Kasulikud nõuanded

Kuidas sisustada suurema pindalaga rõdu?

Vaata kõiki aiamööbli komplektide pakkumisi
20.05.2020
rõdumööbel heledates toonides rõdul

Suure pindalaga rõdul on mitmeid eeliseid - see annab meile võimaluse luua rõdule just enda maitse järgi interjöör koos põneva sisustusega. Küll aga võib vabas õhus sisustamine olla keeruline just nõudlike materjalide ja muude põhjuste pärast - siin on paar stiilset ja praktilist ideed, mis aitavad Sinu rõdu täiustada.

Rõduklaasid ja piirded

Kui oled alles rõdu ehitamas ja kujundamas, siis tasub mõelda rõdupiirete ja klaasimise peale. Rõdu klaasimine on moderne lahendus, kuidas hetkega muuta rõdu stiilseks. Lisaks sellele aitab see paremini soojust juhtida, mis on eriti oluline rõdul kasvavate taimede jaoks. Rõdupiirded aga aitavad hoida nii Sind kui ka rõdul olevaid esemeid ohutult.

Rõduuksed

Kui rõdu on üles ehitatud, tasub toa ja rõdu vahele soetada ka uks. Rõduuksi on võimalik valida mitmetes stiilides ja värvides - vali vaid oma lemmik. Valimisel on soovituslik arvesse võtta ümbritsevaid detaile - nii leiad kindlasti ukse, mis sobib kogu Sinu koduga. Selleks on klaasiga uksed kõige trendikam valik, mis aitab valgusel pääseda tuppa just loomulikul moel.

klaasist rõduuksed

Mööbel

Kui ruumi on suurelt, siis miks mitte soetada sinna ka ilmastikukindel mööbel? Nii saad soojadel suvepäevadel nautida rõdul päikest ja isegi grillida. Eriti mõnus on seda teha koos sõprade, pere või külalistega - mugav mööbel teeb suvel kindlasti rõdu üheks lemmikumaks osaks Sinu kodu juures. Selleks otsusta, millist mööblit Sul parasjagu tarvis läheb - kas piisab vaid paarist toolist või kas mahub rõdule ka laud? Kas tarvis oleks muretseda ka varikatus? Suure pindalaga rõdule saab julgelt valida suuremaid mööbliesemeid. Miks mitte lisada sinna päevitustoole, kus on hea päikest võtta ja niisama lõõgastuda. Kaaluda võib ka mugava õuediivani soetamist.

rõdumööbel suurel rõdul

Kindlasti veendu ka selles, et mööbel oleks vee- ja külmakindel - isegi klaasitud rõdu puhul võivad ilmastikuolud hakata mõjutama mööbli kvaliteeti. 


Rõdu kasvuhoone

Kui Sulle meeldib aiandus, kuid Sul pole oma aeda kus seda teostada, tasub kindlasti muretseda väike rõdule mõeldud kasvuhoone. See annab Sulle võimaluse kaunistada oma aeda erinevate lillede ja taimede näol, tagades samal ajal neile vajaliku valguse ja soojuse. Kasvuhooned võimaldavad isegi hakata kasvatama vilju, kuid selleks pead veenduma, et kasvuhoone oleks hea soojusjuht ning viljade kasvatamiseks on õige aeg käes.

rõdukasvuhoone

Lillekastid

Kui Sulle meeldib taimekasvatus, siis saad lillede istutamisel kasutada ära efektseid lillekaste ja lillepotte, mis muudavad kogu lillekasvatuse Sinu jaoks tunduvalt mugavamaks.

lillekastid rõdul

Erinevates värvides kastid ja klassikalised puust valmistatud mudelid aitavad hetkega tekitada rõdus hubase hõngu, olles samal ajal praktilised lahendused.

Ära unusta pisidetaile

Lisaks rõdu mööblile ja kasvuhoonele võiksid mõelda ka pisidetailidele.

pisidetailid rõdul

Näiteks lauale sobivad hästi ilmastikukindlad katted, küünlajalad, akende ette rõdu jaoks mõeldud kardinad, seinale riiulid, kus lilli hoiustada ja palju muudki. Isegi kui grillihooaeg on möödas, täidab grill sisustuselemendina suurenisti tühja ruumi.

Kuidas hindate seda postitust?