Kasulikud nõuanded

Kaunite juuste tõeline saladus – õige peanaha hooldus

Lai valik juuksehooldustooteid
28.02.2020
naine naudib terveid ja puhtaid juukseid

Tundub iseenesest mõistetav, et ilusate ja läikivate juuste nautimiseks peame keskenduma nende õigele hooldusele. Sama oluline on aga ka oma peanaha eest hoolitsemine - peanaha seisundist sõltub, kas me saame veatu välimusega soengu. Kui te pole siiani sellele mõelnud, siis pole veel hilja õppida tundma peanaha põhilisi rituaale, mida peaks igaüks oma igapäevasesse rutiini lisama. 

Kvaliteetsed juuksehooldustooted

Kui soovime kiiresti ilusaid juukseid, kipume sageli liialt kergekäeliselt uskuma šampoonide, palsamite ja muude juuksehooldustoodete lubadusi, süvenemata nende toodete koostisesse. Kui toodete koostisele tähelepanu ei pöörata, võib juhtuda, et mõne aja pärast ei ole juuksed enam nii kaunid, peanahk hakkab sügelema ning võib tekkida kõõm. Selline stsenaarium on eriti tõenäoline siis, kui tooted sisaldavad parabeene, sulfaate, kunstlikke värvaineid või muid agressiivseid aineid. Need võivad küll juuksed välispidiselt mõneks ajaks ilusaks teha, kuid selline tulemus pole püsiv ning võib hea asemel hoopis juustele kahju teha.

Looduslike õlide, vitamiinide ja muude kasulike ainetega rikastatud looduslikud tooted sobivad palju paremini nii juustele kui ka peanahale. Võib juhtuda, et sellisel juhul peab küll tulemust kauem ootama, kuid tulemus on kauakestev. Oluline on meeles pidada, et ühtegi neist toodetest ei tohiks kuritarvitada - ehkki võib tunduda, et juukseid peab iga päev pesema, ei ole igapäevane peapesu peanahale hea. 

Peanaha massaaž

Ehkki see võib tunduda üllatav, on tegemist ühe lihtsaima peahooldusrituaaliga, mis võtab vaid paar minutit, kuid tulemused on siiski väga meeldivad. Peate vaid masseerima nahka õrnalt sõrmedega – saate seda teha näiteks juuste pesemise ja šampooni pealekandmise ajal. Väidetakse, et pärast seda protseduuri vabaneb peanahk rasust tõhusamalt ning see parandab ka vereringet, tänu millele kasvavad juuksed kiiremini. See on ilmselt miski, mida soovib igaüks!

Õige kammimine

Kammimise puhul pole kõige olulisem mitte see, kuidas, vaid see, millega te juukseid kammite – sellest sõltub ka teie peanaha seisund. Juuste kammimiseks sobivad kõige paremini looduslike harjastega juukseharjad, mis oma struktuuri tõttu jaotavad rasu juurtelt ideaalselt ka juuste otste poole. Sellised harjad on kasulikud ka peanahamassaažiks vahetult enne pesemist. See avab poorid ja eemaldab surnud naharakud, jättes naha pärast protseduuri niisutatuks ja puhtaks.


Peanaha koorimine

Nagu ka näonahk, vajab peanahk samuti regulaarset koorimist. See protseduur mitte ainult ei eemalda kasutatud viimistlusvahendite jääke, vaid eemaldab ka keskkonnast tulenevad saasteaineid. Lisaks väidetakse, et pärast sellist koorimist võivad juuksed muutuda vähem rasuseks ning ka peanaha ketendus võib kaduda. Parim uudis on see, et peanahka saate koorida ka ise kodus - peate selleks ostma vaid spetsiaalse peanahakoorija. Järgige selle toote juhiseid ning kasutage koorijat vähemalt kord nädalas, vastasel juhul võite põhjustada liigset nahaärritust.

 

Õige kaitse

Peaaegu ükski aastaaeg pole peanaha jaoks täiesti soodne, mille tõttu peaks hoolitsema selle kaitse eest. Kandke mütse, rätikuid või muid peakatteid, vältige liigset päikesevalgust ja hellitage oma juukseid niisutavate maskidega. Isegi sellised lihtsad näpunäited võivad olla väga positiivsete tulemusega.

Kui peate kõiki neid soovitusi silmas, siis tunnete rõõmu mitte ainult läikivatest juustest, vaid ka probleemivabast peanahast. Ülaltoodud protseduurid ei nõua palju aega ega vaeva - peamine on muuta need osaks teie juuksehooldusrutiinist.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?