Kasulikud nõuanded

Generaatori valimine: kas osta bensiini- või diiselgeneraator?

Vaata kõiki elektrigeneraatorite pakkumisi
06.03.2023
generaator koduseks kasutamiseks

Oled parasjagu elektrigeneraatori otsingul ja ei tea, kas valida bensiini- või diiselgeneraator? Mõlemat tüüpi generaatoril on omad plussid ja miinused - valima asudes vii end kurssi, millisteks puhkudeks kumbki masin parim valik on. Generaatorid erinevad peamiselt kasutusala, hinna, vastupidavuse ning kütusesäästlikuse poolest. Seetõttu tuleks need aspektid rahulikult üle vaadata ning otsustada, milline seade vastab su vajadustele kõige enam.

Diiselgeneraator

Eelised Puudused
Võimsam, seega sobib majale või suuremateks töödeks Tarbib rohkem kütust
Töökindel ja pika kasutusajaga Kõrgem hinnaklass
Väiksem hooldusvajadus, seega hoolduskulu madalam Võtab rohkem ruumi


Bensiinigeneraator

Eelised Puudused
Tavaliselt soodsam kui diiselgeneraator Väike võimsus
Kütusesäästlik Sobib lühiajaliseks kasutamiseks
Kompaktse suurusega, mistõttu vajab vähe hoiustamisruumi Pidev hooldusvajadus ja kõrge hoolduskulu

Sobib hästi transporditavate või mobiilsete seadmete toiteallikaks


Millist elektrigeneraatorit siis eelistada?

Diiselgeneraatorid on vastupidavad ja usaldusväärsed, need ei vaja sagedat hooldust ning neil on pikk kasutusiga. Küll aga on need võrreldes bensiinigeneraatoriga ehituselt suuremad, mistõttu on neid keerukam hoiustada. Lisaks on diiselgeneraatorid kütusesäästlikumad. Bensiinigeneraatorid sobivad pigem ehitustöödele ja lühiajaliseks kasutamiseks, mil vajatakse korraga suuremas koguses elektrit.

Väiksemad generaatorid sobivad hästi kodudesse, kus elektritarbimine väiksem - kasutatakse vaid mõnda kodumasinat või seadet. Suuremad majapidamised vajavad loomulikult rohkem energiat (eriti pered, kus kasutatakse meditsiinilisi seadmeid). Seetõttu oleks viimasel juhul mõistlikum soetada pigem diiselgeneraator, kuna selle kütusekulu on kokkuvõttes väiksem. Kui generaatori keskmine tööaeg päevas on 4-5 tundi, tasuks valida vedelikjahutusega generaator, mis töötab 1500 pööret minutis. 

generaator metsas

Tavatarbijal soovitatakse pigem kasutada ühefaasilist elektrigeneraatorit, mis on üldiselt sobilik valgustite jaoks. Kriisiolukorras saab pikendusjuhtme abiga ühendada generaator ka näiteks külmkapi ja televiisoriga. Nii ei pea kulutama suuremaid summasi generaatorite peale, mis tegelikult mõeldud tööstuste tarbeks.

Elektrigeneraator on vajalik igas kodus, kus oht elektrikatkestusteks või muudeks elektrivoolu puudutavateks probleemideks. Kuna iga generaator igasse majapidamisse ei sobi, tuleks veidi süveneda, leidmaks just enda elektritarbimisest lähtudes parim seade.


Klientidele meeldib see postitus

4.3/5
33 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?