Kasulikud nõuanded

Kõik, mida peaksid teadma elektriliste hambaharjade kohta

Vaata kõiki elektriliste hambaharjade pakkumisi
27.11.2019
elektrilise hambaharja kasutamine

Hambaravi ja suuhügieen on protsessid, millega igaüks meist peab regulaarselt tegelema. Parima võimaliku tulemuse saavutamiseks on vaja mitte ainult oskusi, vaid ka sobivaid tööriistu. Elektrilised hambaharjad saavad tänapäeval üha enam tähelepanu - nende kasulikkus ja tõhusus tekitavad endiselt palju küsimusi, millele proovime seekord vastata.

Elektriline või tavaline hambahari?

Need, kes kahtlevad elektriliste hambaharjade eelistes, peaksid lähemalt uurima järgmisi funktsioone:

  • Tõhusus. Seda tüüpi harja abil on hammastesse ja suuõõnde kogunevate bakteriteni jõudmine palju lihtsam. See teeb ideaalse suuhügieeni palju lihtsamaks.
  • Funktsionaalsus. Paljud elektrilised hambaharjad võivad pakkuda kuni mitut erinevat harjamise režiimi koos mugavate helisignaalide, Bluetoothi ​​ja muude kasulike funktsioonidega, mis pakuvad veelgi lihtsamat ja mugavamat suuhooldust.
  • Lühem puhastusperiood. Selle hambaharja pea liigub nii kiiresti (ja sihikindlalt!), et meie käed lihtsalt ebaõnnestuksid sama töö puhul. Sel põhjusel kulub soovitatud 3–5 minuti asemel hammaste harjamiseks vaid 2, aga kui peaksid sama kvaliteedi saavutamiseks kasutama tavalist hambaharja, tuleks ohverdada isegi paar tundi.
  • Vähendatud hambapasta kogused. Tavalise harjaga kasutatava hernesuuruse hambapasta kogus suureneb tavaliselt vastavalt kogu harja pea laiusele - kuna elektrilise harja suurus on palju kompaktsem, vajab see automaatselt palju vähem pastat.
  • Lai valik rakendusi. Erinevate režiimide ja vahetatavate peade tõttu saab neid harju kohandada erinevatele vajadustele - sobivad tooted leiavad nii ülimalt tundlike igemetega kui ka need, kes unistavad valgematest hammastest. Samuti on väga levinud laste elektriline hambahari: tagasiside ja lapsevanema kogemused näitavad, et see lahendus aitab neil juba noorelt head suuhügieeni säilitada.

Parimad elektrilised hambaharjad: kuidas valida?

Elektrilise hambaharja valimine täiusliku suuhügieeni tagamiseks on veel üks oluline probleem. Sellele lahendust otsides jälgi kõigepealt järgmisi nüansse:

  • Liikumise suund. Ehkki kõigi nende seadmete põhimõte on sama, kasutavad tootjad pisut erinevaid puhastustehnoloogiaid, mis mõjutavad teatud funktsioone. Kõige lihtsamad (ja sageli ka odavamad) on elektrilised hambaharjad, mis liiguvad ainult küljele või töötavad ringikujuliselt. Kõiki muid meetodeid (pöörlev vibratsioon, tagurpidi pöörlemine, ultraheli) peetakse pisut paremateks, kuid ei ole veel selge, milline neist on kõige tõhusam. Kui oled valmis investeerima pisut rohkem, ei pea kindlasti pettuma.


  • Aku. Tänapäeval kasutavad paljud seda tüüpi hambaharjad laetavaid akusid - kui asetad selle seadme pärast kasutamist tagasi dokki laadima, ei tunne mingit ebamugavust. Kui laadimiseks on aga teine ​​meetod, on kasulik vaadata aku tööiga: mida pikem see on, seda vähem aega pead kulutama kõrvaliseks tööks.


  • Funktsionaalsus. Mida rohkem erinevaid funktsioone ja režiime elektrilisel hambaharjal on, seda rohkem mugavust koged, kuid tõenäoliselt on ka palju suuremad väljaminekud, nii et pead oma vajadused eelarvega kohandama. Kõige kasulikumate võimaluste hulgas on pea kulumisnäidik, helisignaal ja rõhuandurid ning kõik muu sõltub juba enda ootustest.