Kasulikud nõuanded

Kuidas ühendada pliidiplaati?

Vaata kõiki pliidiplaatide pakkumisi
12.03.2018
pann pliidiplaadil

Valides kõige sobivamat pliidiplaati, ootab veel üks tähtis ülesanne: selle nõuetekohane paigaldamine ja ühendamine. Kui oled otsustanud seda ise teha, aitavad mõned lihtsad nõuanded selle ülesande kiireks ja tõhusaks lahendamiseks.

  1. Pane tähele, et mööblile paigaldatud pliidiplaate saab kasutada ainult siis, kui need on paigaldatud standardile vastavasse pinnasesse.
  2. Komplekti kuulub tavaliselt kaabliga ühendus, kuid sõltuvalt pingest võib olla vaja täiendavaid osasid.
  3. 380 V elektriline pinge nõuab 5x2.5 mm2 ja 220V - 3x4 mm2.
  4. Enne ühenduse alustamist tuleb toide välja lülitada. Soovitatav on ühendada seade kvalifitseeritud elektrikuga koos.
  5. Seejärel on vaja pliit korralikult paigaldada - täpsed mõõtmised, kui palju ruumi tuleb jätta serva ja muud elemendid on näidatud konkreetse toote juhisel. Nende juhiste järgimine tagab pliidi ohutu kasutamise.
  6. Paigalda pliidiplaat hoolikalt tööpinnale.
  7. Kinnita seade vastavalt ja aseta tihenduslindid.
  8. Keera pliidiplaati ja sisesta sellesse nišš.
  9. Pea meeles, et kõikidel ühenduskaablitel peab olema piisavalt vaba ruumi ning need tohi kunagi puudutada sahtlite või tööpinna pinda.
  10. Lülita toide sisse ja aseta pliidiplaat kaablipessa. Kui olid võimeline täitma kõik sammud õigesti, on seade valmis edukalt töötama, aga kui kuuled pikka helisignaali või ei näe oma ekraanil pilti, on ühendamine ebaõnnestunud.

Kõik täpsemad juhised pliidiplaadi ühendamiseks ja hoolduseks saad seadmega kaasa, aga kui tunned end paigalduse osas ebakindlalt, siis tee pigem ise ettevalmistused ära ning lase köögitehnika spetsialistidel paigaldada - nii võid kindel olla, et pliidiplaat teenib Sind ohutult ja kvaliteetselt aastaid. Kõik eeltoodu kehtib suures osas ka ahjude kohta.


Kuidas hindate seda postitust?