Kasulikud nõuanded

Kuidas aru saada, et kosmeetika on riknenud ning säilitada tooteid nende kõlblikkusaja lõpuni?

Vaata kõiki kosmeetikatoodete pakkumisi
18.05.2020
sobiv kosmeetika ja selle säilitamine

Kosmeetika on meile oma ilu esiletoomiseks väga suureks abiks. Kuid ka kosmeetikatooted aeguvad ning siis võivad tulemused olla oodatust hoopis erinevad. Jumestustoodetesse kogunevad aja jooksul bakterid, mis võivad põhjustada nahainfektsioone ja muid haigusi, mistõttu on oluline pidevalt jälgida oma meigitoodete seisukorda. Sel korral arutamegi, kuidas saada aru, millal üks või teine tööriist on aegumas ning jagame nõuandeid, kuidas toodete säilivusaega pikendada.

kosmeetikatoodete aegumiskuupäeva kontrollimine

Märgid selle kohta, et teie jumestustoode on aegunud

Kui uurite tooteid lähemalt, siis märkate toote pudelil kujutatud avatud pakendit ja sellel olevat numbrit. See number sümboliseerib mitu kuud kosmeetikatoode pärast selle avamist kestab. Ideaalis võiksite olla teadlik ning mitte kasutada tooteid kauem kui pakendil näidatud. Paljud ilutooted kehtivad aga isegi aasta või mitu, seega on arusaadav, et nii pika aja jooksul riknemise aeg lihtsalt unustatakse.

Riknemise märke:

  • Värvimuutus. Kui toode on oksüdeerunud või värvi muutnud, on aeg see ära visata. Värvimuutused on kõige selgem signaal toote aegumisest ja bakterite levikust.
  • Muutunud tekstuur. Kõige selgem erinevate kreemide puhul. Kui märkate, et toote tekstuur pole enam sama, mis varem ning kreemi ei ole enam mugav peale kanda, siis ei tohiks te riskida ning peaksite vana toote uue vastu vahetama.
  • Ebameeldiv lõhn. Defektsed kosmeetikatooted võivad lõhnata bensiini või aegunud parfüümi järele. Ükskõik, mis lõhn see ka pole – on selge märk, et selline toode ei kõlba enam kasutamiseks.
  • Tekkinud tükid. Tükid võivad tekkida samuti vedelates toodetes – mis tahes tükid tähendavad, et tootes on hakanud kasvama bakterid.
  • Uus kiht. Eriti iseloomulik kompaktpuudrile. Kui märkate, et tootele on moodustunud hallikas kile või kriiditaoline kiht, on aeg soetada uus.
  • Valged laigud. Tavaliselt ilmuvad sellised laigud silmapliiatsitele või huulepulkadele. Kui isegi pärast mõningat kraapimist laigud ei kao, on selge, et toode on aegunud.

Kuidas oma kosmeetikatoodete eest hoolitseda

Kosmeetikatoodete hoiustamiseks on vajalikud sobivad tingimused. Seda selleks, et teie tooted ei rikneks enne nende kehtivusaja lõppu – järgnevalt mõned näpunäited:

  • Veenduge, et tooted oleksid suletud. Sulgege toode korralikult pärast iga kasutamiskorda. See on tähtis selleks, et kaitsta toodet bakterite eest.
  • Kaitske tooteid päikese eest ja hoidke neid jahedas. Toodeteni jõudvad päikesekiired võivad sisalduvaid toimeaineid hävitada, need lagunevad kiiresti ning aeguvad. Seetõttu tasub oma jumestusvahenditele otsida pimedam ja jahedam koht.
  • Vältige vannituba. Erinevalt meie nahast ei ima kosmeetikatooted niiskust – see tähendab, et vannituba pole nende hoidmiseks kõige õigem koht. Niiskus stimuleerib bakterite levikut veelgi, mistõttu kaotavad tooted juba väga lühikese aja möödudes oma kõlblikkuse.
  • Ärge hoidke tooteid avatud kohtades. Kui vähegi võimalik, hoidke oma kosmeetikat sahtlites või kappides, mitte avatud pindadel. Riiulitel ja laual koguvad need tolmu ja kui neile paistab peale ka päike, siis tuleb väga ruttu mõelda uute vahendite soetamisele.

kosmeetikatoodete hoidmine karpides

Kui hoolega ning korrektselt oma tooteid kasutate, saate neid edukalt kasutada kuni nende aegumiseni. Kui märkate mõnda mainitud riknemise märki, siis vahetage vanad tooted koheselt uute vastu – nii püsib teie nahk terve ja kaunina.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.