Kasulikud nõuanded

Aiamööbli trendid, mis ei lähe iial moest

Vaata kõiki aiamööbli komplektide pakkumisi
03.04.2023
ilus aiamööbel

Kui oled otsustanud võtta ette oma koduaia sisustamise, siis tasuks kindlasti tähelepanu pöörata sellele, et aed pärast ka kena välja näeks. Kui aga mööduvad trendid pole Sinu jaoks ning eelistad pikaajaliselt stiilset aeda, siis alljärgnevad nõuanded on just Sulle.

Võrkkiiged ja teised aiakiiged

Võrkkiiged ja aiakiiged on üks aiamööbli osa, mis on aegumatu - igaüks armastab päikeselisel ilmal kiigel lõõgastuda ja näiteks raamatut lugeda. Kiiged pakuvad rõõmu ja tegevust ka lastele. Lisaks sellele on võimalik näiteks võrkkiike valida nii hubastes punutud disainides kui ka värvikatest kangastest. 


Ilmastikukindel aiamööbel

Kõige kasulikumaks trendiks võib kindlasti nimetada ilmastikukindlust. Tänapäeval on olemas edasi arendatud materjalid, mis suudavad ka vihma ja lume käes hoida oma vormi. Enamasti on olnud selleks metall, kuid nüüdseks ka puit ja teatud tekstiilid. Selleks peaksid lähemalt tutvuma silma jäänud aiamööbliga ja selle omadustega.

Puidust aiamööbel

Aegumatu materjal on puit, mis ei lähe ilmselt kunagi moest. Puit on vastupidav ja stiilne materjal, mis suudab hetkega Sinu aia interjööri muuta täiuslikumaks. Tegu on väga universaalse materjaliga, mida on võimalik kasutada kõiksugu mööbliesemetes. Ilmstikukindluse mõttes võiks olla puit ka vastavalt lakitud või töödeldud, et säiliks materjali välimus ka karmimates ilmastiku tingimustes.

Aiapingid

Kui plastikust ja metallist aiatoolid on Sinu jaoks liiga igavad, siis alati sobivad hästi aiapingid. Aiapinke võid leida erinevates stiilides - nii modernses, romantilises, puust jne. Valimisel peaksid arvesse võtma ülejäänud aia interjööri kui ka loogikat, et kui peaksid kunagi aiamööblit vahetama - vaid nii leiad pingi, mis on aegumatu.

Varikatused ja päikesevarjud

Varikatused ja päikesevarjud on vägagi praktilised esemed, kui päikesekuumus kipub liiaks minema või on suurepäraselt kaitseks vihma eest. Kuna tegu on üsnagi suure sisustuselemendiga, siis tasuks kindlasti tähelepanu pöörata selle disainile. Mõtle, kuidas see näiteks sobib ülejäänud aiamööbliga ja näiteks majaga.


Mööbli komplektid

Juhul kui oled parasjagu otsimas endale aeda mööblit ning selle eraldi otsimine ning sobitamine on Sinu jaoks liiga aeganõudev ja kulukas, siis tasuks alati mõelda komplektide peale. Komplektid on juba kokku pandud mööbli osad, mis sobivad omavahel. Üldjuhul kuuluvad komplekti laud ja toolid. Nii saad kiiresti tagada omavahel sobiva aia interjööri. Kui toolidest või laudades jääb siiski puudu, siis leiab kindlasti ka neid mudeleid eraldi.

Padjad, istmekatted

Kui Sul on aias aiakiiged, toolid või aeda mõeldud diivanid, siis kindlasti sobiks juurde soetada erinevaid patju ja istmekatteid. Lisaks suurepärasele täiendusele aiale visuaalse poole pealt, on nad ka head mugavuse tagajad. Lisaks sellele, et istmekatted ja padjad kaitsevad mööblit, on nad ka pehmed istumiseks. Erinevad värvid ja disainilahendused aitavad tuua värve ja kirevust Sinu rohelisse aeda veelgi.


Valgustid

Suure tõenäosusega ei lähe iialt trendist valgustuse toomine aeda. Ikka ju tahetakse ka hämaramatel suveõhtutel olla aias. Ideaalselt sobivad näiteks LED-valgustid, aeda mõeldud põrandalambid jne. Näiteks sobivad tee äärde hästi just viimased, LED tuled maja katuse äärele või näiteks üldsegi tuleasemed, kuhu väike lõke tekitada.


Lastele mõeldud tooted

Võid küll mõelda, et kuidas saab see küll trend olla, kuid tegelikkuses lastega peres ei lähe kunagi moest ka laste mööbli soetamine. Värvikad liumäed, liivakastid ja ka mööbel suudavad tuua elu ja kirevust ka kõige igavamasse aeda. Lisaks sellele on nad ka praktilised - lapsed veedavad rohkem aega vabas õhus.