Kasulikud nõuanded

Kuidas valida akutrelli?

26.01.2021
kaks punast akutrelli

Akutrell on tööriist, mis on hädavajalik nii koduses remondis kui ka professionaalidel. Korraliku akutrelli komplekti abil saab auke puurida, kruvisid lahti või kinni keerata ja isegi ehitusvigu parandada. Seda saab kasutada erinevatel pindadel ja materjalidel ning saate ise hõlpsalt teha mitmesuguseid ülesandeid ja projekte. Tutvuge lähemalt, millised elektrilised tööriistad kuluvad igas majapidamises ära.

Juhtmega trellid on sageli kergemad kui juhtmeta, kuna pole rasket akut. Kui valite võrgutoitega juhtmega akutrelli, läheb teil kindlasti vaja ka pikendusjuhet. Juhtmeta akutrell annab suurema liikumisvabaduse, kuna saate selle kaasa võtta igale poole ilma, et peaksite pikendusjuhet enda järel vedama. Kõige võimsamad juhtmeta tööriistad on tavaliselt aga kallimad kui sama võimekad juhtmega akutrellid.


Suurus 

Akutrelle on saadaval 1/4-tollise(6mm), 3/8-tollise(10mm) ja 1/2-tollise(12mm) suurusega. Need mõõtmised viitavad puuripadrunile - osale, mis hoiab tera - ja näitab suurimat akutrelli otsikut, mis külvikule sobib. 1/4-tollisest padrunist piisab kergekäelise ülesannete jaoks. 3/8-tolline akutrell aktsepteerib laia valikut osasid, muutes selle mitmekülgseks kodus tavaliste ülesannete täitmiseks. 1/2 tolline puur sobib raskemate tööde jaoks.

Kiirus 

Muudetava kiirusega ja reguleeritava siduriga akutrell annab teile mitmekülgsuse erinevate materjalide puurimiseks ja mitmesuguste otsikute kasutamiseks. Okaspuidu, lehtpuidu, metalli ja müüritise puurimine nõuavad kõik erinevat kiirust ja pöördemomenti või pöörlemisjõudu. Kõvemad materjalid ja suuremad otsad vajavad väiksemat kiirust ja suuremat pöördemomenti. Suurem kiirus ja väiksem pöördemoment töötavad pehmemate materjalide ja väiksemate otsikutega. Akutrelli päästik reguleerib kiirust. Seadistate siduri soovitud pöördemomendi tasemele. Korralikult reguleeritud sidur hoiab teid kruvi liiga sügavale keeramisest ja vähendab kruvipea lahti tulemise võimalust. 

akutrelli kasutamine

Igat tööriista peaks olema mugav kasutada 

Akutrell võib selle alguses kätte võttes tunduda suurepärane, kuid mõelge sellele, mis tunne pärast mõnetunnist kasutamist on. Mõelge tehtavale tööle ja tasakaalustage soovitud võimsus akutrelli suuruse ja kaaluga, et saaksite seda võimalikult mugavalt käsitseda. Parim akutrell on see, mida on mugav kasutada. Kui see ei ole mugav, siis jääb see suure tõenäosusega seisma. Mugavus on võimalik hinnata ka akutrelli disaini järgi, vaadake käepideme kuju ja selle asendit.

Akutrelli disain mõjutab selle kasutamist 

On kahte tüüpi akutrellide käepidemeid. T-käepidemega akutrelli käepide asub akutrelli keskosa lähedal. See disain jaotab kaalu parema tasakaalu saavutamiseks ja koormab rannet vähem. Teistel juhtmega akutrellidel on käepide püstoli stiilis nii, et käepide on taga ja kogu raskus vajub ühele poolele. T-käepidemega akutrell sobib paremini raskemate ja pikemate ülesannete jaoks. Ühes otsas olev käepide sobib paremini kergemate ja lühiajaliste tööde jaoks. 

mees kasutab akutrelli

  • Harjadeta mootoriga akutrell pakub suurt efektiivsust, mille tulemuseks on parem tööaeg, suurem võimsus, suurem vastupidavus ja vähem hooldust. Harjadeta mootoriga akutrell on ka kergem ja teeb vähem müra.
  • Sisseehitatud valgus aitab teil näha, kus te puurite või liigute. See on oluline funktsioon, kui peate ligipääsema pimedatesse nurkadesse või teete tööd ruumides, mille valgustusvõimsus on nõrk.
  • Sisseehitatud tasemed aitavad teil kinnitusdetaile täpsemalt puurida ja paigaldada.
  • Reguleeritav külgkäepide võimaldab teil teostada raskemaid puurimisi suurema stabiilsuse ja juhtimisega.

Kergete ja keskmiste puurimisülesannete jaoks on väiksemaid 12-voldiseid juhtmeta akutrellid palju lihtsam kasutada ja need kaaluvad keskmiselt mõned kilod vähem kui 18-voldised mudelid. Kui teil on vaja raskete ülesannetega tegeleda, võiksite valida suuremad, 18–20-voldised. Need kaaluvad rohkem, kuna suurem pinge nõuab raskemaid elektrilisi komponente. Need pole aga lihtsalt raskemad ja võimsamad, vaid võivad olla ka vastupidavamad.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?