Kasulikud nõuanded

Kuidas hoolitseda välimööbli eest?

Vaata kõiki pakkumisi
28.06.2019
aiatoolid ja aialauad

Soojal hooajal meeldib kõigile mugavalt diivanil või toolil terrassi peal ilma nautida, kuid sellega seoses lisandub majapidamistöödesse üks lisatöö - aiamööbli hooldamine. See ülesanne nõuab ka täiendavaid teadmisi, kuna vastused küsimusele, kuidas välimööblit katta või tõhusalt puhastada, sõltuvad nende konkreetsest tüübist. Oleme välja toonud kõige populaarsemad välimööbli tüübid - otsi endale sobivad välja ja tutvu mõnigate nippidega!

Metallist välimööbel

Metallist aiamööbel on väga kergesti hooldatav, kuid kõige tähtsam on koheselt tegutseda, kui märkad mustust (eriti toiduplekkide korral), sest need võivad metalli imenduda. Normaalseks hoolduseks sobib ideaalselt sooja vee ja seebi segu ning mööbli niiskuskindluse suurendamiseks on soovitatav aeg-ajalt kasutada spetsiaalset õli.


Puidust aiamööbel

On korduvalt tunnistatud, et täispuidust (näiteks tammepuidust) mööbli hooldus on üks keerulisemaid või vähemalt nõudlikumaid. Seda seetõttu, et puitmööbel vajab enne suvehooaja algust ja lõppu mõningaid renoveerimistöid: kui kaalud välimööbli immutamist, on parem valida spetsiaalsed tooted.


Kuigi mõnikord on soovitav puhastada tolm või väikesed plekid niiske lapi ja pehme seebiga, soovitame alati kasutada toodet, mis on spetsiaalselt ette nähtud puidust mööbli hooldamiseks. Nii tagad õige ja tõhusa hoolduse.

Punutud välimööbel

Punutud terrassimööbli puhastamiseks on parim kasutada kuiva ja pehmet riiet, aga kui mustus tungib vahedesse, võib see nõuda rohkem jõupingutusi - sellisel juhul soovitatakse vett ja puhastusvahendit. 

Selle meetodi kasutamisel peaks siiski olema ettevaatlik ja tagama, et mööbliesemed saaks täielikult kuivatatud, kuna liigne niiskus võib nende pinda väga kiiresti kahjustada.