Kasulikud nõuanded

Millisesse keskkonda sobib robottolmuimeja ja kuhu mitte?

Vaata kõiki robottolmuimejate pakkumisi
18.12.2019
robottolmuimeja

Kodu koristamine on üks tüütumaid tegevusi, millest ei saa kuidagi kõrvale hiilida. Öeldakse ju, et kodused tööd on asi, mida märgatakse ainult siis, kui need on tegemata. Koduabilise palkamine on üks võimalus, kuidas oma elu lihtsamaks teha, ent koristaja rakendamine ei ole kindlasti lahendus, mis kõigile sobiks: igaüks ei taha, et võõras tema elamises käib, inimtööjõud on kallis, pealegi võib koristamise vajadus tekkida hetkega ja siis tuleb segadus ikkagi endal ära klaarida. Kõige ökonoomsem viis kodu alati korras hoida, on usaldada põrandate puhastamine robottolmuimejale. Selle pisikese tegelase juures on kõige mõnusam see, et masin teeb ise kogu töö ära. Pärast väsitavat tööpäeva ei ole tarvis ise mööda korterit tolmuimejaga ringi käia, sest põrandapind on juba päeval puhtaks küüritud.

Enne, kui poodi robottolmuimeja järele tõtata, tuleks siiski selgeks teha, kas antud tehnikavidin teie koju ikka sobib. 


Kodu suurus ja mööbli kõrgus

Koristusroboti jõudlus on otseselt seotud puhastavate ruutmeetritega. On mudelid, mis sobivad kasutamiseks korteris, ja on masinad, mis suudavad korraga ette võtta 120 ruutmeetrit suure maja. Keskmise ja suurema eramaja otsast lõpuni küürimiseks jääb robotil aku mahust ja jõudlusest paraku vajaka, mistõttu on soovitav lisaks robotile omada ka tavalist tolmuimejat või siis koristada üks korrus korraga.

Ruutmeetrite rehkendamisel tuleb arvesse võtta ka mööbliesemeid ehk teil tuleb ligikaudselt välja arvutada see pind, mille võtab enda alla sisustus. Täpsemalt sellised kapid, riiulid ja diivanid, mille alla robot ei mahu minema.Tooteinfos on tolmuimeja gabariidid kenasti välja toodud. 

Erinevad põrandakatted

Enamus robottolmuimejaid saab edukalt hakkama nii kõva kui pehme põrandakattega. Kui aga soovida lisaks kuivpuhastusele ka märgpesu, siis seda funktsiooni kõigil masinatel ei ole. Üldjuhul on nõnda, et üks mudel mõlemat tööd hästi ei tee. Keskkonnas, kus on palju pestavaid plaaditud põrandaid, võiks kasutada suure veepaagiga robotpesurit, mis puhastab ka vuugivahed kenasti ära, ja lisaks ka korraliku imemisvõimusega tolmuimejat.

Kodus, kus on nii vaipkatted kui paljas puit- või kivipõrand, tuleks kasutada mõnd sellist robotit, mis suudab ise erinevatel põrandakatetel vahet teha ja seadistada oma kõrguse automaatselt vastavalt sellele. Pikema karvaga veise- või lambanahast või siis narmastega vaibad ei ole mehaaniliseks puhastamiseks sobilikud ehk ruumides, kus on mõni selline põrandakate, ei tohiks robottolmuimejat kasutada. Jah, roboti jaoks saab teekonna kaardistada, mille järgi masin ruumis navigeerib, aga kuna loomanahast vaibad on üldjuhul ebakorrapärase kujuga, võib robot ikkagi üle vaiba ääre minna.

Kas robot saab lemmiklooma karvad koristatud?

Mudelid nagu Samsung Powerbot R7070, Neato Botvac Connected ja iLife V3s Pro imevad loomakarvad kenasti ära ja kuna kõik need kolm on varustatud HEPA-filtritega, mis lase allergeenidel õhku paiskuda. 

Samas tuleb arvestada, et robottolmuimeja hoiab küll põrandad karvadest puhtad, ent kuna selle tolmukonteiner on väiksem kui tavalisel tolmuimejal, siis tuleb masinat tihti tühjendada. 600-milliliitrine tolmupaak on minimaalne, mis lemmikloomaga majapidamist hooldaval robottolmuimejal võiks olla. Sellest väiksem konteiner tahab tõenäoliselt iga koristuskorra järel tühjendamist. Koristusroboti detailid kuluvad kassi ja/või koera järel koristamisega kiiremini läbi: rullpintslid, külgharjakesed ja HEPA-filtrid tuleb tõenäoliselt üsna ruttu välja vahetada.

Mida väiksem kodu ja mida lühema karvaga lemmikloom, seda rohkem abi robottolmuimejast on. Suuremas korteris või eramajas tasuks tarvitada võimsamat masinat.

Klientidele meeldib see postitus

4.4/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?