Kasulikud nõuanded

Kuidas drooni valida?

Vaata kõiki droonide pakkumisi
14.02.2018
mees ja poiss drooniga

Droonid on viimasel ajal väga populaarseks saanud ning muutunud lõbusaks ajaviiteks, mõnele hobina ja teistele isegi tööna. Aga kui sul pole veel drooni ja Sa ei tea, mida parem osta on, ei ole selles midagi imelikku. Lõppude lõpuks varieerub nende hind vahemikus mõnest kümnest kuni tuhandete eurodeni ning suuruse erinevused on lihtsalt tohutud. Kuidas valida õiget drooni?

Kui palju Sul kogemusi on?

Video vaatamise ajal võib tunduda drooni lihtne kontrollida, kuid see ei ole tõsi. Ja Sinu kogemus on drooni valimisel väga oluline tegur, sest kui valid enda jaoks liiga keeruka seadme, võid selle ära lõhkuda ja kaotada palju raha, nagu kinnitasid mõned kallimate seadmete arvustused. Esialgu soovitame tellida mõne odavama mudeli. Kui soovid tõesti kvaliteetset seadet, võid tellida korraga odavama ja kallima mudeli, kuid hakkad kallimat alles siis kasutama, kui odavam on selge.

Paljudel kaasaegsetel droonidel on olemas spetsiaalne stabiliseerimisfunktsioon, mis võimaldab drooni kontrollida ka kogenematul inimesel, kuid tasub siiski olla ettevaatlik. Võid kasutada ka spetsiaalset koolitusrežiimi, mida mõned droonid pakuvad.

Kui palju kavatsed lennata?

Nagu iga teise kaasaskantava elektroonilise seadme puhul, on ka droonidel erinevad võimsusega akud ja iga droon vajab erinevas koguses elektrienergiat. Aku eluiga sõltub selle suurusest, drooni kaalust ja tehtud lendudest. Enamikul neist seadmetest on väga lühike aku tööiga, mis ei ületa 25 minutit. Odavamad ja väiksemaad mudelid võivad sõita peatumata umbes 10 minutit ja kallimad umbes 15-20 minutit. See aga ei tähenda, et pärast selle aja möödumist pead koheselt oma lennu lõpetama, sest paljudes droonides saab akusid asendada ja nii selle kasutamise aega pikendada. Seega pead otsustama, kui tihti ja kaua kavatsed sellega lennata ning kas vajad täiendavaid akusid jne. Selle mõjutab Sinu lõplikku valikut oluliselt.

Kas vajad GPS-i?

GPS-andureid paigaldatakse tavaliselt ainult kallimatesse drooni mudelitesse, kuid need on tõesti kasulikud. GPS võimaldab Sul määrata oma drooni jaoks täpsed koordinaadid. Kui see on tehtud, otsib droon automaatselt kindlaksmääratud asukohta. Lisaks sellele sisaldavad paljud GPS funktsioonid koju naasmise funktsiooni. Määra standartne asukoht, kuhu Sinu droon peaks tagasi tulema ja see teeb seda automaatselt. See on eriti kasulik, kui oled selle oma silmapiirist kaotanud. Mõnikord juhtub, et droonil lülitub kommunikatsioonitugi välja. Sellisel juhul saab see tagasi pöörduda Sinu poolt määratud kohta. 

Droonide TOP


Milliseid kaameraid vajad?

Tänapäeval leiad juba ka odavamaid kaameraid. Tõsi, odavamad droonid filmivad suhteliselt madala resolutsiooniga ja ei sisalda eelnevalt video läbivaatamise võimalust, nii ei näe Sa telefonist või muust seadmest, mida just filminud oled. Tegelikult on drooni kaamera valiku tegemisel kõige olulisem aspekt. Kui Sul on kavas filmida professionaalset videot, siis osta kindlasti kallim droon kõrgkvaliteetsema kaameraga, parema stabiliseerimisega ning kõrgema juhtimise võimalustega. Mõndadel droonidel saab kasutada väiksemaid väliseid kaameraid, nagu GoPro Action ning ka sellele võimalusele tasub mõelda. 

Siiski, kui soovid seda ainult meelelahutuseks ja lihtsalt lõbusaks lendamiseks kasutada, saad osta keskmise või suhteliselt madala kvaliteediga kaamera. Video nägemine koheselt on väga oluline, isegi kui droon on ainult Sinu hobi - see funktsioon annab palju rohkem põnevust!

Drooni kontroll

Peaaegu kõiki droone juhitakse spetsiaalse puldi ja/või telefoniga. Kuid juhtimise eripärad võivad olla väga erinevad - mõnel puldil on ainult paar nuppu, samas kui teistel mudelitel on palju spetsiaalseid nuppe, mis võimaldavad telefoni või tahvelarvuti ühendamist ja ekraani kasutamist. Nutikamad juhtimiskeskused pakuvad reaalajas ka kõiki Sinu drooni andmeid - selle kõrgus, kiirus, asukoht jne. See tekitab lõbusa tunde lihtsalt sellepärast, et jääb mulje nagu lendaksid väikesel lennukil.

Mobiilrakenduste puhul ei ole paljudel väiksematel tootjatel muljetavaldavat funktsionaalsust, kuid mõned neist on iOS-i või ainult Android-operatsioonisüsteemiga toetatud. Kallimatel seadmetel on tavaliselt rohkem muljetavaldavamaid vidinaid, millel on tohutu funktsionaalsus: võime täita teatud käsklusi ühe klõpsuga, objekti jälgimine jne.

Erinevad droonid töötavad erinevatel vahemaadel: mõnda saab kasutada vaid 20 meetri kaugusel, samal ajal kui teised droonid (näiteks DJI Phantom 4) võivad töötada hästi 3 kilomeetri kaugusel. Jällegi sõltub see Sinu vajadustest - kui lennutad seda lihtsalt oma koduõuel, siis piisab tõepoolest piisavaks kauguseks paarisajast või isegi –kümnest meetrist.

Hind ja kvaliteet on otseselt seotud

Enamik droone ostetakse lihtsalt lõbu pärast, seega ei ole ime, kui Sa ei soovi sellesse palju investeerida. Pea meeles, et droonide kvaliteet sõltub nende hinnast. Odavamad seadmed on lühema aku kasutuseaga, pisut raskemini kontrollitavad, neil on vähem funktsionaalsust ja lennud on lihtsalt vähem lõbusad. Mõtle, kas esimesse drooni tasub palju investeerida? Kui oled juba drooni kasutama õppinud ja tead tõesti, et hea droon on Sinu jaoks vajalik, võid tellida kõik tipptasemel droonid internetist. Kaup24 e-poest saad osta odavamalt tänu käimasolevatele kampaaniatele ja allahindlustele. Tee seda kohe - droonid on üks parimaid ja huvitavamaid 21. sajandi meelelahutusi!

Kuidas hindate seda postitust?