Kasulikud nõuanded

Kuidas hoolitseda erinevate näopiirkondade eest?

Vaata kõiki näohooldustoodete pakkumisi
03.09.2020
noor naisterahvas määrib näole näokreemi

Kes meist ei oleks kuulnud erinevatest nahatüüpidest, mis vajavad spetsiaalset hooldust. Siiski tuleks eraldi hoolt kanda ka näo erinevate piirkondade eest, mida kimbutavad sageli erinevad probleemid. Antud olukord on kõige tavalisem segatüüpi naha puhul, kuid sellega võiksid arvestada põhimõtteliselt kõik, kes soovivad oma näo eest korralikku hoolt kanda. Oleme eraldi välja toonud peamised näopiirkonnad ja viisid, kuidas ühe või teise näopiirkonna eest õigesti hoolitseda.

T-tsoon

T-tsoon koosneb otsmikust, ninast ja lõuast – tegemist on kõige suurema näopiirkonnaga. Just t-tsoon on sageli rasune, must ning mõnikord isegi aknele kalduv ja laienenud pooridega, mistõttu on selle eest hoolitsemine eriti tähtis. T-tsooni eest hoolitsemiseks tasub järgida järgmisi näpunäiteid:

  • Pöörake erilist tähelepanu näopesuvahendile. T-tsooni puhastamiseks sobivad kõige paremini geelid või vahupõhised tooted, mis nahal kergemini imenduvad ning mis puhastavad sügavuti. Vältida tasub rasvaseid kreemja tekstuuriga puhastusvahendeid.


  • Kasutage regulaarselt toonikut. See aitab vähendada liigset rasu ja rahustada nahka pärast selle puhastamist. Akne korral tasub valida intensiivsemad tooted – näiteks toonikud, mis rikastatud salitsüülhappega. Toonikut võite kasutada kaks korda päevas: hommikuti ja enne magamaminekut.

tooniku kasutamine näol

  • Kasutage kord nädalas näomaski. Kui põsed on kuivemad, on kõige parem maskitada üksnes T-tsooni. Kõige tõhusamad on sel juhul savi, aktiivsöe või teepuuõliga rikastatud tooted – pöörake tähelepanu rasusele, aknele kalduva naha jaoks mõeldud toodetele.


  • Proovige pooride puhastamise ribasid. Tegemist on tootega, mis pingutab poore ja aitab sel moel komedoonidega võidelda. Kui te ei soovi nahka liigselt ärritada, puhastage seda pärast ribade kasutamist toonikuga ning kandke seejärel nahale toitvat kreemi.

naine kasutab nina pooride puhastamiseks maskiribaneiu paneb pooride puhastamiseks otsaesisele söeplaastri​​​​​​​

  • Puhastage nahka regulaarselt. Üks tõhusamaid viise liigse rasu eemaldamiseks. Intensiivsemaid tooteid on soovitatav kasutada umbes kaks või kolm korda nädalas.