Kasulikud nõuanded

Disaineri näpunäited parema magamistoa kujundamiseks

Vaata pakkumisi
27.09.2018
magamistoad

Kas Sul puuduvad teadmised öölampide kohta? Ei suuda poest õigeid patju valida? Sellest artiklist leiad näpunäiteid selle kohta, kuidas sisustada mugav magamistuba.

Me kõik teame seda tunnet, kui vaatad ruumi ja tunned, et selles on midagi puudu. Need mõtted võivad muutuda eriti tüütuks, kui tegemist on Sinu magamistoaga. Tundes, et tuba ei vasta ootustele, ei ole tegelikult midagi hirmutavat.

Kui oled otsustanud hakata oma magamistuba kaunistama, kutsume Sind kasutama meie ekspertide nõuandeid.

Vaibad

Kellelegi ei meeldi kõndida külmal ja kõval põrandal. Vaibad on aga üsna kallid ja muudavad selle probleemi lahendamise veelgi keerulisemaks. Kuhu seda panna? Kas vaipa mööbli alla paigaldades kehtivad eraldi reeglid? Mis suurusega vaipa osta?

California interjööri kujundaja Jerry Jacobs soovitab sügavalt hinge tõmmata ja hävitada kõik müüdid "reeglite" kohta ning keskenduda konkreetsele ruumile.

Vaata seda tuba. Kas näed, kuidas Jacobs on vaiba paigaldanud ning kuidas ta on loonud voodi ümber ideaalse ala, kus on võimalik kõndida ning see ei puuduta voodi taga asetsevat seina?

Jacobs ütleb: "Ärgates tõused kõigepealt istukile ning vaip ei ole tegelikult öökappide all vajalik".

Ta rõhutab ka, et kerge hindade tõus võib mõjutada otsust mitte ainult vaiba asukohta suhtes, vaid ka selle suuruse või tüübi osas. Ole loominguline! Aseta vaip voodi äärde ning liigu sealt edasi või aseta see lihtsalt nii, et see näeks suurem välja.

Vaipade TOP


Koht istumiseks

Kui Sinu lastele meeldib rõivaste valimisel olla stiiliekspert või kui soovid kohta lõõgastumiseks, siis on magamistoas asuv tugitool või diivani suureks abiks.

Hea näide on kahe õe toast, kellele vanemad andsid oma magamistoa, et neil oleks rohkem ruumi. Jacobs kasutas kahte erinevat värvi tugitooli, mis sobivad ideaalselt ruumi värvidega.

Loomulikult ei ole kõigil inimestel kodus nii suurt magamistuba. Kui Sinu väikeses magamistoas ei ole tugitoolile ruumi, soovitab Jacobs osta ratastega tooli, mida on lihtne haarata, kui soovid puhata.

Tegelikult võid tugitooli või isegi kaheinimese diivani paigutada öölambi asemele. Jacobs rõhutab, et see on veel üks võimalus näidata loomingulist fantaasiat. Näiteks saad need omavahel ühendada, asetades neile mõned padjad.

Pea meeles ühte aspekti: sellisesse asukohta asetatud toolid peavad olema veidi kitsamad kui voodi ise; pead veidi nägema ka nende nurkasid.

Tugitoolide TOP

Peeglid

Me mõistame, et enne välja minemist on väga meeldiv vaadata oma peegelpilti, kuid magamistoas võib olla raske valida peegli suurust ja asukohta. "Enamikule ei meeldi voodist oma peegelpilti näha" - ütleb Ivonne Ronderos, DKOR Interiors pressiesindaja Miamis.

Et seda probleemi lahendada, soovitab Ivonne meeskond toonitud või tumendatud peegleid, et voodis istudes ei peaks ennast nägema.

Ronderos rõhutab, kui tähtis on peeglit korralikult positsioneerida. Tema meeskond soovitab seda mitte asetada vasakusse ja paremasse serva peatoe kõrvale. See võimaldab inimestel end liikudes vaadata, kuid ei häiri lamades.

