Kasulikud nõuanded

Kuidas pesumasinat puhastada?

Vaata kõiki pesumasinate pakkumisi
10.12.2019
pesumasin

Määrdunud rõivaid pesumasinas pestes unustame sageli, et ka seadet ennast tuleb aeg-ajalt puhastada. Ennetav puhastamine aitab vältida ebameeldivate lõhnade teket ning mikroobide, bakterite ja hallituse kogunemist. Pesumasina puhastamine ning katlakivi eemaldamine võib tunduda esmapilgul keerulise ülesandena, kuid seda mitte juhul, kui Teil on olemas selged juhised. Järgnevalt toomegi Teieni mõned lihtsalt näpunäited pesumasina tõrgeteta ja tõhusaks tööks. Kuidas siis pesumasinat puhastada?


Pesumasina puhastamine: kust alustada?

Võimalike puhastustööde läbiviimiseks peaksite esmalt arvestama järgmiste nüanssidega:

 • Enne puhastusprotseduuri alustamist veenduge, et Teie pesumasin oleks täiesti tühi.
 • Esmalt puhastage äädika ja söögisooda abil pesumasina trumli kummitihendid, kuhu koguneb suurem osa hallitusest ja mustusest.
 • Seadme sahtleid tuleks samuti regulaarselt puhastada (umbes iga 5 pesu järel), sest pikas plaanis ei kogune sinna mitte ainult mustus, vaid ka hallitus. Lihtsaim viis on sahtel eemaldada, lisada sinna puhastusvahendit ja jätta see siis mitmeks tunniks seisma. Seejärel kasutage mustuse eemaldamiseks vana hambaharja ja tavalist seepi.
 • Pange tähele, et kui Teie pesumasina trummel sisaldab vähemalt mõnda plastosa, võib see pesule plekke tekitada. Seetõttu tuleks ka neid osi eelnevalt puhastada (võib kasutada ka soodat ja äädikat), et võiksite kindel olla, et värv pesule ei kanduks.

Pesumasina pesemine äädika ja söögisoodaga

Nimetatud puhastusvahendid on ühed kõige tõhusamad ja populaarsemad ning põhjus selleks on lihtne neid on hea kasutada juba seetõttu, et need on odavad ja enamasti meil kodus pidevalt olemas. Pesumasina pesemisel äädika ja söögisoodaga peaks toimima järgmiselt:

 1. Lisage pesumasina trumlile üks kolmandik tassi soodat. Söögisoodaga pesumasina puhastamine on end ajas tõestanud meetod, mistõttu võite seda abimeest kasutades end rahulikult tunda.
 2. Valage pesuaine asemel jaoturisse kaks tassi äädikat.
 3. Käivitage programm, mis kestab 1-1,5 tundi soovitatav on pesta kõige kõrgemal temperatuuril, kuna jahedam vesi soodustab mikroobide ja bakterite teket. Äädika kasutamise eeliseks on asjaolu, et puhastamine ei nõua mingit füüsilist pingutust.
 4. Kui pärast protseduuri läbiviimist märkate siiski mustust, on see võimalik eemaldada vana hambaharjaga.
 5. Kui soovite pesumasinat puhastada ning ebameeldivat lõhna eemaldada, kasutage selle kombinatsiooni asemel ainult äädikat (seda tuleks enne pesemist trumlis hoida umbes pool tundi). Äädikas takistab ebameeldivate lõhnade tekkimist ning seda võib kasutada ka pesumasinast katlakivi või sette eemaldamiseks.

Kuidas pesumasinat sidrunhappega puhastada?

Sidrunhapet võib nimetada üheks tõhusaimaks vahendiks. See abimees eemaldab tõhusalt mustuse ja sette nii pesumasinast kui trumlilt. Lisaks ei ole sidruniga puhastamine keeruline toimige lihtsalt järgmiselt:

 1. Lisage sidrunhape pesuaine-sahtlisse (või trumlisse). Siinjuures tuleks arvestada trumli suurusega: 5 liitri puhul on soovitatav lisada 100–120 grammi, sel moel saate arvutada vajaliku koguse.
 2. Käivitage võimalikult pikk pesuprogramm vee temperatuur peaks olema umbes 60 kraadi. Kui kasutate pesumasinat väga harva või teate, et vesi pole pehme, valige puhastamiseks kõrgeim temperatuur (umbes 90 kraadi).
 3. Peeneteralise sette eemaldamiseks on soovitatav valida lühim programm ja täiesti tühi pesumasin uuesti sisse lülitada. Kõige viimaks puhastage trummel ja tihendid kuiva lapiga.

Kuidas pesumasina filtrit puhastada?

Soovitatav on aeg-ajalt ka pesumasina filtrit puhastada. See pole kuigi keeruline ülesanne lekke vältimiseks asetage põrandale lihtsalt mõni riie, avage filtri luuk (asukohta saate kontrollida seadme juhendist) ja puhastage kogunenud mustus. Kõige parem on filter eemaldada ja põhjalikult puhtaks pesta, sest sinna koguneb enamasti paber, villased tupsud ja muu sodi. Seejärel asetage filter lihtsalt oma kohale tagasi.

Pesumasina hallitusest puhastamine

Kui täheldate esimesi hallituse märke, on soovitatav kasutada peroksiidi, mis võib need ebameeldivad derivaadid täielikult kõrvaldada. Lisage tühjale trumlile liiter 3-protsendilist vesinikperoksiidi ja käivitage kõrgeima temperatuuriga programm (umbes 90 kraadi). Mõnikord soovitatakse kasutada ka kloorvalgendajat, kuid sellisel juhul on oht, et masinasse jääb mürgiseid aineid.

Pesumasina regulaarne hooldus

Ehkki pesumasina pesemine pole eriti keeruline protsess, on soovitav seda võimalikult harva läbi viia ning selle asemel regulaarselt masina eest hoolt kanda. Selleks tasub järgida järgmisi näpunäiteid:

 • Pärast iga pesutsükli lõppu võtke pehme imav riie ja kuivatage seadme uks, klaas ja kummitihendid.
 • Puhastage ust kui mustust pole palju, kasutage selleks täiesti tavalisi puhastusvahendeid või puhast vett.
 • Hoidke pesumasina uks alati lahti.
 • Peske riideid umbes kord kuus vähemalt 60-kraadisel temperatuuril.
 • Ärge kasutage liiga palju pesuvahendit lisage nii palju pesuvahendit kui vaja ning lähtuge pesu kogusest ja selle määrdumisastmest.

Pesumasinat võiks hoolikalt puhastada üks kord kuus, nii on võimalik hoida rõivaste välimus värskena ja sel moel püsib pesumasin heas töökorras. Seadme puhastamine ei nõua suurt pingutust, ent annab püsivaid tulemusi!

Klientidele meeldib see postitus

4.4/5
24 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?