Kasulikud nõuanded

Mis on juuste toonimine ja millised on selle eelised?

Vaata kõiki juuksevärvide pakkumisi
15.07.2020
ilusate toonitud blondide juustega tüdruk

Paljud naised unistavad sageli võimalusest proovida uusi juuksevärve, muutes seeläbi oma välimust. Siiski võivad sagedased katsetused juuksevärvidega kahjustada tõsiselt juukseid ja tulemus on sageli täiesti erinev sellest, millised olid meie ootused. Sellistel juhtudel on eriti kasulik juuste toonimine - protseduur, mis võimaldab teil kõige erilisemaid toone "proovida". Seekord räägime selle eelistest ja jagame näpunäiteid, kuidas kodus juukseid õigesti toonida.

Mis on juuste toonimine ja millised on selle eelised?

Põhimõtteliselt on see protseduur väga tõhus ja lihtne viis juuste värvi muutmiseks. Juuste toonijad on mahedamad kui tavalised juuksevärvid. Need ei imendu nii sügavalt ja koostisosade hulgas ei ole ammoniaaki, seega ei ärrita see peanahka ega põhjusta praktiliselt kunagi allergilisi reaktsioone. Juuste toonimiseks kasutatakse tavaliselt spetsiaalseid maske, šampoone või kreeme, mis on rikastatud värvipigmentidega. Paljud neist toodetest püsivad juustel umbes 2 nädalat kuni 1 kuu ja mõned, mahedamad tooted, tulevad maha pärast paari pesukorda, nii et saate julgelt katsetada katsetada.

Juuste toonimine on eriti populaarne juuste blondeerimisel. Nii saate valida kõige sobivama tooni, kõrvaldada juuste kollasuse ja anda neile rohkem sära. Tõsi, see võib olla kasulik ka tumedamate või isegi punaste juuste omanikele. Pärast seda protseduuri on juuksevärv erksam ja külluslikum ning lõpptulemus näib äärmiselt loomulik. Lisaks saab toonimise abil varjata esimesi halle juuksekarvu.


Toonimiseks on kaks peamist moodust:

 • Õrn. Selle meetodi jaoks võib kasutada kõiki ülalnimetatud vahendeid – maske, šampoone, vahtusid ja kreeme. Paljud neist toodetest püsivad juustel umbes 2 nädalat kuni kuu ja mõned kergemad tooted pestakse maha juba pärast paari pesukorda, mistõttu võite täiesti julgelt katsetada. Toonimine ei vaja spetsiifilisi teadmisi – saate sellega hõlpsalt kodus hakkama.
 • Intensiivne. Selle meetodi puhul kasutatakse spetsiaalselt toonimiseks mõeldud värve, mis sisaldavad teatud hulga pigmenti, kuid mitte ammoniaaki. Tänu oksüdeerivatele koostisosadele on võimalik juuste värvi isegi mõne tooni võrra muuta ja tulemusi saate nautida kuni paar kuud.

Juuste toonimise võimalused

Sõltuvalt konkreetsest toonivast tootest oleneb, kui kaua uus värvitoon kestab ja kui mugavalt on võimalik see peale kanda. Tasub teada järgmisi võimalusi:

 • Toonivad šampoonid on populaarsed, kuna nende mõju on nähtav kohe pärast juuste pesemist. Lisaks neutraliseerivad toonivad šampoonid täiuslikult juuste kollasust.
 • Toonimisvaht paistab silma eriti lihtsa kasutamise poolest ning tulemused ei valmista kunagi pettumust. Tuleb nentida, et vahu korral kestab tulemus kõige vähem, kuid kui soovite erinevate toonidega katsetada, on see kindlasti parim lahendus. 
 • Tooniv värv ei kahjusta juukseid ning võimaldab tulemust nautida mitu kuud. Protseduur ise võib aga nõuda pisut kauem aega.
 • Toonivad palsamid samuti üks väga populaarne valik. Nende kasutamine on lihtne ja tulemused võivad kesta kuni üks kuu.
 • Toonivad maskid rõhutavad tavaliselt ainult juuste värvi, andes neile sära ja elujõu. Toonivaid maske tasub kasutada ka juhul, kui soovite kahjustatud juuste seisundit taastada.

