Kasulikud nõuanded

Kuidas valida ahju?

Ahjude pakkumised
12.02.2018
Ahju valimine

Uue köögi või remondi planeerimisel jääb selle peamine funktsioon alati samaks – maitsev ja soe toit. Köögi valimise määrab tavaliselt suurus, muutuv sisustus ja hind, mida on võimalik selle eest maksta. Siiski peavad paigaldatavad seadmed olema kõrge kvaliteediga.

Üks kõige olulisemaid köögiseadmeid külmakapi kõrval on loomulikult ahi. Sellega võid hautada ja praadida liha ning köögivilju. Samuti saad ahjus valmistada kõige maitsvamaid kondiitritooteid.

Elegantne ja moodne ahi koos laia valiku funktsioonidega võib maksta tuhandeid eurosid. Teisest küljest, kui kavatsed seda kasutada ainult teatud eesmärkidel, siis ei ole kõik need uhked lisafunktsioonid vajalikud ning võid selle osta palju soodsamalt. Tegelikult sõltub palju sellest, kui suur on Sinu eelarve.  Siin on mõned näpunäited õige ahju valimiseks.

Elektri- või gaasiahi - mis on parim valik?

Enamik tänapäeval müüdavatest integreeritud ahjudest töötavad elektriga, kuid ei tasu unustada ka gaasiahjusid, mis siiani paljudes kodudes kasutusel on.

Gaasiahjude eeliseks on see, et nad ei kuivata toitu nii nagu elektriahjud. Seetõttu on seda tüüpi ahi kõige sobivam röstimise, praadimise ja niiskust vajavate roogade valmistamise jaoks. Lisaks saab neid osta veidi odavamalt kui elektriahjusid. Teisest küljest on arenenud ka järgmise põlvkonna elektriahjud, mis vajavad aga suuremat investeeringut.
Pea meeles, et gaasiahju konstruktsioon tähendab seda, et küpsetamisel on see ülevalt kuumem ja põhjast jahedam. Seetõttu peaksid road olema kateud mahlase tulemuse saavutamiseks, välja arvatud juhul, kui ahjus on püsiv grillimisfunktsioon. See ei anna otsest kuumust ahju ülaosast. Gaasiahjud ei juhi ka soojust nii hästi kui elektriahjud, kui sellel ei ole just ventilaatorit.

Ära unusta, et ükskõik millise ahjuga on tegemist, ikka on vajalik lähedal asuv pistikupesa. Seetõttu mõtle hoolikalt selle asukohale ja vajadusel telli pikendusjuhe.

Gaasiahju otsimisel pea meeles, et nende valik turul ei ole nii rikkalik ning enamik juhtudel pead valima vaid mõne valiku seast. 

Elektriahjude eeliseks on see, et enamus on multifunktsionaalsed. Nad võivad pakkuda mitmeid toiduvalmistamise programme: näiteks toiduvalmistamise ajal saad valida ülemise ja alumise küpsetamise kombinatsiooni või lisada grillimise funktsiooni optimaalseks toidu valmistamiseks.

Ahju suurus

Kuidas valida koju õige suurusega ahi? On olemas erineva suurusega ahjusid, mida mõõdetakse mahutavuse järgi. Minimaalne suurus on kuni 50 kuni 59 liitrit, 69 liitrit ja 70 liitrit. Valides kõige sobivamat, mõtle mitte ainult köögi suurusele ja ahju jaoks ette nähtud ruumile vaid ka sellele, kui palju ja mida hakkad selles valmistama. 

Näiteks ei soovitata üksikule inimesele või üksikvanemale kõige suuremat ahju osta, sest see pole lihtsalt ökonoomne.

Eraldi paigaldatud või integreeritud ahi?

Loomulikult on integreeritud ahjude üks suurimaid eeliseid see, et köögi planeerimisel on palju rohkem vabadust. Sellisel juhul võid ahju paigaldada nišši või laua alla. Teine, veelgi mugavam lahendus on ahju tõstetmine kõrgemale, nii saab selle alla ehitada veel köögikapi. See hoiab ära tarbetu ruumi raiskamise ja näed kõike silmade kõrguselt.

Samas on statsionaarsed ahjud tavaline ja traditsiooniline valik. Kõik, mida vajad, et muuta seda tüüpi vanem ahi uueks – tee köögis remont ja ühenda see vanale kohale tagasi.

Kas ahjude isepuhastamine on lihtsalt müüt?

Üks mugavaim lahendus neile, kes soovivad toitu valmistada, kuid mitte ahju puhastamisele palju aega kulutada, on isepuhastuv ahi. Selliseid imelisi tehnikasaavutusi on mitmeid tüüpe.

Esimene tüüp on lukustatud puhastus, mille puhul sisemine temperatuur tõuseb kuni 500 ° C. Selline soojus muudab toidujäägid tuhaks ja koduperenaine või peremees peab ainult ootama, kuni see tuhahunnik jahtub ja saab selle ära puhastada.

Teist tüüpi isepuhastuvad ahjud kaetakse spetsiaalse materjaliga, mis imendab rasva. Kõik, mida vajad, on ahju regulaarne kuumutamine temperatuurini 250 ° C ja jahtudes niiske lapiga ahi ära pühkida.

Seega, vastates küsimusele, isepuhastav ahi ei ole müüt. See aitab säästa aega, nii et tasub investeerida sellesse lisafunktsiooni.

Mõned muud nõuanded ahju valimiseks

Selleks, et süüa mitte ainult hästi, vaid ka tervislikult, soovitame osta aurufunktsiooniga ahju. Aurutatud toit on kehale toitvam ja sõbralikum.

Tänapäeva ahjud on enamastu varustatud lampidega, mis võimaldavad küpsetusprotsessi jälgida. Kindlasti tasub selle kohta lugeda tehnilist kirjeldust või interneti tagasisidet. Samuti küsi selle valgustuse võimsuse või heleduse kohta.

Lisavarustusena kuulub tavaliselt komplekti ka ahjuplaat. Kui lisatud ahjuplaat on liiga madal, tutvu ahjuvormide valikuga internetis.

Seoses funktsioonidega võiks ahjul olla järgmised võimalused: klassikaline toiduvalmistamine, kuumutamise valik üla- või alaosas, ventilatsioonisüsteem ja grillfunktsioon.
Ahju valides on kõige olulisemad Sinu vajadused ja summa, mida oled valmis ahju soetamiseks maksma. Investeerimine heasse kodumasinasse ei ole kunagi halb otsus. 

Klientidele meeldib see postitus

4/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?