Kasulikud nõuanded

Soovitused juuste korrektseks värvimiseks kodus

Lai valik juuksevärve
14.04.2020
vajalikud vahendid kodus juuste värvimiseks

Tavaliselt usaldame juuste värvimise spetsialistidele - siis pole vaja muretseda selle üle, milline on värvimise lõpptulemus. Kuid kui see pole mingil põhjusel võimalik, saab juukseid värvida ka kodus. Kui järgite põhjalikke soovitusi hoolikalt ja pöörate tähelepanu teatud protseduurile, saate oma juuksevärvi ise juukseid kahjustamata värskendada.

Professionaalne juuste värvimine kodus: kõige olulisemad soovitused

Tõenäoliselt on juuste värvimise kõige suuremaks ohuks kahjustada juukseid. Selle vältimiseks pöörake igale etapile piisavalt tähelepanu:

 • Valige juuksevärv vastutustundlikult. Ärge kiirustage šokeerivate muudatustega - kui soovite oma juuksevärvi värskendada, tehke seda mõne juuksevärvi abil. Peaksite pöörama tähelepanu juuste loomulikule värvile ja valima tooni, mis ei erine loomulikust juuksevärvist rohkem kui kaks astet. Valige kasulike ainetega rikastatud kvaliteetsed juuksevärvid ja veenduge, et teil on neid õiges koguses. Lühikeste juuste jaoks piisab ühest pakist, kuid pikemate juuste jaoks võib juuksevärvi kuluda kaks pakki või isegi rohkem.


 • Viige läbi juuksevärvi test. Te ei tohiks eeldada, et teie juuksed näevad välja täpselt samasugused, nagu on pilt pakendil. Ootamatute üllatuste vältimiseks peaksite värvi eelnevalt proovima. Pärast väikese juuksesalgu eraldamist teistest juustest, kandke sellele juuksevärv ja oodake kaks kolmandikku juhises väljatoodud ajast. Seejärel peske juuksesalk ära, kuivatage ja vaadelge seda heleda kanga taustal. Siis näete, kas tulemus vastab teie ootustele.
 • Toitke juukseid enne värvimist. Kahjustatud juuste värvimisel on ühtlase tulemuse saavutamine palju raskem. Sellepärast on mõni päev enne värvimist kasulik neid natuke toita - selleks sobivad juuksemaskid või muud juukseid toitvate omadustega tooted.
 • Värvige kuivi, rasuseid juuksed. Kui viite läbi ülaltoodud protseduuri paar päeva enne juuste värvimist, siis ärge peske pead vahepeal uuesti. Värvides kuivi ja rasuseid juukseid, kaitsete neid veelgi enam. Pesemata juuste puhul on rasu peanaha katnud, mis aitab peanahka kaitsta ärritavate ainete eest.
 • Kasutage õigeid tööriistu. Värvi segamiseks sobivad hästi erinevad nõud, näiteks keraamiline kauss, kuid kõige tähtsam on see, et värv ei ole metallist nõus. Juuste jaotamise hõlbustamiseks vajate ka juukseharja ja terava otsaga kammi.
 • Valige värvimiseks mugav koht. Juuste värvimise jaoks sobib kõige paremini hästi valgustatud ruum. Ärge unustage kaitsta oma riideid (kõige parem on katta need rätikuga) ja läheduses asuvaid esemeid, kuna värv võib pritsida ja need jäädavalt määrida.
 • Leidke omale abiline. Kõige mugavam on küll siis, kui keegi teine saaks teie juukseid värvida, kuid kui sellist võimalust pole, siis saate selle ülesandega ka ise hakkama. Sellisel juhul on kõige parem, kui teil on kaks peeglit, mis on üksteisega vastakuti nii, et saaksite värvimise protsessi veelgi paremini jälgida. Kui te ei soovi, et juuksevärv värviks nahka, kandke "kõige ohtlikumatele" piirkondadele (kõrvad, otsmik, kael) vaseliini või rasvast kreemi.

Juuste värvimisprotsess

Selle protseduuri edasine käik sõltub sellest, millise tehnika te valite.

Kuidas juukseid triibutada?

Kui otsustate mõnda juuksekihti heledamaks või tumedamaks värvida, siis hoolitsege kasutatavate fooliumitükkide eest eriti hoolikalt ja toimige järgmiselt:

 1. Segage kausis värv vastavalt kaasasolevatele juhistele. Pakendist leiate ka ühekordselt kasutatavad kindad - ärge unustage neid kasutada.
 2. Otsustage, milliseid salke soovite värvida ja eraldage need lõksude või klambritega.
 3. Võtke üks salk, asetage see ettevalmistatud fooliumile, värvige juurtest otsteni ja mähkige seejärel fooliumisse. Korrake sama ka teiste salkudega, värvides kõigepealt need salgud, mis asetsevad pealael, seejärel külgedel asetsevad salgud ja alles siis need salgud, mis ümbritsevad teie nägu.
 4. Laske värvil nii kaua toimida, kui on juhistes täpsustatud. Kõik juuksevärvid toimivad juustel erinevalt, seetõttu on selles osas parem mitte katsetada.
 5. Loputage värv maha sooja veega ja peske seejärel kõik juuksed ära kvaliteetse šampooni ja palsamiga.

Kuidas värvida tervet pead?

