Kasulikud nõuanded

Dušinurga puhastamine

Vaata kõiki dušikabiinide pakkumisi
15.01.2020
kuidas puhastada dušikabiini

Selleks, et teie dušikabiin ka aastate möödudes kena välja näeks, tuleks veidi tähelepanu pöörata ka selle hooldusele ja puhastusele. Kõike seda selleks, et vältida mustuse kogunemist ja säilitada vannitoa kena ja puhas atmosfäär. Dušikabiini puhastamine peaks olema korrapärane ning silmas võiks pidada mõningaid kasulikke näpunäiteid.


Kuidas dušinurga klaasi puhastada?

Dušinurga seintele tuleks pöörata erilist tähelepanu. Paljusid inimesi vaevab küsimus, kuidas puhastada dušikabiini. Kas kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid või koduseid vee ning äädika või sidrunhappega valmistatud segusid. Kõige tähtsam on, et valitud puhastusaine ei sisaldaks klaasi välimust kahjustavaid aineid. Ideaalis võiks dušikabiini kergelt puhastada iga kord, kui pesemast tulete.

Peale igat dušikäiku:

 • Loputage pindu ja seinu veega (kõigepealt kuuma ja seejärel külma veega);
 • Puhastage klaas spetsiaalse puhastiga;
 • Kuivatage kogu pind pehme lapiga.

Toimingud, mida korrata mõnel korral kuus:

 • Kui klaasil on plekke, siis eemaldage need käsna ja sooja veega.
 • Pihustage klaaspinnale enda valmistatud või spetsiaalset puhastusvahendit ja laske sellel 20-30 minutit mõjuda.
 • Peale 20-30 minut möödumist puhastage jäägid ja mustus puhta pehme lapiga.
 • Loputage kabiin puhta veega, pühkige õrnalt kaabitsaga ja kuivatage kuiva lapiga.

Et puhastusprotseduure veelgi lihtsustada, on soovitatav umbes iga kuue kuu tagant piserdada juba puhastatud dušikabiini seintele spetsiaalse nanokattega vahendit. See loob kaitsekihi, mis aitab vältida praktiliselt igat tüüpi mustuse kogunemist ja sel moel piisab tavaliselt puhastamiseks niiskest lapist.

Lubja ja mustuse vältimiseks

Lubja ja mustuse kogunemise vältimiseks dušikabiini osadele pidage meeles järgmisi nippe:

 • Kaitske kraane. Mähkige need äädikaga niisutatud paberrätikusse ja jätke mõneks ajaks seisma, seejärel loputage puhtaks.
 • Ärge unustage segistit. Ka segisti kogub mustust ja seda tuleks regulaarselt äädikaga leotada. Kui segistit pole võimalik eemaldada, valage kilekotti äädikat ja jätke see üle öö mõjuma, hommikul loputage segisti veega puhtaks. Sama protseduur kehtib kraani kohta.
 • Kasutage soodat. Segage soodat vette ja saate suurepärase puhastusvahendi, mis on eriti ideaalne seinte pesemiseks.
 • Kasutage hambapastat. Väidetavalt saab hambapasta jagu ka kõige suuremast mustusest – kui teil on akrüülist pinnad, siis kandke esmalt vaid õhuke kiht pastat ja loputage kümne minuti pärast sooja veega. Esmakordselt on soovitatav katsetada pastat väiksemal pinnal.
 • Püüdke kabiin kuivana hoida. Peale pesemist jätke kabiini uks lahti, lülitage ventilaator sisse või avage aken.

Kõiki neid näpunäiteid järgides on lihtne oma dušikabiin puhta ja kenana hoida. Ja mis kõige tähtsam – lisage dušikabiini-klaasi ning teiste osade puhastamine oma tavaliste majapidamistööde loetellu – kui teete seda regulaarselt, ei muutu see keeruliseks ning te ei pööra sellele isegi erilist tähelepanu.

Klientidele meeldib see postitus

2.3/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?