Kasulikud nõuanded

Ideid, kuidas korraldada lapsele tore ja meeldejääv sünnipäev

Vaata kõiki peoatribuutika pakkumisi
11.05.2020
lapsed tähistavad sünnipäeva rõõmsalt kingitustega

Iga lapse sünnipäev on talle ja tema lähedastele väga oluline sündmus, mistõttu soovib laps väga, et see päev kujuneks eriliseks koos parimate sõprade, maitsva toidu ja lõbusate tegevustega. Kui teil ei tule enam pähe mitte ühtegi uut vahvat ideed või soovite lihtsalt, et kõik kujuneks veatult, kiirustame teile rõõmuga appi. Järgnevad ideed aitavad teil korraldada lapsele unustamatu peo.

Alustage teema ja kutsetega

Selleks, et kaunistusi ja kavasid välja hakata mõtlema, tuleks esmalt paika panna peo teema. Idee, milline pidu korraldada, oleneb suuresti lapse soost. Tüdrukud armastavad printsesside, lillede või lemmik-muinasjuttude temaatikat, poisid aga autosid ja fantastilise maailma kangelasi või koomikseid. Kindlasti tuleks lastega eelnevalt nõu pidada ja mõelda, kas teema on ka kindlasti teostatav: kas leiate hõlpsalt õiged kostüümid ja sobilikud kaunistused.

printsessiteemaline sünnipäev tüdrukuletüdrukud sünnipäeval õhupallidega

ninja kilpkonnade sünnipäev poistelepiraaditeemaline sünnipäev poistele

Seejärel ootab juba märksa lõbusam ülesanne külaliste nimekirja koostamine ja kutsete väljasaatmine. Ilma laste abita seda ülesannet täita ei saa. Kui valite mõne eriti populaarse teema (näiteks printsessid või piraadid), on võimalik valmis kutsed osta. Muudel juhtudel võib kutsete valmistamine vajada loovust, kuid saate ka selle ülesandega väikeste sõprade abil hakkama.

Valige teemale vastavad dekoratsioonid

Kui teema on valitud, on aeg mõelda ka vahvatele kaunistustele. Kui teil loovusest ega kujutlusvõimest puudu pole, saate need täiesti omal käel näiteks värvilistest paberitest valmistada. Selle jaoks sobivad mitmesugused sõnumid, tulukesed ja muidugi teemakohased tegelaste kujutised.


Isegi kui te ei palu külalistel erilisi kostüüme kanda, siis võiks peo kangelane kanda mõnda vahvat väikest detaili, näiteks krooni või piraadimütsi.

õhupallid ja kaunistused laste sünnipäevalsünnipäevakaunistused tüdrukutele koos vanikute ja õhupallidega

sinist värvi poiste sünipäevakaunistusedkaunistused poisi sünnipäevaks

Menüü paika

Laste sünnipäevapidudel võiks olla lihtsad toidud, mida on mõnus ja kerge süüa, sest lapsed keskenduvad tavaliselt hoopis teistele tegevustele. Suurepäraselt sobivad näiteks juustupulgad, võileivad, küpsised, koogikesed ja muud sarnased suupisted. Lihtsatele ampsudele võiks lihtsalt põnev väljanägemine anda siis soovivad lapsed neid veelgi enam maitsta. On ka väga oluline, et jook otsa ei lõpeks: kui nad mängivad aktiivselt ja väsimatult, siis tekib neil kindlasti suur janu.

Toitude kõrval võiks sama oluline olla ka sünnipäevalaua põnev ja mänguline välimus see võiks olla kaunistatud vastavalt peo teemale.


Seetõttu on mugav ja mõistlik kasutada ühekordseid lauanõusid: need on mängulise välimusega ning mugavad ja ka väikeste laste jaoks täiesti ohutud.

laud ja ühekordsed nõud lapse sünnipäeva tähistamisekslauakaunistused lapse sünnipäevaks

ühekordsed nõud lapse sünnipäeva tähistamisekslauakaunistamine lapse sünnipäevaks

Lõbusad mängud

Mängud on sünnipäevapeo kõige olulisem osa, mis määrab suuresti ära ka sünnipäeva õnnestumise. Tegevuste kavandamisel tuleks kindlasti arvestada laste vanusega, kuid paljudel juhtudel toimivad suurepäraselt järgmised, eriti populaarsed mängud:

  • Seebimullid. Mäng, mida armastavad igas vanuses lapsed. On tõenäoline, et lapsed tüdinevaid lihtsalt mullitamisest kiiresti, mistõttu võiks välja mõelda lisaülesandeid. Näiteks, kes suudab kõige suurema seebimulli puhuda või kelle mull jääb viimasena lendlema. Nii muutub mullitamine veelgi lõbusamaks.

seebimullid laste sünnipäevakslapsed mängivad sünnipäeval seebimullidega

sünnipäeva meelelahutus seebimullidegaseebimullid väikelaste sünnipäevaks

  • Loominguline tegevus. Ühiselt või individuaalselt joonistamine, plastiliiniga või kineetilise liivaga meisterdamine on ainult mõned ideed, mis alati töötavad.