Kasulikud nõuanded

Kuidas sisustada Jaapani stiilis vannituba

Vaata kõiki vannide pakkumisi
18.05.2020
jaapani stiilis kujundatud vannituba

Jaapan on kindlasti riik, mille stiil ja isikupära inspireerib nii mõndagi - miks mitte tuua killukest Jaapanit ka endale koju? Kuigi veedad suure tõenäosusega vannitoas vähem aega kui teistes ruumides, muudab kindlasti Jaapani stiil selle ruumi Sinu jaoks kutsuvamaks just oma SPA stiilis interjööri tõttu - selleks tuleb vaid jälgida järgnevaid nõuandeid.

Jaapani taimed

Üks olulisemaid osi Jaapani interjööris on loodus - erinevad taimed mõjuvad hästi silmale ning samal ajal suudavad need muuta ruumi visuaalselt avaramaks, tuues ruumi ka värve. Jaapani kultuuris kasutatakse enamasti taimi nagu bonsai ja bambus, mis annavad ruumile kerge kuid efektse Jaapani hõngu. Küll aga võivad kõik taimed tekitada sarnase tunde, mistõttu ei pea Sa piirduma vaid selle valikuga. Pea aga meeles, et vannitoas võib olla taimede kasvatamine olla üsnagi tülikas - eriti nende jaoks, kes vajavad päikesevalgust ning ei talu üleliigset niiskust. Seetõttu oleks mõistlik ehk mõelda kunsttaimede peale - lisaks hoiad nii kokku aega nende hooldamise arvelt.

bonsai puu vannitoas

Jaapani vann

Muuda oma vannituba oma lemmikuks reaalsusest põgenemine viisiks, muutes oma vannituba Jaapani SPAks. Ofuro, mis tähendab Jaapani keeles vanni, on kindlasti üks osa traditsioonilisest Jaapani kultuurist, mis on väärt lisamist Sinu koju. Jaapani stiilis vannid on väikesed ja sügavad, millel on tavaliselt sees pingi moodi iste, mis aitab Sul lõõgastuda ja mediteerida veelgi. Need vannid on ajaga muutumas aina rohkem idamaiseks trendiks, mida paljud inimesed oma koju otsivad. 

jaapani vann kodus

Seinasisene WC-pott

Jaapani interjööris on äärmiselt oluline avarus, mistõttu peaks olema Sinu eesmärk hoida kokku võimalikult palju ruumi. Seinasisene WC-pott on selleks ideaalne lahendus - lisaks sellele annab see ruumide ka modernse hõngu. Kuna Jaapani traditsioonid rõhuvad rahule ja vaikusele, tasub kindlasti eelistada võimalikult vaikse loputussüsteemiga mudelit.

Kasuta lükanduksi või vaheseinu

Vannituba sisustades peaksid kindlasti pöörama tähelepanu vähesele ruumikasutusele. Seda aitavad teha hästi lükanduksed - need ei ole mitte ainult modernsed lahendused Sinu koju, vaid aitavad säästa ka suurenisti ruumi. Kui Sul on vaja vannituba veel omakorda muuta kaheks, tasub kasutada vaheseina. Autentsed Jaapani uksed (Ouji) on valmistatud puust raamist ja läbikumavast paberi laadsest materjalist keskosast, mis aitab valgusel läbi kumada, tagades samal ajal vajaliku privaatsuse.

lükanduksed vannitoas

Kasuta Jaapanipäraseid materjale

Nagu mainitud, on Jaapani interjööris olulisel kohal loodus. Jaapani kodudes on levinud kivimaterjalidest põrandad ja puust detailid. Seepärast peaksid eelistama loodusest tulenevaid materjale ja värve - populaarsemad värvid on näiteks pruun ja roheline. Erinevaid värvitoone otsides pea meeles, et lihtsuses on võlu. Kui võimalik, tekita tuppa naturaalne valgus või kasuta modernseid väikeseid valgusteid.

Ole minimalistlik

Kindlasti oled juba aru saanud, et Jaapani stiilis interjöör on puhas ja minimalistlik. Seetõttu peaksid hoiduma laiali olevatest esemetest ja segadusest - hea nipp on hoiustada asju spetsiaalsetes hoiukastides. Kosmeetika ja muud hügieenivahendid paiguta kappidesse või riiulitele - see aitab tekitada ruumist avarama mulje ning aitab ka Sinul leida vajalikud esemed alati õigest kohast üles.

Kuidas hindate seda postitust?