Kasulikud nõuanded

Meigipintslid: tüübid ja hooldus

Vaata kõiki meigipintslite pakkumisi
02.12.2019
erinevad meigipintslid igapäevaseks kasutamiseks

Iga naine võib kinnitada, et meikimine ei ole nii lihtne töö, kui väljastpoolt tunduda võib - muljetavaldavate tulemuste saavutamiseks on vaja nii oskusi kui ka sobivaid tööriistu. Meigipintsleid kasutatakse sageli protsesside lihtsustamiseks, kuid isegi siis pead teadma, millist tüüpi valida ja kuidas neid hooldada. Need on küsimused, millele proovime seekord vastata!

Meigipintslite tüübid

Kõigepealt tuleb märkida, et materjalid, millest harjad on valmistatud, on erinevad. Praegu domineerivad turul järgmised kaks tüüpi:

  • Sünteetilised meigipintslid. Need on sageli odavamad, kuid kaugeltki mitte kehvema kvaliteediga pintslid, mis on eriti populaarsed loomaõiguste eest kõnelejate seas. Selliste meigipintslite pesemine ja hooldamine on palju lihtsam, kuna jumestustooted ei imendu neisse sisse, mistõttu neid soovitatakse sageli mitte ainult kuivade, vaid ka kreemiliste ja õliste toodete pealekandmiseks.
  • Naturaalse karvaga meigipintslid. Seda tüüpi tooted sobivad kõige paremini kuivema konsistentsiga toodetele ning on oma täpsuse ja täiusliku kohandamise poolest huule-, näo- ja silmatoodete pealekandmisel professionaalide lemmikud. Kuigi need nõuavad pisut suuremaid kulusid, ei valmista lõpptulemus enamasti pettumust.

Samuti on oluline teada, et meigipintslitel on erinevad kasutusalad ja nõuded. Seekord tuleb tutvuda palju laiema valikuga:

  • Meigipõhja pintslitel on tavaliselt sileda pinna ja kindlalt kokkusurutud harjastega. Sel juhul on väga oluline valida kvaliteetne toode: lõppude lõpuks aitab suurepärane põhi pool tööd ära teha!


  • Puudripintslid on loodud näo ideaalseks katmiseks puudriga ning need on sageli pikemate kohevate harjastega. Pane tähele, et mõned pintslid on mõeldud eraldi tolmpuudri jaoks: nende kasutamisel tunned erakordset mugavust.


  • Päikesepuudri pintsel peaks olema pehme ja veidi ümar - see kuju tagab meigi ühtlase jaotuse.

  • Põsepunade jaoks on kahte tüüpi pintsleid: sarnased puudripintslitega, kuid pisut ümaramad, kompaktsemad ja karmimad ning need pakuvad efektiivset kontuurimise võimalust.


  • Kontuurimise pintslid on kergelt „kaldus“, ümara kujuga ja tugevamate harjastega - see kombinatsioon võimaldab mugavat juurdepääsu põsesarna kõikidele nurkadele ja toob esile soovitud näopiirkonnad.


  • Silmadele on rohkem kui üks sobiv pintsel, olenevalt sellest, mida kavatsed teha. Lauvärvidele sobivad kõige paremini suured, lamedad ja lühikese karvaga meigipintslid, mis hõlbustavad libisemist ja kiiret tulemust. Selle jaoks sobivad ka nurga all olevad pintslid ja kui plaanid hajutada nagu tõeline professionaal, võiksid valida ümara ülaosa ja pehmed harjased. Üldiselt on kõige parem valida lameda otsaga õhukesed pintslid.