Kasulikud nõuanded

Emaplaadid: milline valida?

Vaata kõiki pakkumisi
10.01.2019
arvutiplaadid

Me ei eksi, kui ütleme, et emaplaat on kogu arvutisüsteemi oluline üksus, mille kaudu funktsioneerivad omavahel edukalt kõik teised seadmed. Selle osa valimisel tasub arvestada selle tüübiga - oleme toonud välja ja kirjeldanud üksikasjalikumalt kõige sagedamini esinevad mudelid. 

ATX olulised plaadid

See on eriti populaarne emaplaadi tüüp, mis on oma funktsionaalsuse poolest võimeline tagama paljude ostjate ootusi ja vajadusi. Selline emaplaat sobib nii entusiastlikele mängijatele kui ka neile, kes soovivad rohkem tootlikkust. Tänu oma kompaktsele suurusele saab seda kergesti sisestada igasse korpusesse. Kuigi selle tüübi osad ei ole väikesed, ei põhjusta see siiski erilisi raskusi.

Seda detaili saate hõlpsasti kohandada oma vajadustele: liidesed, mis ei ole väiksemad kui 4 DIMM-i võimaldavad laiendada mälu. Samuti leiate palju liideseid andmekandjatele. Kuigi taolise emaplaadi hind ei ole madal, tasub sellesse siiski investeerida.


Extended ATX arvutiplaadid

Seda tüüpi plaadid sobivad kõige paremini neile, kes vajavad märksa rohkem võimalusi. Need võimaldavad laitmatult täita selliseid ülesandeid, nagu kõrge kvaliteediga failide edastamine, pilditöötlus ning sobivad ka muudeks töödeks, mida ATX plaat ei suuda täita.

Hiigelsuur RAM maht ja veelgi enam liideseid. Selle plaadi võimalused on piiramatud. Loomulikult tuleb kõigi nende hüvede eest ka rohkem maksta. Kui te aga seate oma arvuti suhtes rohkem nõudmisi, tasuks sellist varianti kaaluda.


Micro ATX emaplaadid

See tähtis arvutiplaat võib olla erinevates suurustes. Selline universaalsus võimaldab sobitada plaati erinevateks otstarveteks. Väiksemad mudelid on odavamad, kuid vähem funktsionaalsemad. Samal ajal on suurematel mudelitel rohkem liideseid, mis võimaldavad laiendada plaadi võimalusi. Micro ATX plaatide seast leiate nii taskukohaseid variante kui ka kõrgema klassi lahendusi, seetõttu on nende kahe võimalusi raskem kirjeldada. Kui otsite kompaktset ja küllaltki efektiivset emaplaati, siis see variant peab igati vastama teie ootustele.