kõigist variantidest ja teenivad kõige lühemat aega lihtsalt sellepärast, et puu ei ole kuigi vastupidav materjal ning see on ilma usaldusväärse kaitseta. Kui Sa tahad midagi vastupidavat, siis pole puit õige valik. Aga kui ilu ja disain on olulisemad kui kõik muud, siis võid selle materjali julgelt valida ning garanteerime, et Sa ei kahetse.

Hind peaks olema mõnevõrra vähem oluline

Nii nagu kogu mööblit, eeldad ka arvutilauda valides, et see kestab väga pikka aega. Niisiis, kas hind on tõepoolest nii oluline? Kui Sa endiselt arvad, et on, siis soovitame laua osta internetist, Kaup24 e-poest. Siin on kogu mööbel saadaval odavamalt tänu pidevalt toimuvatele allahidlustele ja kampaaniatele!

Klientidele meeldib see postitus

4/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?