Kasulikud nõuanded

Kas pesumasin vajab remonti? Kõige levinumad rikked

Vaata kõiki pesumasinate pakkumisi
17.01.2020
pesumasin

Pesumasina rike on üsna tuttav olukord paljudele selle seadme omanikele, mis nõuab otsustamist, kas remontida vana masinat või soetada uus. Seekord tutvustame kõige tavalisemaid tõrkeid ja tõhusamaid viise nende parandamiseks.


Pesumasin ei saa ühendust

Olukord, mil pesumasin ei ole ühendatud, on üks levinumaid, kuid seda saab sageli lahendada ilma spetsialistide abita. Kõigepealt tuleb kontrollida, et veevoolik ei oleks keerdus (kui see on nii, siis tõmba see lihtsalt sirgeks) ning veendu, et filter ei oleks ummistunud. Kui probleem ei saanud lahendust, tuleb pöörduda spetsialistide poole. Kui parandamine läheb liialt kulukaks, siis võib olla oleks mõistlik investeerida juba uude seadmesse?  

Pesumasin tekitab ebameeldivat lõhna

Kui pesumasinast tuleb ebameeldivat lõhna, on väga tõenäoline, et see hakkab ka pesule külge ning tuleb kiiresti tegutseda. Tõsi, pesumasina remontimine ei ole sellisel juhul vajalik - võid eemaldada kõik lõhnad oma kodumasinatest spetsiaalse segu (eelistatult äädika ja valgendi) abil. See probleem tekib niiskuse tõttu, aga kui masinat regulaarselt hooldada, õnnestub selliseid olukordi vältida.  

Pesumasin töötab liiga valjult

Kui tegemist on vanema masinaga, võib selline ebamugavustunne muutuda igapäevaseks, aga kui masina heli muutub järsku valjemaks, peaksid muretsema. Suurenenud müra põhjustab tavaliselt pesumasina trumli viga, täpsemalt selle laagrid. Enne remondi kaalumist on kasulik mõelda pesumasina vanusele ja tõenäosusele, et seda ei juhtuks uuesti. Kui investeerid kohe uude kvaliteetsesse seadmesse, võid kindel olla, et mõni uus rike ei nõua lähitulevikus täiendavaid väljaminekuid.  

Pesumasina termostaadi kahjustused

Seda riket kirjeldatakse tavaliselt juhistes, kus selgitatakse pesumasina veakoode. Probleem on selles, et ilma termostaadita ei saa masin aru, millise temperatuuriga vett peaks vastavate programmide jaoks kasutama ning see lihtsalt keeldub töötamast. Sel juhul on ainsaks lahenduseks antud detail asendada ja loota, et masin jätkaks töötamist ilma vigadeta.

Pesumasin ei saa vett tühjendada

On raske nimetada üht põhjust, miks sellised rikked tekivad. Võib olla on viga äravoolus, kuid tegemist võib olla ka tõsisema (ja kallima) elektroonilise rikkega. Sõltuvalt põhjusest tuleb arvutada ja valida kõige kasulikum lahendus.

Pesumasin ei lõpeta programmi

Pesumasin lakkab tavaliselt töötamast siis, kui ta saab märguandeid, et pole võimeline kõiki ette nähtud etappe läbima. See võib põhjustada vale koguse vee masinasse pääsemise, ebapiisava temperatuuri juures pesemise, probleeme tühjenemisel või täitmisel või mis tahes muid ebameeldivusi. Põhjuse kindlaks tegemine võib olla keeruline ja ilma professionaalse abita ei pruugi te hakkama saadagi.

Määrdunud rõivad

Juhtumeid, kui pesumasin riideid määrib, on enamasti lihtne ise lahendada. Sageli võib selles süüdi olla määrdunud tihendid (trumli ja ukse vahel), puhastamata filtrid, lubi või määrdunud trummel. Nii et kõigepealt peaksite varrukad üles keerama ja nuputama, kuidas pesumasin puhtaks teha. Kõikide eeltoodud detailide põhjalik puhastamine eemaldab tõenäoliselt ka selle vastiku probleemi.

