Kasulikud nõuanded

Aiatraktor: mida saab sellega peale muru niitmise veel teha?

Vaata kõiki murutraktorite pakkumisi
19.03.2021
aiatraktoriga muru niitmine

Aiatraktor on võimas aiatehnika, mis võimaldab väga tõhusalt ja mugavalt hakkama saada ka suuremate niidualadega. Kuid see pole nende seadmete ainus eesmärk – lisatarvikute lisamisel on nende abil võimalik õues ja aias veelgi rohkem ülesandeid täita. Millistel eesmärkidel saab siis veel aiatraktorit kasutada?

Lume lükkamine

Talvisel ajal nõuab lume koristamine palju vaeva, kuid kinnitades traktorile lume lükkamiseks spetsiaalse kinnituse, saate traktorit edukalt ka lumesahana kasutada. Sellel puhul kasutatakse sageli ka rehvikette: kettide rataste külge kinnitamisel paraneb nende haardumine teekattega, hõlbustades ka libedal pinnasel manööverdamist. 

lume lükkamine murutraktoriga

Lehtede koristamine

Lehtede, rohu või sambla eemaldamiseks on võimalik kasutada koguni kahte erinevat tarvikut. Samblareha eemaldab tõhusalt lisaks samblale ka muud murule langenud esemed. Lehe- ja murukoguja abil on võimalik kogu sodi mugavalt kokku koguda. Kui kasutate külgväljavisketehnikat, siis niidate ühtlasi muru ning puhastate samal ajal ka pinnast.

Esemete vedu 

Isegi väiksemas majapidamises tuleb teinekord ette transporditöid – sellistel juhtudel võib aiatraktorist kujuneda parim abimees. Kinnitades traktorile haagise, on teil võimalik transportida komposti, puuoksi, prahti, vett, kive, küttepuid või muud vajalikku. Üllatute meeldivalt, kui näete, kui suuri raskusi on seadmega võimalik vedada – eriti kui kasutate võimsamat mudelit. Haagiste valik on samuti piisavalt rikkalik. Seetõttu tasub traktorit ja haagist valides koheselt mõelda võimalikule vajadusele teinekord asju vedada. 


Muru õhutamine ja skarifikatsioon 

Ehkki õhutamiseks on spetsiaalsed seadmed, on võimalik ka murutraktori abil see töö edukalt ära teha. Aeraator tekitab mulda augud, mis tagavad hapniku, väetise ja vee parema imendumise ja skarifikaator eemaldab rohult surnud muru, oksad ja varred, mis muudab samuti toitainete imendumise tõhusamaks. 

Pinnase ettevalmistamine 

Nii nagu õhutamime, on võimalik ka pinnase ettevalmistamine. Protsessi käigus kobestatakse muld ja valmistatakse see ette edasiseks tööks. Suuremate alade puhul kasutatakse professionaalsemat ja võimsamat tehnikat, kuid kui teil on väike aed, on võimalik tööd läbi viia hulga rutem, kui näiteks käsitsi rehaga riisudes.

murutraktor aiatöödeks

Laadimine ja mahalaadimine 

Kõrgema klassi aiatraktorid võivad olla varustatud esilaaduriga, mis võimaldab teil lahtisi materjale nagu aiakomposti, mustust või prahti teisaldada või mahalaadida. Ehkki murutraktorite laadimisvõime ei ole võrreldav tavaliste laadurite omaga, on võimalik siiski üsna suuri koguseid vedada, vältides sel moel suuri lisainvesteeringuid. 

Väetamine

Laoturiga saate mugavalt seemneid külvata, väetist, komposti liiva või isegi soola puistata, mis tähendab, et saate murutraktorit kohandada väga erinevateks olukordadeks. Lisaks sobivad paljud laoturid erinevate traktoritarvikutega. Kui soovite oma muru veelgi tõhusamalt väetada, tasub arvestada, et aiatraktori valimisel tasub silmas pidada ka multšimise võimalust.

Aiatraktorit on võimalik kohandada väga paljude tööde jaoks. Kui teil ei tule puudu loovusest, saate aiaraktorile mõeldud tehnika lisavarustusega lähemalt tutvust teha ning leiate kindlasti veelgi suuremal hulgal põnevaid töid, mis aiatraktori abil hulga lihtsama vaevaga korda ajada.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?