Kasulikud nõuanded

Mille poolest erineb induktsioonpliit elektripliidist?

03.06.2020
elektripliidil valmistatakse tumedate köögitarvete abil sööki

Kui olete parasjagu pead murdmas, milline pliit endale valida, siis on teil võimalik valik langetada päris mitme erineva tüübi seast. Põhirõhk on enamasti elektrilisel või induktsioonpliidil. Ehkki paljudele tunduvad need seadmed üsna sarnastena, siis tegelikkuses see päris nii ei ole. Mille poolest erinevad siis induktsioonpliidid elektrilistest mudelitest?

Tööpõhimõte

Kuigi mõlemad seadmed vajavad töötamiseks elektrit ning ka pliidiplaadi ühendamine on väga sarnane, siis soojuse tekke põhimõte ise on täiesti erinev. Elektrilise pliidiplaadi kasutamisel soojendab keraamilise pinna all olev kuumutuselement kogu pliidiplaati ning seejärel hakkab soojenema nõu. Samas on induktsioonpliitidel kütteelemendi asemel elektromagnetilised osakesed. Nii moodustub magnetiline väli, misjärel kantakse soojusenergia induktsiooni teel anumatesse – selle tulemusel soojeneb ainult nõu ise, pliidiplaat jääb jahedaks.

Energiatõhusus

Elektriahjud pakuvad 70-protsendilist energiatõhusust – see tähendab, et 70% kulub toidu valmistamiseks ja ülejäänud 30%i kaob keskkonda. See näitaja on üsna hea, kuid mitte ligilähedalgi induktsioonpliidile, mis pakub kuni 90-protsendilist energiatõhusust. See tähendab, et toidu valmistamiseks kulub peaaegu kogu induktsioonpliidil tarbitav elekter ja ainult väga väike osa sellest kaob keskkonda.

Sobivad nõud

Võib öelda, et induktsioonpliitide peaaegu ainsaks kõige suuremaks puuduseks on vajadus konkreetsete anumate järele. Induktsioonplaadile sobivad ainult metallnõud – näiteks malmist või roostevabast terasest magnetiseeritud potid ja pannid – kui teil on käepärast väike magnet, saate seda ise kontrollida. Elektrilisele pliidiplaadile sobivad aga kõik potid-pannid. Seetõttu tuleb arvestada, et pärast induktsioonpliidi soetamist tuleb veidi investeerida ka sobilikesse pottidesse-pannidesse.


Küpsetuskiirus ja mugavus

Vaatamata varem käsitletud puudusele, on induktsioonpliidi kasutajate tagasiside tavaliselt äärmiselt positiivne. Eriti suurepärane on induktsioonpliidi tõhusus, mis on elektripliitidest märkimisväärselt suurem. On korduvalt hinnatud, et induktsioonpliit võib vett soojendada kaks korda kiiremini, elektripliitidel kulub pinna soojendamiseks sobiva temperatuurini 30 protsenti rohkem aega. Mis veel hea – induktsioonpliidid lõpetavad oma töö pärast käsklust koheselt – pole tarvis oodata pinna jahtumist.


Turvalisus

Võib täiesti kindlalt väita, et induktsioonpliidid on peaaegu kõige turvalisemad. Selle põhjuseks on nende kiiresti jahtav tasapind. Isegi kui puudutate kogemata pliidi pinda, millelt just tulise poti eemaldasite, ei saa te kõrvatada – kogu soojus kandus anumasse. Seetõttu on induktsioonpliit hea valik ka lastega peredele.

Hooldus

Induktsioonpliidi tagasiside hõlmab sageli ka viitamist seadme äärmiselt lihtsale puhastamisele. Ehkki nii induktsioon- kui ka elektriseadmetel on sile ja hõlpsasti puhastatav pind, on erinevus selles, et induktsioonpliidile kukkuv toit ei lähe kõrbema. Kuna pind ei muutu kuumaks, on seda lihtne lihtsa lapiga kiirelt puhastada. Samas elektripliit kõrvetab toidu koheselt ning teil tuleb hiljem pliidi puhastamisega palju enam vaeva näha.

Võite täiesti kindel olla, et induktsioonpliitidel on elektripliitide ees tegelikult veelgi mitmeid eeliseid. Ehkki induktsioonpliidid on tunduvalt kallimad, saate kohe nautida lihtsat ja tõhusat toiduvalmistamise protsessi ning kiindute oma uude pliidiplaati täielikult.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2022 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Sellel lehel avaldatud materjali ilma loata kasutamine ja levitamine on keelatud.