Kasulikud nõuanded

Voodi sahtli või tõstemehhanismiga: kumba eelistada?

01.06.2020
mugav ja kvaliteetne voodi koos tõstemehhanismiga asjade hoidmiseks

Magamistuppa valitakse sageli praktilised kastiga voodid – nii on üks panipaik hoobilt juures. Sel moel on mugav hoiustada voodipesu, rõivaid või muid vajalikke esemeid ning seejuures suuresti ruumi kokku hoida. Kui olete otsuse langetanud panipaigaga voodi kasuks, siis tasub arvestada, et nende avamise mehhanismid on väga erinevad. Sahtlite või tõstemehhanismiga voodid on kaks kõige populaarsemat varianti, mille funktsioone seekord lähemalt vaatlemegi.


Sahtlitega voodid

Seda tüüpi mööbel võimaldab riideid ja voodipesu hoida suurtes, ent mitte kuigi ruumikates sahtlites. Sõltuvalt konkreetsest mudelist, võivad sahtlid avaneda nii voodi külgedelt kui eest. Siiski tuleb tähele panna, et sahtlite väljatõmbamine nõuab täiendavat ruumi. Selleks peaksite enne ostu veenduma, et sobiv mööblitükk mahub kenasti teie magamistuppa ning et selle sahtleid oleks ka mugav avada.

Sahtlitega voodid muudavad asjade korrastamise ja ladustamise väga mugavaks. Need annavad teile palju vajalikku lisaruumi – igas neist saate hoiustada erinevaid enda jaoks vajalikke esemeid ning tuba sel moel kenasti korras hoida. Loomulikult ei ole voodite sahtlid kuigi suured, mistõttu ei mahu sinna väga suured esemed. See aga oleneb suuresti konkreetse voodi sahtlite mõõtmetest. Sahtlite mahutavus on üks aspekt, millele enne voodi valimist kindlasti mõelda. Sahtlitega voodid sobivad suurepäraselt ka madalamatesse ruumidesse, kus piiratud kõrguse tõttu pole võimalik endale tõstemehhanismiga voodit valida.

sahtlitega voodi

Tõstemehhanismiga voodi

Tõstemehhanismiga vooditel on tunduvalt ruumikamad voodikastid. Madratsi ja võre üles tõstes saate esemeid paigutada voodikasti kogu aseme ulatuses. Võrreldes sahtlitega mahub tõstemehhanismiga voodi alla tunduvalt enam ning ka märksa suuremad asjad. Kui magamistuba on väike ning sinna ei mahu eriti kappe ega riiuleid, võiks tõstemehhanismiga voodi olla teie esimeseks valikuks.

tõstemehhanismiga voodi

Tõstemehhanismiga voodeid eelistatakse sageli ka seetõttu, et voodikasti avamiseks ei ole tarvis täiendavat ruumi. Isegi kui voodi ümber on vähe ruumi, on mehhanismi võimalik sellegipoolest mugavalt avada. Ainsaks takistuseks võivad saada väga madalad laed, sellised nagu näiteks katusealustes tubades.

Pange tähele, et mehhanismiga voodi madratsit on võimalik tõsta kahel erineval viisil:

  • Küljele tõstetav madrats sobib siis, kui voodi üks külg asub otse seina lähedal.
  • Jalutsist tõstetava madratsi võite valida siis, kui mööblile pääseb ligi igast küljest ja peats on sätitud seina vastu.

Kõiki neid funktsioone silmas pidades saate hõlpsalt otsustada, millist tüüpi voodi teile meelepärasem võiks olla. Sahtlitega voodid sobivad neile, kes soovivad organiseeritult ruumi kasutada ja vajavad vaid veidi täiendavat lisaruumi. Samal ajal armastavad tõstemehhanismiga voodeid need, kes soovivad võimalikult suurt voodikasti ja maksimaalset lisaruumi asjade hoiustamiseks.

Klientidele meeldib see postitus

4.3/5
7 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?