Kasulikud nõuanded

Jalanõude pesemine pesumasinas: mida jälgida?

Vaata kõiki naiste jalanõude pakkumisi
24.09.2021
võrkkotis jalanõude pesemine pesumasinas

Kui lähed sõprade või perega välja, tahad pealaest jalatallani hea välja näha. Mõnikord võib see viimane osa olla natuke suurem väljakutse - eriti kui teie lemmikjalatsid näevad määrdumise tõttu pisut halvemad välja. Õnneks ei pea kingade puhastamine olema raske. Kui sinu kingad on masinpestavad, võib nende pesemine pesumasinas aidata aega säästa ja suurepäraseid tulemusi saavutada. 

Paljud meist ei tea, et masinas saab pesta palju erinevaid kingi. Ükskõik, kas oled teinud mudase jalutuskäigu läbi pargi või sinu lapsed on koolist koju tulnud otse kehalise kasvatuse tunnist koos oma räpaste tossudega. Võid oma poristele kingadele veel elu sisse puhuda, seega ära viska neid kohe minema. 

Meie juhend aitab sulle näidata, kuidas tosse ja muid kingi pesumasinas pesta, et saaksid oma kaaslastele muljet avaldada. Vaata ka, kuidas jalatseid valgena hoida.

jalanõude pesemine

Millised kingad on masinpestavad?

Enne pesemisega alustamist kontrolli konkreetsete soovituste saamiseks kingade hooldusjuhiseid. Üldiselt on tenniseid ja spordijalatseid, mis on valmistatud sellistest materjalidest nagu nailon, puuvill ja polüester, ohutu pesumasinas pesta. Need materjalid on vastupidavad ja neid ei tohiks pesupesemisvahend kahjustada.

Kuigi mõned kingad sobivad hästi masinpesuks, vajavad paljud muud tüüpi jalatsid käsitsi puhastamist või erihooldust. Nahast, seemisnahast, kummist ja vinüülist valmistatud kingi ei tohiks pesumasinasse panna. Tutvu, kuidas jalatseid hooldada ja puhastada.

Kui sinu kingad on valmistatud peenest materjalist (näiteks siidist) või on kaunistatud helmestega, tikitud, litrid või muud kaunistused, viige need jalatsite parandamise ja puhastamise spetsialisti juurde, et neid mitte kahjustada. Kontrolli alati hoolikalt oma hooldusjuhiseid, veendumaks, et jalatsite pesutsükli läbimine on ohutu.

Kuidas jalatseid pesumasinas pesta?

Pesumasinas jalatsite pesemine pole keeruline, kuid nõuab ettevalmistust. Enne alustamist kontrolli jalanõude hooldus- ja puhastamisjuhiseid, et need oleksid pesumasina jaoks ohutud. Seejärel veendu, et teil oleks käepärast järgmised vahendid:

 • Võrkkott
 • Vedel pesupesemisvahend
 • Pehme hari, näiteks vana hambahari
 • Vanad rätikud

jalanõud pesumasinas

Kui kõik materjalid on valmis pandud, võid alustada kingade puhastamist, järgides alltoodud samme.

 1. Eemalda esmalt kingadelt paelad ja sisetallad.
 2. Pese kingapaelu nii, et panete need võrkkotti, mis on lukuga suletud. See hoiab ära selle, et paelad lähevad pesumasinas puntrasse ja sassi. Kui paelad on eriti määrdunud, saad neid käsitsi puhastada pesuvahendi ja pehme harjaga.
 3. Pese sisetallad eraldi, kui hooldusjuhendis pole teisiti öeldud. Sisetaldu masinas pestes võivad need liiga vett täis minna, mis tähendab, et nende kuivamiseks võib kuluda mitu päeva. Kui teie sisetallad ei ole masinpestavad, saad neid käsitsi puhastada. Pühi sisetaldu õrnalt seebivee ja pehme harja või lapiga. Seejärel kasuta käsna, et imeda võimalikult palju liigset niiskust välja. Kui see on valmis, puista sisetallad söögisoodaga üle ja lase neil üleöö seista, et ülejäänud liigne niiskus välja imeda. Hommikul pühi need söögisoodast puhtaks. Saad sisetallad kingadesse tagasi panna, kui need on täiesti kuivad.
 4. Kui jalatsite taldades on liigselt pori või prahti, eemalda pehme harjaga nii palju kui võimalik. Samuti võid kasutada hambaharja või hambaorke, et eemaldada praht kitsastelt kohtadelt hoolikalt. Kui mustus on eemaldatud, saad puhastada ka kriimustusjäljed lapi või pehme harjaga, kasutades kingapuhastusvahendit. Hõõru puhastusvahend õrnalt kriimustustele, seejärel pühi niiske lapiga ära.
 5. Pärast taldade puhastamist aseta kingad võrgust riidekotti, et need pesumasinas ringi ei liiguks.
 6. Aseta kott pesumasinasse koos mõne vana rätikuga, mis aitab pesukogust tasakaalustada. Veendu, et rätikud on vanad - uuemad võivad eritada värvi, mis võib teie kingi määrida.
 7. Seadista oma pesumasin õrnale jaheda veega režiimile ja valige aeglane või ilma keerlemiseta võimalus. Pulberpesuvahend võib kingade vahele jääda, kui see ei lahustu korralikult, seega kasuta selle asemel vedelat pesuvahendit.
 8. Kui pesutsükkel on lõppenud, eemalda kingad ja paelad võrkkotist ja laske neil õhu käes kuivada. Võid täita oma kingad puhaste lappide või paberrätikutega, et neelata liigne niiskus ja aidata kingadel kuivamise ajal õiget kuju säilitada. Kui võimalik, aseta kingad kohta, kus nad saavad palju päikesevalgust. See võib aidata kuivatusprotsessi kiirendada.
 9. Kui kõik on kuiv, aseta sisetallad kingadesse ja pange paelad peale. Ainus asi, mida nüüd teha saad, on oma uute jalatsitega välja minna!

Klientidele meeldib see postitus

4.7/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?