Kasulikud nõuanded

Zero waste kosmeetika: mis see on ja miks seda eelistada?

Lai valik naturaalset kosmeetikat
20.04.2020
orgaaniliste õlide ja koostisosadega looduslik kosmeetika

Kiiresti kasvav zero waste suundumus, mis propageerib elu ilma jäätmeteta ja mõttetut saastamise vältimist, mõjutab üha enam erinevaid eluvaldkondi. Kui varem on fookuses olnud kiirmoe ja liigse tarbimise vähendamine, siis üha enam räägitakse ka jätkusuutlikust kosmeetikast. Isegi loodust säästvat ideoloogiat pooldades on võimalik valida kvaliteetseid tooteid oma põhimõtteid rikkumata. Seekord räägime zero waste kosmeetika omadustest ja miks tasub seda osta.

Zero waste kosmeetikatoodete koostis ja peamised omadused

Zero waste kosmeetikatoodetel on palju sünonüüme, mida olete kindlasti kuulnud - looduslikud, orgaanilised ja mahetooted. Sel juhul on oluline ka tootmisprotsess - neid ideid toetavad tootjad väldivad mürgiseid koostisosi ja kasutavad võimalikult looduslikke materjale. Zero waste kosmeetikal on järgmised omadused:

  • Sisaldab naturaalseid õlisid. Paljudes kosmeetikatoodetes domineerivad argaania, avokaado ja muud sarnased looduslikud õlid, mis on teile kasulikud ja mis samal ajal pole loodusele kahjulikud.

  • Rikkalik põllumajanduslike koostisosade poolest. Neid tooteid saab kasutada ka täiendavate koostisosadena, kuid mõnda neist kasutatakse looduslike õlide või alkoholide tootmisel.
  • Palmiõli ega muid kahjulikke aineid ei kasutata. Masskosmeetika tootmisel kasutatakse sulfaate, parabeene, sünteetilisi antioksüdante, alumiiniumi ja muid sarnaseid kemikaale. Kuid kindlasti ei leia te neid zero waste toodetest, vastasel juhul oleks see nimetus mõttetu.
  • Enamasti kohandatud veganitele. Naturaalse koostise tõttu sobivad need jätkusuutlikud kosmeetikatooted tavaliselt veganitele - kui otsite uusi kaubamärke, peaksite kõigepealt nendega alustama. Lisaks on selliseid tooteid tootvad ettevõtted vastu loomade väärkohtlemisele, mis on ka veganite jaoks väga päevakorraline teema.
  • Kasutatakse loodussäästlikku pakendit. Zero waste kosmeetikatooted tuleks pakendada iselagunevatesse või kergesti taaskasutatavatesse pakenditesse, mis vastavad säärastele väärtustele. Seetõttu otsustavad tootjad tavaliselt klaasist või papist karpide kasuks.

Miks osta zero waste kosmeetikat?

Jätkusuutlike kosmeetikatoodete valik pole veel nii lai kui sünteetiliste toodete oma ning sageli tuleb looduslike koostisosade eest maksta natuke rohkem. Nendel põhjustel tekib sageli küsimusi, miks tasub eelistada zero waste tooteid. Sellegipoolest võivad need tooted pakkuda mitmeid väga olulisi eeliseid:

  • Vastutus meid ümbritseva keskkonna eest. Jätkusuutlike toodete üks peamisi eeliseid on leebem mõju loodusele. Kemikaalid saastavad keskkonda ja meie keha, seetõttu toetame looduskaitselisi ideid, valides rohelisemad tooted.


  • Suurem efektiivsus. Naturaalsed komponendid ärritavad vähem nahka ega põhjusta allergilisi reaktsioone. Lisaks saab mõnda neist kasutada ravieesmärgil. Näiteks glütseriini, mida kasutatakse paljudes vananemisvastastes toodetes, saab kasutada ka akne raviks.
  • Pikaajalised tulemused. Kuigi keemiliselt täiendatud tooted võivad anda kiireid tulemusi, on need tavaliselt lühiajalised. Lisaks võib pikaajaline kasutamine põhjustada selliseid kõrvaltoimeid nagu hormonaalne tasakaalutus, enneaegne vananemine, akne või isegi peavalud. Samal ajal, investeerides säästvasse kosmeetikasse, investeerite pikaajalisse ilusse ja tervisesse.

Kõik need eelised tõestavad, et valides zero waste kosmeetika, kaitsete mitte ainult meid ümbritsevat keskkonda, vaid ka oma tervist. Need tooted koguvad kaubanduses üha enam populaarsust, seega saate oma kosmeetikakotti hõlpsasti täiendada tõhusate looduslike toodetega.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
4 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?