Kasulikud nõuanded

Ideid vannitoa valgustamiseks

08.09.2020
hubaselt valgustatud vannituba koos vanni ja dušiga

Inimesed on muutunud vannitoa planeerimisel palju loovamaks. Tänasel päeval ei oota me üksnes kvaliteetseid sanitaartehnilisi lahendusi või kodumasinaid, üha enam pööratakse tähelepanu ka dekoratsioonilistele detailidele ja mugavusele. Kuid isegi kõige kaunimalt sisustatud ruum ei näi kaunina, kui sinna ei ole valitud funktsionaalset, ruumi-spetsiifilist valgustust. Anname nõu, kuidas vannituppa valgusteid valida ja kuhu üks või teine lamp riputada.

hubane vannituba koos tõhusa valgustusega

Vannitoa plaan

On kolme peamist tüüpi valgusteid: põhivalgusti, aktsent- ja funktsionaalne valgusti.

  1. Peamine ja kõige olulisem on põhivalgusti. See peab valgustama kogu ruumi. Vannitoas on selleks kõige sobivam süvistatud, ripp- või laelamp.
  2. Funktsionaalne valgusti on peegli- ja kraanikaussi ümbritseva ala jaoks. Selleks sobivad ideaalselt seinavalgustid või LED-riba. Kui peamisest valgustusest pesemisel ei piisa, võite vanni kõrvale paigaldada niši, kuhu nutikalt LED-pirne peita.
  3. Aktsentvalgus on mõeldud pigem iluaspektiks. Tõstke esile põnevaid tekstuure või huvitavaid mustreid. Aktsendi andmiseks kasutatakse kõige sagedamini seina-, lae- või süvistatavaid valgusteid.

5 vannituppa sobivat valgustit

Kui te pole kindel, kui palju ja milliseid valgusallikaid eelistada, tutvuge 5 populaarseima vannitoavalgustiga.

  • Seinavalgustid

Vannitubade üks populaarsemaid lahendusi. Tavaliselt riputatakse sellised valgustid peegli kohale või mõlemale poole peeglit, kuid sõltuvalt valitud stiilist võib leida ka põnevamaid paigaldamise lahendusi.


Kui vannituba on pigem klassikalises stiilis, võite valida kitsa pikliku lühtri ja riputada see peegli ühele küljele. Kui küljel on ruumi vähe, riputage see otse peegli kohale.

ilusad seinavalgustid valgusküllases vannitoasluksuslikud seinavalgustid valges vannitoas

Kui vannituba on suurem ja teil on rohkem ruumi, võiksite valgustid julgelt mõlemale poole peeglit kinnitada. Kui soovite paremat valgust ning end peegli ees sättida, tasub kaaluda reguleeritavaid seinalampe.

peegli lähedal asuvad lambid loovad vannitoas kauni valgustusekaasaegses vannitoas integreeritud valgustusega peegel

Teiseks lahenduseks on valamu ümbritsev ruum valgustada LED-ribaga peegli abil või kinnitada LED-riba omal käel peegli küljele.

avar vannituba suure peegli ja ereda valgustusega

  • Süvistatud valgustid

Äärmiselt mugav võimalus väikeste ruumide või minimalistliku stiili fännidele.


Sobib suurepäraselt ruumi põhivalgustiks. Paigaldamine peaks toimuma teatud kuju või sirgjoone järgi, valesti paigutatud lambid valgustavad ruumi halvasti ja üldvälimus on räpakas. Süvistatavaid valgusteid, nagu ka LED-ribasid, on võimalik riputada ruumi niššidesse.

valgusküllane ja moodne vannituba koos sisseehitatud tuledegaavar vannituba koos ereda süvistatud valgusega

  • Laelambid

Sõltuvalt stiilist sobivad need nii peamiseks kui ka lisavalgustiks.