Juuste toonimine blondidele juustele

Võib öelda, et blondidel on kõige rohkem õnne - nemad saavad valida mitmesuguseid värve, ilma et tume juuksevärv sellele piiranguid seaks. Kõige populaarsemate toonide hulgas on hõbeda, tuha, vase, liiva ja kulla toonid, kuid on võimalik valida ka midagi erksamat, toonides juukseid näiteks sinist või roosat värvi. Kõige parem on seda teha pärast juuste värvimist, kuid võite juuste toonimist katsetada ka sagedamini. Järgige neid samme:

 1. Jälgige, et kaitsete oma nahka. Pange kätte kindad ja määrige juuksepiiri ümbritsevatele näopiirkondadele rasvast kreemi või vaseliini.
 2. Pigistage valitud toote sisu kätele ja kandke see juustesse, jaotades massi ühtlaselt kogu juuksepikkusele.
 3. Laske tootel nii kaua mõjuda, kui on pakendil täpsustatud. Mida kauem hoiate toonijat juustel, seda intensiivsema tooni saavutate.
 4. Loputage toonija juustest sooja veega ja nautige oma uut soengut.

tüdruk lühikeste valgete juusteganaeratab tüdruk heledate lokkis juustega näolnaine, kes istub lühikeste hõbedaste juustega trepil

Kuidas juukseid tumedamaks toonida?

Tumedate juuste omanikud ei saa küll nii dramaatilist muutust saavutada, kuid võite esile tõsta praegust värvi ja anda juustele rohkem sära. Soovitame katsetada šokolaadi, vase või isegi punaste toonidega. Kui kavatsete varjata halle juukseid, on parem valida kuld- või tuhavarjundid, kuna tumedamad toonid rõhutavad neid veelgi. Protsess ise jääb samaks - järgige toote juhiseid ja hoidke toodet määratud aeg juustes.

naeratab tüdruk tänaval pikkade punaste juustegapruunide juustega naine naeratabilusate punaste vasevärvi lokkis juustega tüdruk

Kuidas säilitada uut värvitooni kauem?

Uue värvitooni nautimise aeg ei sõltu üksnes teie valitud tootest ja korrektseslt läbi viidud protseduurist. Kui soovite, et värvitoon võimalikult kaua juustel püsiks, tasub meeles pidada järgmisi näpunäiteid:

 • Peske ja hoolitsege oma juuste eest korralikult. Lihtsaim viis tooni hoidmiseks on pesta pead nii harva kui võimalik. Kui aga peate seda tegema, valige oma värvitud juustele kohandatud tooted, mis aitavad värvi kauem säilitada.
 • Kaitske neid otsese päikesevalguse eest. Just päike võib teie juuste uue värvi tuhmiks muuta. Selle vältimiseks kandke õues peakatet või salli. Lisaks tasub kasutada päikesekaitsetooteid: pihusteid jms.
 • Kasutage juukseõli. Et toonimine juukseid ei kuivataks, peaksite pärast iga pesu juuste otstele õli kandma. Parim on valida looduslikud tooted, mis aitavad säilitada teie juuste veatut välimust. Nautige aeg-ajalt koduseid spaarituaale ja proovige taastavaid, toitvaid või niisutavaid maske.

Juuste toonimine võimaldab teil nautida intensiivset ja võib-olla isegi väga ebatavalist värvi. Katsetage julgelt, kuid pidage meeles, et tervete ja läikivate juuste saamiseks on peanaha pidev hooldus vajalik: ainult selle eest hoolitsedes saavutate parimaid tulemusi.

Klientidele meeldib see postitus

4/5
4 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?