Kasulikud nõuanded

Kas robottolmuimejad on paremad kui traditsioonilised tolmuimejad?

Vaata kõiki robottolmuimejate pakkumisi
06.11.2020
lilla robottolmuimeja puhastab põrandat

Paljud inimesed kutsuvad tolmuimemist ühe kõige tüütumaks majapidamistööks - kui olete end sellesse gruppi liigitanudd, olete Te kindlasti mõnikord mõelnud robottolmuimeja ostmisele. See tehnoloogiline innovatsioon on saanud palju positiivseid kommentaare, kuid endiselt on kahtlusi nende seadmete eeliste ja kasulikkuse suhtes võrreldes traditsiooniliste tolmuimejatega - kas robottolmuimejad on meie investeeringute väärt?

Vaata ka selle aasta parimaid robottolmuimejate mudeleid.

Kõige tavalisemad müüdid, mida me kuuleme robottolmuimejatest

Nagu kõik teised turu uuendused, on robottolmuimejate tõhusus ümbritsetud mitmesuguste müütidega, mida püüame seekord eitada.


Alustades robottolmuimeja sisselülitamisest, kulub töö alustamiseks palju aega

Mõeldakse, et nende seadmete vabastamiseks kulub rohkem aega kui elamise traditsioonilise tolmuimejaga puhastamisele, kuid see ei vasta tegelikult reaalsusele. Robottolmuimejad on piisavalt nutikad, et takistustes eemale hoida, mitte kahjustada kalleid esemeid ega mitte kukkuda trepist alla.

Muidugi, kui soovite, et tolmuimeja puhastaks kohti, kus on suuremad mööbliesemed, kuhu võib robottolmuimeja kinni jääma, siis peaksite puhastama neid kohti tavalise tolmuimejaga - kui te vabanete eelhirmudest, ei pea te rohkem aega kulutama. Samas tuleb ikkagi jälgida, millisesse keskkonda robottolmuimeja sobib ja millisesse mitte.

Ideaalse puhtuse huvides peate siiski kasutama traditsioonilist tolmuimejat

On raske uskuda, et robottolmuimeja jõuab ruumi nurkadesse, mida puhastatakse erinevate programmide abil, ja võimaldaks teil täielikult puhastada pinnad, kuid võite olla kindel - kõik need ülesanded tehakse veatult! Pettumus on võimalik ainult siis, kui sellise tolmuimeja mudel ei ole õigesti valitud: vaipade puhastamine nõuab rohkem energiat, samas kui suuremad ruumid nõuavad suuremat võimsust ja pikemat tööaega. Kui eraldate otsingutele piisavalt aega, ei ole tõesti vaja luuda ega traditsioonilist tolmuimejat.

Kõik robottolmuimejad on kallid

See on veel üks lahe müüt, mille uskumise lõpetate niipea, kui vaatate robottolmuimejate valikut. Nende hind sõltub pakutavatest võimalustest: kui valite äärmiselt võimsad, hästi ruumis orienteeruvad ja pikema tööajaga mudelid, maksate palju rohkem, kuid kui soovite lihtsamaid mudeleid, ei vaja te tegelikult suurt rahakotti.

Ideaalis, kui võrrelda neid tavapäraste tolmuimejatega, siis peaksite jälgima lisaks hinnale ka kasulikkust - siis näete tegelikku olukorda. Kaup24.ee e-pood pakub soodsatel tingimustel erinevaid tolmuimejaid.

robottolmuimeja moodsas kodus

Robottolmuimejate eelised

Kui võrrelda robottolmuimejaid traditsiooniliste tolmuimejate mudelitega, siis saame ka esile tõsta järgmisi eeliseid:

  • Usin 

Inimene on oma loomult laisk ja üritab igal võimalusel kergemalt läbi saada, tehes täpselt nii palju kui vajalik, aga samas nii vähe, kui võimalik. Robottolmuimeja on täpselt nii virk, kui tahad, et ta oleks. Robotil teeb punktipealt seda, mida talle ette kirjutada ja just siis, kui vaja. 

Koristades tube iga päev ja järjepidevalt ei teki kunagi olukorda, et ootamatult külla saabunud kauged sugulased saavad veel aastaid hiljem suguvõsa kokkutulekul meenutada: mäletate, kui teil kolm aastat tagasi külas käisime, vaatasid teil tolmurullid iga kapi ja laua alt vastu. 

Järjepidevalt kraamides, nagu seda robottolmuimeja iga päev teebki, püsib kodu paremini puhas ja mitte keegi ei sea pererahva usinust küsimärgi alla.

  • Energia sääst

Selline tolmuimemine ei nõua füüsilist pingutust, mistõttu robottolmuimejaid soovitatakse eriti liikumisraskuste või muude terviseprobleemidega inimestele.