Pesumasina trummel ei tööta

Väga sageli ei tööta trummel korralikult, kuna masinas on liialt palju rõivaid, kuid kui olukord kordub ka väiksemat hulka pesu pestes, tuleb uurida, milles asi. Sel juhul tasub kontrollida filtreid ja äravoolutorusid. Probleemi lahendamata jätmine võib põhjustada tõrkeid ukse lukustamisel või purunenud trummelrihma, mis võivad viia suisa koduse kapitaalremondini.

Loputusfunktsioon ei tööta õigesti

Kui märkate, et teie pesumasin ei loputa korralikult, proovige kõigepealt lisada väiksem hulk pesu ja vähendada pesuaine kogust. Kui olukord ei parane, kontrollige, kas filter on ummistunud (tasub regulaarselt puhastada) või heitke pilk veepumbale ja äravooluvoolikule, mis võib olla muljutud. Probleem võib seisneda ka halva kvaliteediga vees, mistõttu tasub kontrollida ka seda.

Pesumasin tühjeneb veest

Pange tähele, et kui pesumasin laseb vett läbi, on tegu üsna ohtliku olukorraga. Niipea, kui taolist olukorda märkate, tuleks seade viivitamatult välja lülitada ja seda ei tohiks kasutada enne, kui probleem on leitud. Probleem võib olla äravoolu- ja sissevoolu-voolikutes, ventiilides või sisemistes liitmikes. Kui te aga riket ei tuvasta, on parem mitte riskida ja ise sügavamaid probleeme tuvastada.

Pesumasin ei kasuta pesupehmendajat

Kui olete kindel, et pesupehmendi sahtel on piisavalt puhas ja te ei ole ainet ülemäära palju lisanud, kuid probleem ei kao, võib mure olla seotud pesumasina kokkupanemisega. Mõnikord on pesupehmendaja sahtliga ühendatud juhe lahti tulnud (või lahti ühendatud). Kuigi see ei ole rike, mille tõttu oleks tarvis kohe uus masin soetada, võiks sellist masinat ees oodata remont.

Pesumasin väriseb

Olukord, kus pesumasin "liigub", võib olla äärmiselt ebameeldiv, kuid lahendus sellele on lihtsamast lihtsam. See on tavaliselt tingitud valesti seadistatud tugijalgadest ja ebaühtlasest põrandapinnast probleemi lahendab masina asendi kerge reguleerimine. Kui te pole seda aga pikka aega liigutanud ja märkate alles nüüd, et pesumasin väriseb, võib põhjus peituda selles, et olete masinasse pannud liiga suure hulga musta pesu.

Vähene vesi

Üsna sageli ei jõua masinasse piisavalt vett, kui veeklapid pole täielikult lahti seda probleemi pole loomulikult raske parandada. Süüdi võib olla kulunud, muljutud, mõranenud või katkine voolik. Kui põhjus ei peitu üheski eeltoodud probleemis, peate ehk hoopisv puhastama ummistunud veefiltri, mis on aga veidi keerulisem ettevõtmine.

Kindlasti on veel hulga olukordi, mille puhul oleks tarvis vana seade remonti viia, kuid kui investeerite kohe kvaliteetsesse seadmesse, pole teil suure tõenäosusega taoliste probleemidega silmitsi vaja seista. Usaldusväärsete tootjate ja hea hinnanguga pesumasinate puhul on rikked väga ebatõenäolised ja see pole kaugeltki müüt. See omakorda ei tähenda, et peate endale soetama kõige kallima seadme usaldusväärsed, kauakestvad soodsa hinnaga pesumasinad leiate Kaup24.ee e-poest.

Klientidele meeldib see postitus

3.7/5
11 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.