Kasulikud nõuanded

Isepäevitus A-st Z-ni: kõik, mida võiksite teada

Lai valik isepruunistavaid tooteid
09.07.2020
päevitunud tüdruk kõnnib rannas ja hoiab käes kübarat

Kaunist päevitunud jume soovime nautida nii soojal kui külmal aastaajal nii näeme lühemates ja keha paljastavamates rõivastes kordades pilkupüüdvamad välja. Siiski pole kõigil aega end päikese käes kuldpruuniks päevitada, kuid isegi sellisel juhul on meil alati võimalus saavutada hämmastavaid tulemusi. Siin ruttavad appi mugavad ja funktsionaalsed isepruunistavad tooted, mida mugav kodustes tingimustes kasutada. Et kõik sujuvalt sujuks, tasub teada mõnda olulist nüanssi sellest järgnevalt juttu teemegi.

Mis on isepäevitus?

Lihtsalt öeldes on tegemist protseduuriga, mille käigus saate endale kuldse jume, kandes kehale sobivaid isepruunistavaid tooteid. Sõltuvalt eelistustest on teil võimalik nautida kerget päevitust või välja näha nii, nagu oleksite hiljuti soojamaareisilt naasnud. Erinevalt solaariumist toimivad pruunistavad tooted ainult naha pealmises kihis ning enamasti seda kuivatamata. Lisaks ei ole vajalik kanda toodet kogu kehale.

Millist isepruunistavat vahendit kasutada?

Suurepärase tulemuse saavutamiseks tuleb valida kvaliteetsed tooted. Tutvuge parimate isepruunistavate toodetega ja järgige neid valides järgmist:

  • Parim on kasutada näo ja keha jaoks erinevaid tooteid. Lisaks on spetsiaalselt tundlikumale nahale kohandatud tooted, mis muudavad naha pehmemaks ning on vähem kahjulikud. Peaksite veenduma, et näo- ja kehakreem on sama tumeduse astmega vastasel juhul jääb tulemus ebaühtlane.
  • Valige kõige sobivam tootetüüp. Kreemid sobivad kõige paremini kuivale nahale ja vedelad losjoonid on paremad rasusele nahale. Kasutamise hõlbustamiseks eelistatakse ka pihustatavaid tooteid, mis imenduvad ühtlaselt, ega jäta rante. Isepruunistavate toodete kirjeldustes on enamasti märgitud, millistele nahatüüpidele konkreetsed tooted sobivad ärge unustage sellele pisidetailile tähelepanu pöörata.

isepruunistav kreem, puuder ja pintsel valgel laual

  • Arvestage oma nahatüübiga. Kui teil on hele nahk, tasub valida kõige kergemad tooted, mis on tähistatud sõnaga "Light". Seda tüüpi kreemid, losjoonid või emulsioonid loovad kerge päevituse, mis näeb välja piisavalt loomulik. “Medium” märgistusega tooted sobivad virsiku- või pruunika nahatooniga inimestele teil on võimalik luua nii särav kui ka vaevumärgatav päevitus. Samal ajal annavad "Dark" märgistusega tooted sügava pronksise päevituse seda tüüpi pruunistajad sobivad kõige paremini tumedamale nahale.
  • Pöörake tähelepanu isepäevituva toote koostisele. Vältige alkoholi, parfüümi ja muid kahjulikke aineid. Samal ajal võimaldavad antioksüdandid ja nahka rahustavad koostisosad saavutada veelgi paremaid tulemusi.


Enne protseduuri peaksite toimima järgmiselt

naine niisutab keha enne päevitusprotseduuri

12–24 tundi enne protseduuri tuleb nahk korralikult ette valmistada nii jääb päevitus palju ühtlasem. Selleks toimige järgnevalt:

  • Nahakoorimine. Enne pruunistaja peale kandmist on oluline kogu keha koorida, eemaldamaks surnud naharakud ja tagamaks naha sileduse.


  • Depilatsioon. Veenduge, et soovimatud karvad isepruunistamist ei kahjusta, selleks raseerige keha põhjalikult. Nii nagu naha koorimine, tuleks ka raseerimine läbi viia 12–24 tundi enne protseduuri nii võite kindel olla, et pruunistaja ei ärrita nahka.
  • Naha niisutamine. Pärast raseerimist tuleb nahka hästi niisutada selleks sobivad niisutavad kreemid. Tähelepanu tuleks pöörata kiiremini kuivavatele aladele, näiteks põlved või küünarnukid. Vastasel korral imendub pigment nendes piirkondades sügavamale, muutes naha tumedamaks. Enne päevitajate kasutamist käige duši all, kuid ärge kasutage pesemisel ega pärast seda mingeid lisatooteid.
  • Näo ettevalmistamine. Vahetult enne protseduuri peaksite kollaste varjundite vältimiseks kandma kulmudele, huultele ja juuste juurtele madala rasvasisaldusega kreemi.