  • Kompaktne suurus

Väiksema suuruse tõttu on need tolmuimejad kergemini ligipääsevad ka raskesti ligipääsetavates kohtades, nii saavad nad puhastada nurgad  või kapi alused. Neil ei ole vaja palju ruumi ning selliseid seadmeid on võimalik vajadusel hõlpsasti teise ruumi viia.

Robottolmuimeja mahub ka mugavalt diivani, kappide või voodi alla koristama ja kui töö on tehtud, on teda isegi pisikeses elamises hõlbus silma alt ära panna. Kompaktsete mõõtmete tõttu võib robottolmuimeja “pesa” ehk laadimisjaam asuda kasvõi diivani või laua all. Vajalik on vaid tagada elektriühendus laadimisdokile.

  • Madal müratase

Enamik robottolmuimejaid töötab palju vaiksemalt kui traditsioonilised tolmuimejad - müra, mida nad emiteerivad, on tavaline vestlus või taustamuusika supermarketites.

Tavalise tolmuimeja kasutamisel kuulevad undava masina töötamist mitte ainult pereliikmed, vaid ka naabrid. Klassikaliste tolmuimejate helitugevus ületab enamasti 70 detsibelli piiri, samas kui robottolmuimejate töötamise helitugevus jääb enamasti 50 detsibelli lähedale. Kuigi see ei tundu esmapilgul väga suur vahe, siis tegelikult on erinevus päris märkimisväärne - müravaba keskkond vähendab inimese stressitaset ja võimaldab end oma kodus häirimatult tunda. Eriti teravalt tajuvad seda tolmuimejate helitugevuse vahet pere neljajalgsed lemmikud, kelle kuulmismeel on inimese omast kordi tundlikum. 

vaikne robottolmuimeja

Vaikne, peaaegu tähelepandamatu töömüra võimaldab robottolmuimeja kasutamist ka hilisel õhtutunnil, kui külaliste lahkumise järel vajab ruum veidi koristamist, aga pere  pisemad liikmed juba kõrvaltoas õndsat und magavad.

  • Arenevad tehnoloogiad

Robottolmuimejad kasutavad arenenud (mõnikord isegi keskkonnasõbralikke) tehnoloogiaid, mida nende eelkäijatel pole kunagi olnud. See hõlmab puhastamisvõimalusi ning lihtsamat haldamist ja kasutamist. Ja mis kõige tähtsam, nende funktsionaalsus on veelgi paranemas!

Robottolmuimeja õpib! Iga kord, kui tolmuimeja kodule tiiru peale teeb, õpib ta midagi juurde. Tema pilt ruumidest ning seal olevatest esemetest ja mööblist muutub iga korraga aina täpsemaks, võimaldades robotil edaspidiseid toimetamisi veel paremini ja kvaliteetsemalt planeerida. 

Lisaks on uuematel ja moodsamatel robottolmuimejatel võimekus üle Wifi võrgu tarkvarauuendusi alla laadida. See tähendab, et erinevalt inimesest, ei pea robottolmuimeja koristamist mingilgi määral nüristavaks tegevuseks, otse vastupidi - koristamine on roboti jaoks arendav tegevus. Aja möödudes muutub ta selles järjest osavamaks ja targemaks.

Me ei karda öelda, et uued robottolmuimejad ületavad traditsiooniliselt seadmeid - kui hindate mugavust ja uuenduslikke lahendusi, siis te ei kahetse selles valikus. Tõsi, need seadmed ei suuda siiani puhastada treppe, kuid see on ainult aja küsimus, kui nende tootjad otsustavad selle väljakutse ületada!

  • Nutikas

Robottolmuimeja on tark. Uuemad robottolmuimejad kohandavad oma tööd põrandakattematerjali ja erinevate kõrguste järgi. Tark robot tajub, millisel pinnal ta parajasti tööd teeb ja kasutab vastavalt sellele erinevaid töörežiime, imemisvõimsust ja harjaseid. Kõvadel pindadel nagu kivi ja parkett, on võimalik kasutada ka märgpesu funktsiooni. Nii saab märkamatult lisaks tolmuimemisele ka põrandapesu tehtud tööde nimekirja lisada. Lisaks ei jää robottolmuimejal ükski koht vahele. Ta mäletab täpselt millal ja kust ta koristas ja millal uuesti seda paika puhastama peab.

tolmuimeja sisselülitamine telefonist

Samuti saab robottolmuimeja tööle panna just sellel hetkel kui seda vajalikus pead - isegi siis, kui sa kodus parajasti ei viibi. Paljudel mudelitel saab paika panna ka kindla reziimi, millal tolmuimeja tööd teeb.

Klientidele meeldib see postitus

4.2/5
15 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?