Kasulikud nõuanded

Garmin nutikellad: 3 mudelit tõelisele spordientusiastile

Vaata kõiki Garmin nutikellade pakkumisi
12.10.2021
garmin spordikella kasutamine jooksutreeningul

Enamik meist seostab Garmini kas jooksukellade või autos oleva GPS-süsteemiga, kuid kaubamärk on viimase kümnendi jooksul laienenud, hõlmates kõiki ettekujutatavaid spordialasid, tegevusi ja nišše. Kuigi need kellad on kallid, aitavad need jälgida teie südame löögisagedust, und, samme ja mis tahes tegevusi või spordialasid, millega soovite tegeleda. Tegevuste jälgimine ulatub jooksmisest, ujumisest ja jalgrattasõidust veelgi rohkemate nišitegevusteni, nagu SUP-i sõidu, golfi või isegi joogani.

Igal jooksjal on jooksmisel erinevad vajadused. Ükskõik, kas jooksete maratone, soovite eelarvest kinni pidada, eelistate multispordi kella või soovite natuke kõike eelnevat, Garminil on teie vajadustele vastav kell. Vaadake, millised spordikellad peavad vastu ka ekstreemsetes olukordades.

Garmin on aastaid olnud GPS-kellade esirinnas. Pole juhus, et neil on turul parimad jooksukellad. Kuigi Garmini kellad ei ole odavad, saate suurepärase ja vastupidava kella, millel on suurepärane tehniline tugi ja garantii.

spordikella kasutamine aktiivsel treeningul

Garmin Forerunner 745

Forerunner 745 on klanitud disainiga, hõlpsasti loetava ekraaniga ja tundub randmel kerge. Sellel on kõik vajalikud jooksmisfunktsioonid, lisaks muusika salvestamine ning funktsioonid ujumiseks ja jalgrattasõiduks, kui tegelete erinevate spordialadega.

745 on saadaval neljas värvitoonis: must, punane, roheline ja valge. Rihmad on kummeeritud, kuid lihtsad ja piisavalt laiad, et neid kiiresti kinnitada. Eraldusvõime on suurepärane ja kell kaalub vähem kui varasemad versioonid.

Forerunner 745 saab programmeerida jooksutreeningutega. Samuti jälgib see Garmin Running Podiga täiustatud jooksuvormi mõõdikuid. Sellel on randme pulsikell, kuid seda saab siduda ka traditsioonilise rihmaga.

Mitme spordialaga tegelevad sportlased hindavad selle kella ujumise jälgimist basseinis ja meres. Jalgrattasõidu jälgimine on samuti hea - seda kella saab siduda erinevate jalgrattatarvikutega.


Garmin Fenix 6X Pro

Fenix 6X Pro on Garmini kõige vastupidavam, funktsionaalselt pakitud kell. See sobib suurepäraselt mitte ainult jooksmiseks, vaid ka jalgrattasõiduks, ujumiseks, matkamiseks, suusatamiseks, aeruspordiks ja paljuks muuks.

Esimene asi, mis paistab silma, on see, et see on suur kell. Tundub, et Garmini kellad armastavad tööstuslikke stiile ja see kell ei ole erand. Selle suurusega kaasneb suur ekraan 280x280 eraldusvõimega.

Fenix 6X Pro on varustatud värviliste tänava- ja topokaartidega, mida saab vaadata otse kellalt. See on väga mugav uutel marsruutidel navigeerimisel või radadel orienteerumisel. Kaasas ka baromeeter kõrguse jälgimiseks. Garmin on kella sisse ehitanud mõnusaid tõusujälgimisfunktsioone.

Randme pulsi jälgimine on standardne. Ja nagu varasematel versioonidel, on ka 6X Pro-l Garmin Pay - tasuge poes asjade eest otse kellaga. See võib salvestada ka muusikat (kuni 2000 laulu) ja on üks vähestest kelladest, mis sünkroonib Spotify esitusloendeid.

Jooksmisel saab Fenix 6X Pro programmeerida treeningutega või kasutada tempo jälgimiseks Garmini virtuaalseid treeningfunktsioone. Jälgitakse täpsemaid mõõdikuid, nagu rütm, treeningtase ja treeningu taastumisaeg.

Aku jõudlus on päris suurepärane. Tavalises kellarežiimis saate seda kasutada 21 päeva. Fenix 6X-l on Power Manager, mis näitab teile, kuidas erinevad funktsioonid mõjutavad aku kasutusaega. Kohandage kella oma lemmikfunktsioonide kasutamiseks ning keelake need, mida te ei vaja, ja säästke akut. 

Garmin Vivoactive 4 ja 4S

Vivoactive 4/4S on Garmini nutikella versioon. See on mõeldud igapäevaseks kandmiseks, kuid sellel on GPS-jälgimine, mis muudab selle jooksmiseks sobivaks.

Erinevalt Vivoactive 3-st on uusim versioon saadaval kahes suuruses: 4 ja 4S. 4 on natuke suurem kui Vivoactive 3, samas 4S on väiksem, ideaalne kitsa randmetega jooksjatele. Nagu enamikul Garmini kelladest, on ka Vivoactive 4/4S-l randme pulss, see toimib ka fitness-jälgijana ja esitab kella ekraanile telefoniteateid.

Vivoactive 4/4S on klanitud disainiga. See on üks väheseid, mille Garmin muutis tavalise kellaga sarnasemaks, eemaldades suure ja mahuka välimuse, et saada klanitud ja kaasaegsem disain. See mudel on kallima Fenix 6 soodsam valik ja tuleb koos suure hulga jooksmise ja treenimise funktsioonidega.

Lisaks aja, tempo ja vahemaa jälgimisele on Vivoactive 4 ja 4S-l automaatne pausi funktsioon, täiustatud treeningute võimalused ja allalaaditavad treeningkavad. LiveTrack on saadaval - see funktsioon võimaldab sõpradel ja pereliikmetel reaalajas kaardil teie asukohta jälgida, mis sobib suurepäraselt suurtel rahvaüritustel teie leidmiseks.

Kell on veekindel kuni 50 meetrit, kandke seda duši all või basseinis. Ekraan on kujundatud Corning Gorilla Glass 3-st, et muuta see tõeliselt vastupidavaks. Uued Vivoactive 4/4S-i on lisatud turvaelemendid. Hädaabinupp saadab sõpradele ja perele teie praeguse asukohaga e-kirja/sõnumi. Automaatse kokkupõrke tuvastamine teeb sama asja automaatselt, kui tuvastab, et olete näiteks jalgrattaga kukkunud.

Tutvuge lähemalt ka teiste parimate nutikellade valikuga.

Kuidas hindate seda postitust?