Kasulikud nõuanded

BB, CC ja DD kreemid: mis need on ja kuidas neid kasutada?

Vaata kõiki BB-kreemide pakkumisi
17.03.2020
näokreemi kasutamine

Kosmeetikatoodete lähem uurimine tekitab sageli küsimusi nende märgistuse kohta. Kuigi kosmeetikatootjad kasutavad sageli samu sümboleid, võib esimene tutvumine olla pisut keeruline. Eriti sageli seatakse kahtluse alla erinevus BB, CC ja DD kreemide vahel. Kui te pole kindel, mida need tähekombinatsioonid tähistavad, soovitame teil tutvuda nende põhifunktsioonide ja kasutamise peensustega.

BB kreem

Ehkki need tooted on nüüd Aasia riikides väga populaarsed, tuleb siiski märkida, et esimene neist valmistati Saksamaal dermatoloogia kliinikus. BB kreem – see on ilu- või peitekreem, mille tähtede all on mõeldud „beauty balm“ või „blemish balm“. Selle tekstuur on kergem kui tavalisel jumestuskreemil, kuid raskem kui klassikalistel niisutajatel. BB-kreemidel on ka järgmised omadused:

 • Hea katvuse struktuur, kohandatud igaks aastaajaks. See kreem silub nahka ja peidab selle ebatasasusi ja ärritusi ning vajadusel - kuivatab põletikulised kohad.
 • Niisutav kreemitaoline valem. BB kreem niisutab nahka ideaalselt – tunne on väga erinev sellest, mida tunneme jumestuskreemi puhul.
 • Päikesekaitse. Nendel kreemidel on tugev päikesekaitse filter ja vananemisvastased komponendid. Neid saab ohutult kasutada tavalise päikesekaitsekreemi asemel.
 • Minimaalne mõju nahale. Sel põhjusel soovitatakse BB-kreeme sageli noorematele tüdrukutele, kes ei vaja veel suurt hulka meiki.
 • Sobib igaks päevaks. Kerge meigipõhjana saab seda kreemi kasutada iga päev. See on peaaegu nähtamatu, kuid tegelikult annab teie nahale ühtlase tooni ja kerge loomuliku ilme.


CC kreem

Need kreemid ilmusid turule veidi hiljem, nii et neid on pikka aega võrreldud BB-kreemidega. Kuid need erinevad oma ülesehituse ja põhieesmärgi poolest. CC kreem on kergema struktuuriga, väga kergesti imenduv ja hõlpsasti kasutatav. Selle põhifunktsioon - on jume ühtlustamine ja kollasuse või punetavate piirkondade katmine. CC kreem tähendab kas „tooni kontrollimise“ ( „Color control“) või „tooni parandamise kreemi“ („Color correcting cream“). Nendel toodetel on ka järgmised omadused:

 • Naha ergastamine. Mõned nende toodete koostisosad tagavad suurepärase peegelduse ja valguse hajumise, muutes naha värskemaks, erksamaks ja siledamaks.
 • SPF filter. CC kreeme saab kasutada ka kvaliteetse päikesekaitsena.
 • Kauapüsiv tulemus. Pigmendilaikude, punetuse või muude naha puuduste eemaldamiseks on soovitatav seda kreemi regulaarselt vähemalt paar kuud kasutada.
 • Suurepärane toonivate toodete alternatiiv. CC kreem ei ole nii läbipaistev kui BB kreem, sellega ühtlustate nahatooni.
 • Kombineeritud ja rasuse naha omanike päästja. Kõigi ülalnimetatud omaduste tõttu sobivad need kreemid ideaalselt rasuse, probleemse nahaga inimestele. Lisaks, nagu BB-kreem, kaitseb see vananemise eest.


DD kreem

Võib öelda, et DD-kreem on eelnimetatud toodete hübriid ja suudab pakkuda palju enamat kui teiste eeliseid. Need tähed tähendavad „daily defense“ või „dynamic do-all“ („igapäevane kaitse“ või „kõik ühes“), nii et selle omadustes ei pea pettuma. Selle peamine eesmärk - on kaitsta nahka enneaegsete vananemisprotsesside eest. Kuid DD-kreemid pakuvad ka rohkem eeliseid:

 • Päikesekaitse ja vabad radikaalid. Kui elate linnas või päevitate sageli, on need kreemid üks parimaid valikuid.
 • Suurepärane valik küpsele nahale. DD kreemi põhifunktsioonid on miimika kortsude vähendamine ja silumine, jume ühtlustamine ja tundlike alade kaitsmine. Kuid neid kreeme tuleks märgatavate tulemuste saavutamiseks regulaarselt kasutada.
 • Tervislik, noorusliku välimusega nahk. Kui järgite ülaltoodud nõuandeid, saate lõpuks näha naha seisundi märkimisväärset paranemist.
 • Hea niisutamine. DD kreem on paksema struktuuriga, seda on kerge peale kanda ja on rikkalik niisutaja, mis sobib suurepäraselt kuivale nahale.
 • Kõik ühes. Pidagem meeles ülaltoodud kreemide eeliseid. Kvaliteetne näo katvus, tooni kontroll ja päikesekaitse – seda kõike pakub DD kreem.