Kasulikud nõuanded

Kuidas kohvrit valida?

Vaata kõiki kohvrite ja reisikottide pakkumisi
30.12.2019
punased kohvrid lennujaamas

Varem või hiljem pead reisiks ette valmistudes mõtlema pagasile. Sellisel juhul on hästi valitud kohvril oluline roll: see määrab ära, kui mugav Sul liikuda on ja kui palju esemeid saad endaga kaasa võtta. Iga juhtum on individuaalne, nii et parimat kohvrit on praktiliselt võimatu nimetada, kuid pidades silmas mõnda peamist aspekti, leiad hõlpsasti sobiva.

Kohvri valimise üldised kriteeriumid

Mõeldes, milline kohver on kõige sobivam, tuleks kõigepealt arvestada järgmiste nüanssidega.

Suurus

Kohvri maht sõltub suuresti sellest, kui kaua reisida kavatsed ja mida kindlasti kaasa soovid võtta. Tavaliste kuni 4-päevaste reiside jaoks piisab kohvrist, mille kõrgus on 50–60 cm, üle nädala kestvate reiside jaoks on soovitatav kasutada mudeleid, mis on kõrgemad kui 69 cm. Kui Sulle meeldib aga vähem asju kaasas kanda, või vastupidi, soovid valmis olla kõigi võimalike stsenaariumide jaoks, võid neid numbreid vastavalt muuta.

Materjal

Tootmises kasutatakse põhimõtteliselt kahte peamist tüüpi materjali:

  • Pehmed materjalid: tihe nailon ja polüester (teise nimega Codura). Nendest materjalidest kohvrid on kergemad, mahukamad ja elastsemad ning sobivad eriti hästi siis, kui soovid mahutada rohkem riideid. Lisaks on seda lihtsam pagasiruumi või teise kitsasse kohta paigutada.


  • Kõvad materjalid: ABS, polükarbonaat, polüpropüleen. Ehkki need on äärmiselt jäigad, on ABS-kohvrid eriti vastupidavad ja löögikindlad - võid neid oma asjade kaitsmiseks usaldada. Samal ajal on polükarbonaat- ja polüpropüleentooted pisut elastsemad: see tähendab, et suurema koormuse korral ei kaitse need mitte ainult pagasit edukalt, vaid taastavad pärast deformeerumist oma algsesse välimuse.


Rattad

Kohvrid on saadaval 2 või 4 rattaga. Vähem rattaid tagab parema juhitavuse, muutes sellise kohvri ideaalseks ebatasaste pindade jaoks. Kui aga tead, et kohvrit tuleb vedada tasastel teedel, tasub kaaluda 4 rattaga toodet. Veelgi suurema mugavuse ja kvaliteedi tagamiseks on soovitatav eelistada pagasit, millel on kummist rull-laagrid.

Käepidemed ja tõmblukud

Kohvri kujundust puudutavate detailide osas on oluline meeles pidada mõnda peamist tegurit:

  • Käepide peab olema Sinu järgi kohandatud, nii et ei suruks kohvrile.
  • Sageli võivad kohvrid pakkuda reguleeritavat käepideme kõrgust, aga kui sellist võimalust ei ole, mõõda pikkus käest maapinnani. Nii on veebist õige kõrguse valimine palju lihtsam.
  • Jälgi, kuidas käepide kinnitatakse. Ideaalis on see sisse ehitatud korpuse raami, mida peetakse kõige usaldusväärsemaks lahenduseks.
  • Võimalusel eelista alati metallist tõmblukke - neid hinnatakse vastupidavuse pärast.

Parim kohver lennukiga reisimiseks

Enamik küsimusi kohvrite kohta tekib lendamiseks valmistumisel - oleme välja toonud tegurid, mida tuleb arvestada.

Kohvri mõõtmed

Registreeritud pagasi kõik mõõtmed (kõrgus, laius ja pikkus) ei tohi kokku ületada 158 cm ja käsipagasi korral 115 cm. Sõltuvalt lennuettevõttest võivad need nõuded siiski pisut erineda, seetõttu on soovitatav mitte valida maksimaalset suurust ning kontrollida alltoodud tabelis toodud mõõtmeid.

Ettevõte Registreeritud pagas Käsipagas

Ryanair

81x119x119 cm. Kuni 20 kg. 40 x 20 x 25 cm. Prioriteetse pardaleminekuga - lisa 55x40x20 cm pagas. Kuni 10 kg.

