Kasulikud nõuanded

Jenkkivoodi ehk kontinentaalvoodi?

Vaata kõiki pakkumisi
25.06.2019
voodi

Absoluutselt kõikides kategooriates ning valdkondades on arenguid ning uudiseid. Sama lugu on ka mööblimaailmas. Jenkkivoodi või siis ka kontinentaalvoodi on mööblimaailma staariks. Mis eristab aga kontinentaalvoodit tavavoodist? Kuigi tundub nagu oleks see populaarne vooditüüp alles hiljuti loodud, ulatuvad jenkkivoodi juured 19. sajandi pärsiapärase diivani juurde. 

Populaarsed jenkkivoodid meie voodite valikust:

Voodi Basilio 160x200

Voodi Divalo 180x200

Voodi Bolero 180x200

Jenkkivoodi eripära

Jenkkivoodit on keeruline teiste vooditüüpidega sassi ajada. Traditsiooniliselt koosneb see kolmest osast: esmalt kaks üksteise kõrval olevat kušetti, mis on omavahel ühendatud ning nende peale käiv vedrumadrats. Soovi korral võib lisada ka kattemadratsi. Kõikide kihtide peale on üksjagu vedrusid ning ülimalt luksuslik tunne saavutatakse täpselt tänu sellele.

Iseloomustavaks osaks on ka mitmetsooniline vedrusüsteem. Tavaliselt on see 5-, 7- või isegi 9-tsooniline pocket vedrusüsteem. Tsoonide number näitab, mitmeks eraldi osaks on madrats jaotatud. 5-tsoonilise madratsi tsoonid on näiteks: pea ja kael, õlad ja ülakeha, puusad ja reied, põlved ja sääred ning jalad. Igal osal on omaette vedrusüsteem. Tsoonist oleneb nii vedrude jäikus kui ka vedruridade ning vedrude arv. Lisaks on kõik vedrud on pakitud omaette taskutesse, mistõttu toimub vedrude töö üksteisest sõltumatult.

Võrreldes tavalise vedrumadratsiga on kontinentaalvoodil tunduvalt rohkem vedrusid. Lisaks on tavalises vedrumadratsis vedrud omavahel ühendatud. Kui vedrud on eraldatud, aitab see magaja keha paremini toetada, vastavalt sellele, kuidas üks või teine kehaosa toestust vajab. On ju selge, et puusade surve ning õlgade surve ei ole samaväärne keha keskosa või jalgade survega. Selline voodi peab ka kaua vastu ning ei ole vaja muretseda, et see ühel või teisel hetkel häält hakkaks tegema. 


Kontinentaalvoodi individuaalsus

Ja kuigi kontinentaalvoodi on äärmiselt funktsionaalne ning mugav, ei ole välimuse osas allahindlust tehtud. Voodi vedrusüsteem on kaetud kangaga, mille värvuse ja mulje saab ka ise valida. Levinud lahenduseks on päevasel ajal voodi maani ulatuva päevatekiga katmine, mis aitab saavutada elegantse ning ühtlase disaini. Tänu pehmele väljanägemisele jääb kontinentaalvoodist luksuslik mulje igasuguses magamistoas.

Individuaalse lähenemise tõestuseks on ka võimalus voodit vastavalt soovidele muuta, sest kontinentaalvoodi pakub väga erinevaid kombineerimisvõimalusi. Isegi kaheinimesevoodisse on võimalik valida individuaalsed vedrustused, nii et magamisase on perfektne mõlemale magajale. Kahe erineva madratsi peale saab panna kattemadratsi, mille rolliks on voodipinna ühtlustamine ning madratsi eluea pikendamine. 

Mida veel tasub teada

Üksteise peale asetatud kihid teevad jenkkivoodi tavalisest voodist kõrgemaks. See ei pruugi aga olla miinuseks, sest kõrgemasse voodisse minek ja voodist väljatulek ei ole keeruline, nagu võib juhtuda madalamate vooditega. 

Samas, kuna kontinentaalvoodi on tavapärasest pisut suuremate mõõtmetega, ei ole see kõige parem valik väiksemasse korterisse või magamistuppa, kus ei ole ruumiga laiutada. Ka ei ole reeglina võimalik voodialust ruumi panipaigana kasutada

Kuidas hindate seda postitust?