Kasulikud nõuanded

Mida tualettpotti valides silmas pidada?

Vaata kõiki WC-pottide pakkumisi
28.04.2020
tualettpott WC-s

Tualettpotti tuleb väga harva uue vastu vahetada, mistõttu soovime, et see sanitaartehniline seade oleks võimalikult kvaliteetne ja mugav. Hetkel on kauplustes palju erinevaid tualettpottide mudeleid, seetõttu on täiesti arusaadav, et otsuse langetamine võib kujuneda keeruliseks. Selleks, et leida endale see kõige mugavam mudel, tasub teil lugeda järgnevaid näpunäiteid mõistmaks, millele ostu sooritades tähelepanu tuleks pöörata.

Õiged mõõtmed

Esiteks valige õige kõrgusega tualettpott. Enamasti on WC-potid standardse kõrgusega, kuid sõltuvalt vajadustest on võimalik valida veidi kõrgemaid või madalamaid mudeleid. Selleks tasub mõõta oma praeguse poti kõrgus ning otsustada, kas see on teie jaoks mugav või soovite selles osas muudatust. Kui tualettruum on kitsas, tuleb kindlasti silmas pidada ka poti laiust – laiused suures osas märkimisväärselt ei erine, kuid võite kindel olla, et õiges mõõdus valitud potti on lihtne paigaldada.

Tualettpoti kuju sõltub enamasti selle mõõtmetest. Kui otsite kompaktsemat versiooni, tasub valida ümarama kujuga mudel, kui soovite rohkem tähelepanu pöörata mugavusele, on teie jaoks sobilikum pikliku kujuga tualettpott.

Paigaldusviis

Paigaldusviisi järgi on tualettpotte kahte tüüpi – põrandale kinnitatavad ja seinale kinnitatavad tualettpotid. Mõlemal omad eelised:

  • Põrandale kinnitatavad tualettpotid. Klassikaline põrandale paigaldatav seade. Antud potte on lihtne paigaldada: neid on võimalik kinnitada ka pärast remonditööde lõpetamist. Sellised potid üllatavad teid soodsa hinnaga, teisalt on sellist tüüpi potil ka omad miinused. Tänu hõivatud põrandapinnale tundub ruum optiliselt väiksemana. Lisaks koguneb palju mustust tualettpoti jalale, mistõttu kulub puhastustöödeks veidi rohkem aega.


  • Seinale kinnitatavad tualettpotid. Seadmete paak ja osa nende konstruktsioonist on peidus seina sees ning pott kinnitatakse otse seina külge, põrandat puutumata. Selline lahendus lisab ruumile avarust ning tualettpott ise on esteetiliselt kena ja võluv. Sellise poti hooldusele kulub samuti vähem aega, kuna puudub vajadus põrandale ulatuvaid osi puhastada. Seinale kinnitatavaid potte on aga tunduvalt keerulisem paigaldada – kui konstruktsioone pole võimalik peita, vajavad need täiendavat viimistlust. Sageli on seda tüüpi seadmed ka pisut krõbedama hinnaga, kuid see nüanss sõltub siiski konkreetsest mudelist.


Tühjendusmehhanism ja muud vett säästvad lahendused

Tualettpotil võib olla üks või kaks loputusmehhanismi nuppu. Kui teie tualettpotil on ainult üks nupp, siis loputatakse pott iga kord terve paagi veega. Veetarbimise vähendamiseks tasub kindlasti valida kahe loputusnupuga potid. Sel juhul saate otsustada, kui palju vett loputamiseks kulutate (tavaliselt 3 ja 6 liitrit). Selline lahendus võimaldab pikas perspektiivis märkimisväärselt veetarbimist vähendada.

Vettsäästvate lahenduste osas tasub tutvuda ka kaasaegseimate rimless tualettpottidega, millel puudub loputuskaar. Selline tehnoloogia tagab seadme hõlpsama hoolduse ja maksimaalse hügieeni ning kasutab tõhususe tõttu oluliselt vähem veeressursse. Uurige põhjalikult seda tüüpi seadmete kirjeldusi – tootjad pakuvad mitmesuguseid uuendusi ja veelgi suuremat mugavust. Teil jääb vaid üle otsustada, milliseid funktsioone te vajate.

WC-poti kaas

Tõenäoliselt on palju neid, kes arvavad, et see detail pole üldse kaalumist väärt, kuid muudate kindlasti pärast mõningast mõtlemist meelt. Ehkki tualettpoti kaante valik pole kuigi lai, valivad paljud endale sageli aeglaselt langeva kaanega mudelid. Sellisel juhul ei lange poti kaas mitte üksnes aeglasemalt, vaid ka vaiksemalt, tagades sellega maksimaalse mugavuse. Lisaks sobib seda tüüpi mudel eriti hästi väiksemate lastega peredele: võite olla kindel, et nende väikesed sõrmed ei jää potikaane vahele.

Neil, kes eelistavad võimalikult lihtsat hooldust, tasub tähelepanu pöörata ka hõlpsasti eemaldatavatele katetele. Sellisel juhul eemaldate ja paigaldate katte ilma suure vaevata ning tagate sellega veelgi mugavama ja kvaliteetsema puhastuse.

Stiil

Kuigi kaubanduses domineerivad endiselt valged tualettpotid, siis võime üha sagedamini kohata ka teisi värvilahendusi, näiteks must või hall. Sellised valikud sobivad eelkõige juhul, kui soovite luua unikaalse välimusega vannituba ja otsite sellele vastavaid lahendusi. Kõige olulisem on veenduda, et uus tualettpott sobiks vannitoa mööbli ja tehnikaga – kui jah, siis võite julgelt põnevaid lahendusi katsetada.

Kõiki neid aspekte arvesse võttes leiate endale kindlasti kvaliteetse ja mugava tualettpoti. Tähelepanu tasub pöörata ka tootjale – tuntud kaubamärkide mudelid on enamasti vastupidavad ja paljudele neist on tagatud garantii. Laia hulga tualettpotte leiate Kaup24.ee e-poest.

Klientidele meeldib see postitus

4.9/5
7 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?