Wizz Air

149x119x171 cm. Kuni 32 kg. 40x30x20 cm. Prioriteetse ronimisega - lisa 55x40x23 cm pagas. Kuni 10 kg.

airBaltic

100x80x50 cm. Kuni 20 kg. Pagas (55x40x23 cm) + isiklik pagas (30x40x10 cm). Kuni 8 kg.

LOT

Veeriste summa ei tohi ületada 158 kg. Kuni 32 kg. 55x40x23 cm + käekott või arvutikott (45x35x12 cm). Kuni 8 kg.

SAS

Veeriste summa ei tohi ületada 158 kg. Kuni 32 kg. 55x40x23 cm. Kuni 8 kg.

Turkish Airlines

Veeriste summa ei tohi ületada 158 kg. Kuni 32 kg. 55x40x23 cm. Kuni 8 kg.

Ukraine International Airlines

Veeriste summa ei tohi ületada 158 kg. Kuni 32 kg. 55x40x20 cm (kuni 7 kg). Registreeritud pagasiga - ekstra 30x40x10 cm kott (kuni 5 kg).

Finnair

Veeriste summa ei tohi ületada 158 kg. Kuni 23 kg. 56x45x25 cm + 40x30x15 cm. Kuni 8 kg.

Aeroflot

Veeriste summa ei tohi ületada 158 kg. Kuni 32 kg. 5x40x25 cm + arvutikott või väike käekott. Kuni 10 kg.

Norwegian Air Shuttle

2250x79x112 cm. Kuni 20 kg.

55x40x23 cm + väike kott (25x33x20 cm). Kuni 10 kg.

Pane tähele, et see teave võib sõltuvalt valitud piletitüübist erineda, mistõttu peaksid seda enne lendamist alati kontrollima.

Kaal

Kaalunõuded on märgitud ülaltoodud tabelis, kuid oluline on meeles pidada, et ka kohvril on oma kaal. Mida väiksem see on, seda lihtsam on oma kohvrit hallata ja seda rohkem esemeid saad selles kaasas kanda.

Kõva või pehme kohver?

Tõenäoliselt tead hästi, et lennujaamades ei ole pagas eriti turvaline ja pead oma asjade eest hoolt kandma. Selleks sobivad kõige paremini kõvemad materjalid, mis mitte ainult ei kaitse asju, vaid säilitavad ka kuju. See ei tähenda, et need peaksid olema rasked: sellised materjalid nagu alumiinium või polükarbonaat on nii tugevad kui ka piisavalt kerged.


Kaitse

Järgmisena, kui tegemist turvalisusega, väärib märkimist kohvri lisatabalukk, et pagas ei oleks nii hõlpsasti juurdepääsetav. Sageli soovitatakse valida TSA lukud, mida saab spetsiaalse meetodi abil kohvrit kahjustamata lahti teha. See soovitus peaks olema eriti kasulik neile, kes plaanivad külastada USA-d, kus turvalisus on eriti tähtis.

Värv

Kõige parem on valida kohver, mis isegi rasketel marsruutidel ei kaotaks oma algset välimust ega vajaks pikka aega erilist hoolt. Sel põhjusel otsustavad paljud valida musta kohvri. Kuid ära lase end petta: registreeritud pagasit oodates on väga lihtne kõiki musta värvi kohvreid segamini ajada ning õige pagasi leidmine võib võtta veidi aega. Selle vältimiseks vali lihtsam, huvitavama disainiga pagas või kaunista oma must kohver unikaalsete detailidega.


Millist kohvrit kasutada muu transpordiga?

Teiste sõidukite korral on kohvri kohta esitatavaid nõudeid palju vähem, kuid siiski tuleb mõelda mõningatele aspektidele:

  • Rongiga reisimiseks sobib kõige paremini neljarattaline kohver, mis lihtsustab kitsastes koridorides liikumist. Kindlasti eksi pehmemate materjalide valimisega: selline kohver mahutab rohkem esemeid ja seda on riiulite vahel palju lihtsam mahutada.

  • Auto jaoks on sarnased soovitused, kuid rataste hulk ei ole sel juhul nii oluline. Siiski tasub veenduda, et kohver mahuks pagasiruumi - vastasel juhul peaksid valima väiksemate mõõtudega kohvri.

Mõeldes oma reisimisharjumustele ning kohvri valimise juures kõige olulisematele teguritele, saad hõlpsalt otsustada, milline kohver on puhkuseks kõige sobivam. Nende valik on äärmiselt lai, mille hulgast leiad igal juhul endale sobiva!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
13 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?