Kuhu iganes Sa peegli riputad, Ronderos tuletab meelde, et on oluline pöörata tähelepanu sellele, mida see peegeldab: "Kui peegel on suunatud tualeti poole, siis tekitab see kaks WC-d". Suuna peegel akna vastu, mõnele kunstiteosele või ilusale mööbliesemele- neid objekte soovime rohkem vaadata.

Peeglite TOP


Dekoratiivsed padjad

Me kõik oleme kogenud seda, kui mõni minut enne voodisse minemist viskame suured padjad eemale. "Nüüd ma leian, et vähem on rohkem," ütleb Ronderos, "kuid veidi volüümi peab siiski olema."

Kui mõtled, kuidas patju kindlas ruumis õigesti paigutada, soovitab ta mängida patjade tekstuuride, värvide ja suurusega. Ronderos soovitab: "Külasta kauplust, mis võimaldab kaupa tagastada ja osta rohkem patju. Ma ostan tavaliselt kaks korda rohkem kui vaja, proovin erinevaid kombinatsioone ja viin tagasi need, mida ma ei vaja. Lõppotsuse tegemine poes on äärmiselt raske. "

Dekoratiivsete patjade TOP


Öökapid

Britami Charette Interiors disainer Jay Britto ütleb: "Väike kapp on kindlasti vajalik. Vähemalt ühe sahtliga kapp aitab varjata selliseid isiklikke asju, nagu käekreem või "Viiskümmend halli varjundit". Hoia asju kapis, et mitte tekitada toas ebavajalikku segadust. "

Minneapolises asuva MarthaO'Hara Interiors pressiesindaja Jen Hortsman soovitab valida öökapi ühe sahtliga ja ühe riiuliga või kolme sahtliga, sest need arvud hoiavad ruumis tasakaalu. Britto ütleb, et kui Sinu magamistoas ei ole piisavalt ruumi kahe öökapi jaoks, võid osta ühe, kuid sellele vastukaaluks võiks paigutada teisele poole põrandalambi, tooli või väikese laua.

Horstmanile meeldib riputada ka väikseid riiuleid öökappide asemele. "Veel üks huvitav idee on ehitada kahekorruseline laud," ütleb stilist. "See on koht, kuhu saad asetada oma asjad ning kasutada seda ka küünalde alusena.“

Öökappide TOP


Mööblikomplektid voodi kõrvale

Öökapp on tõesti oluline detail, kuid on ka teisi esemeid, mille eest tasub hoolitseda. "Ära unusta hoida minimalismi ja esteetikat. Raamatud koos lillevaasiga, vintage kell ja muud kunstilised detailid" ütleb Horstman. Ilusad detailid magamistoas loovad meeldiva tuju.

Ilma sahtliteta lauale sobib asetada dekoratiivne karp, millesse on võimalik panna väikeseid esemeid, nagu televiisoripult, ehted või käekreem. Nii ei kogune kapile liialt esemeid.

Mööblikomplektide TOP


Lauavalgustid

Need, kes soovivad enne magamaminekut voodis lugeda, peavad hoolitsema lähedal asuva õige valgustuse eest. Hortsman ütleb, et valgusti kõrgus sõltub madratsi paksusest, kapi kõrgusest ja sellest, kuidas eelistad ruumi kasutada. Kui soovid voodis lugeda või töötada, vajad suuremat lampi ning eredamat valgust.

Samuti peaksid tähelepanu pöörama lambi toonile. "Lambist eralduv valgus sõltub pirni suurusest ja kujust; samuti hajutab valgust kupli värv ja kuju," ütleb Horstman, kes soovitab kasutada magamistubades 60 vatist lambipirni. Tema sõnul on selliste pirnide valgus piisavalt ere ja piisavalt õrn, et mitte pimestada.

LaualampideTOP