Järgnevaid soovitusi saab rakendada ka juuksejuure värvimisel - peate vaid jätma kolmanda sammu vahele. Järgige järgnevaid samme:

 1. Segage värvained ja jagage juuksed neljaks eraldi osaks: keskelt pooleks ja mõlemad pooled veel omakorda pooleks. Kinnitage eraldatud osad. Värvige igaüht neist eraldi ja hakake arvestama toimeaega siis, kui olete kõigi juuste värvimise lõpetanud. 
 2. Kuna juukseotsad on tavaliselt rohkem kahjustunud, mõjub värv neile kiiremini, mille tõttu peaks juuste värvimist alustama juuksejuurtest, värvides ainult väljakasvanud osa. Hoidke peas vastavalt pakendil märgitud ajale.
 3. Kandke värvisegu kõigile juustele ja hoidke peas vastavalt pakendil märgitud ajale. 
 4. Loputage värv hoolikalt sooja veega maha ja lisaks peske pea šampooni ja palsamiga. Tihti on juuksevärviga kaasas ka spetsiaalne värvimisjärgne palsam.

Kuidas juukseid heledamaks muuta?

Juuste helendamise protsess ei erine põhimõtteliselt ülaltoodust. Erinevus seisneb selles, et värvaineid on rikastatud täiendavate aktivaatoritega ja neid tuleb juustes hoida veidi pikemalt. Seda teavet tuleks siiski täpsustada tootepõhistes juhistes. Veelgi võluvama tulemuse saavutamiseks toonitakse juukseid tihti peale helestamist - seda on võimalik teha ka kodus. Samuti tuleks arvestada, et blondeerimist soovitatakse ainult neile, kes on seda juba teinud - muidu võivad drastilised muudatused teie juukseid tõsiselt kahjustada.

Kuidas juukseid esimest korda värvida?

Kas soovite oma juukseid esimest korda värvida? Seljuhul järgige neid juhiseid:

 1. Valmistuge juuste värvimiseks: segage kokku värv ning jaotage juuksed sektsioonidesse.
 2. Alustades pea ülaosast, kandke värv juustele kogu pikkuses, jättes värvi juurtest mõne sentimeetri kaugusele. Hoidke värvi peas nii kaua kui on pakendil märgitud.
 3. Kandke juustele veel üks värvikiht - seekord kogu pikkuses, ka juuksejuurtele. Hoidke värvi peas nii kaua kui on pakendil märgitud.
 4. Loputage juustest kogu värv välja ja seejärel peske pea.

Mis siis saab, kui pettute tulemuses?

On võimalus, et isegi kui järgite hoolikalt kõiki juhiseid, valmistab lõpptulemus siiski pisut pettumust. Kuid ärge muretsege selle pärast - on mõned nipid, mis aitavad teil värvimisvigu parandada:

 • Kui juuksed läksid liiga tumedaks, siis aitab teid oliiviõli. Kui värv on pärast pesemist endiselt tume, tehke oma juuksed rohkelt oliiviõliga kokku, pange pähe vannimüts ja selle peale soe rätik. Soojus vähendab pisut tumeda värvi intensiivsust.
 • Liiga heledad juuksed vajavad täiendavat värvimist. Valige veidi tumedam värvivarjund ja kandke see juustele. Värvi peas hoides jälgige olukorda, et värv ei muutuks liiga tumedaks.
 • Liiga kollaste juuste puhul aitab see, kui saate kollast värvi neutraliseerida. Lisaks tuleb pikas perspektiivis kasuks ka nende juuksehooldustoodete kasutamine, mis välistavad juuste kollaseks muutumise.
 • Sügavpuhastavad maskid ja šampoonid eemaldavad juuste roheka varjundi. Seda varjundit põhjustab sageli mitte ainult värvimine, vaid ka liiga kloorine vesi. Kui teil pole vajalikke vahendeid käepärast, võite pesta juukseid tomatikastmega - see aitab selle reaktsiooni neutraliseerida.

Nõuetekohane hooldus pärast juuste värvimist

Tervete juuste ja nende särava värvi võimalikult pikaks nautimiseks peaksite arvestama ka järgmiste näpunäidetega:

 • Pöörake erilist tähelepanu juustele veel ka paar päeva pärast värvimist. Pärast kurnavat värvimist on soovitatav mõni päev pead mitte pesta, kuid kui see pole võimalik, vältige juuste pesemist kuuma veega. Samuti tuleks piirata juustel kuumuse kasutamist (föön, sirgendaja, lokitangid).
 • Eelista kvaliteetseid juuksehooldustooteid. Kasutage šampoone ja palsamit, mis on mõeldud värvitud ja kahjustatud jjuustele, et aidata neil tugevamaks muutuda.
 • Pöörake tähelepanu peanahale. Peanaha regulaarne hooldus on kõige otsem viis veatu välimusega soengu saamiseks. See hõlmab mitte ainult juuste tavapärast hooldust, vaid ka täiendavaid protseduure.

Kõigi nende näpunäidete järgimine muudab juuste värvimise kodus väga lihtsaks ülesandeks. Kui järgite kõiki eelnevaid soovitusi ja kasutate ainult kvaliteetseid vahendeid, on lõpptulemus samasugune nagu pärast juuksuriskäiku!

Klientidele meeldib see postitus

4.2/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?