Kasulikud nõuanded

Kuidas tuua veevärk kaevust majja?

Vaata kõiki hüdrofooride pakkumisi
23.03.2020
voolav vesi

Kas Sinu kodus puudub korralik veesüsteem või vesi ei ole just kõige puhtam? Kodudes või suvilates, kus puudub keskne veesüsteem, on kindlasti oluline leida lahendus, mis tagaks koju puhta joogivee ning eluks olulise vee olemasolu isegi siis, kui on toimunud voolukatkestus. Selleks on olemas hüdrofoorid.

Mis on hüdrofoor?

Hüdrofoor on suruõhu ja veega täidetud mahuti, mis läbi kaevust vee imemise abil tagab puhta vee olemasolu ning seejärel pumpab selle vajalikku kohta just sellistes kogustes, nagu Sul seda parasjagu vaja on. Kusjuures kasutatakse hüdrofoori enamasti just laevadel, mis tagab puhta kraanivee, pesuvee ja olme-merevee näiteks duširuumides ja tualettruumides. Kodustes tingimustes tagab hüdrofoor torudes stabiilse rõhu, mis aitavad tsentrifugaalpumpadega kaevudest vett tuppa transportida ilma, et peaksid ise hakkama vett kaevust tuppa tassima.

Kuidas valida hüdrofoori?

Parameetritest oleneb kogu hüdrofoori töö ja surve. Suurenisti oleneb toote kvaliteet selle võimsusest, imemiskõrgusest ja mitmest teisest funktsioonist, mistõttu võiksid ka selle valimisel pöörata tähelepanu just nendele omadustele.

Imemissügavus ja veesurve

Imemeissügavusest oleneb kui palju suudab hüdrofoor kaevust vett hüdrofoori imeda. Üldiselt on selleks maksimaalselt 9 meetrit, mistõttu tuleb veenduda, et selline sügavus on Sinu ja Sinu kaevu jaoks piisav. Arvesta, et mida kaugemal on kaev majast, seda väiksem on ka imemissügavus. Lisaks on vaja veenduda veesurves, mis on 1,5 kuni 2 baari ja mille mõõtmise kohta saad täpsemalt lugeda siit.

Tootlikkus

Tootlikkus näitab, mitu liitrit vett suudab hüdrofoor endasse vett koguda teatud aja jooksul. Üldiselt on selleks 3000 liitrit tunnis, mis on tegelikult enamasti piisav, kui mitte üleliia. Sellegipoolest on olemas ka selliseid mudeleid, mille tootlikkus ületab 6000 liitrit tunnis. Viimased sobivad pigem veekogudesse nagu järved, jõed ja teised piiramatu veega allikad.

Hüdrofoori suurus

Hüdrofoore on olemas erinevates suurustes, see tähendab ka suuremat veepaaki ehk mahutavust. Suuremad veepaagid tulevad kindlasti kasuks suuremates kodudes ja peredes, kuid kui vee kasutamine ei ole Sinu majapidamises väga suur, võid vabalt eelistada ka väiksemat hüdrofoobi, kuigi soovitakse pigem alati valida kindluse mõttes suurem.

Võimsus

Võimsusest oleneb hüdrofoori seadme töötamise aeg. Mida väiksem tööaeg, seda väiksemad on rõhu kõikumised. Võimsamad mootorid teevad töö kiiresti, kuid sellised mootorid võivad olla mürarikkamad ning üldiselt ka kulukamad. Võimsust mõõdetakse kilovattides (kW) ning on seotud seadme tootlikkusega.

Kuidas hüdrofoori paigaldada?

Hüdrofoori paigaldamiseks sobiks ükskõik milline toanurk - olgu selleks siis vannituba, rõdu, kelder, koridor või isegi kraanikausi alla. Küll aga peaksid arvestama hüdrofoori paigaldamisel seda, et masin teeb töötamiselt palju müra, mistõttu oleks seda mõistlik hoida kuskil, kus seda müra nii hästi kuulda ei ole. Hüdrofoori paigaldamisel on oluline meeles pidada seadme paigaldamiseks mõeldud juhiseid ja nõudmisi. Näiteks on hüdrofooriga kaasa tulevas juhendis kindlasti kirjas, millised nõudmised peavad olema elektriallikatel ja veesüsteemidel kodus. Näiteks peamised nõudmised on:

  • ruumi laius peab olema vähemalt 2x2,5 meetrit
  • ruumi kõrgus peab olema vähemalt 2,2 meetrit
  • seina ja hüdrofoori vaheline kaugus seinast peab olema vähemalt 60 sentimeetrit
  • seina ja pumba vaheline kaugus peab olema vähemalt 50 sentimeetrit.
  • kõik elektrikaablid, tavalised kaablid, lambid ja muud sarnased esemed peavad olema veekindlad
  • parim ruumi temperatuur on 5 kuni 25 soojakraadi.

Juhul, kui hüdrofoori mootori müra on kodustes tingimustes liiga vali ja segav, paigaldatakse see hoopis kaevu. Selleks kasutatakse spetsiaalseid veekindlaid materjale ja 5 kuni 8 sentimeetriseid polüstüreenist lehti, mis aitavad ära hoida seinte mõranemist. Tutvu lähemalt selle paigaldamisega tootega kaasa tulevast kasutusjuhendist. Lisaks ära unusta peale seadme soetamist teha ka aeg-ajalt hooldust ja kontrolli - näiteks aastas korra tasub kindlasti kontrollida hüdrofoori vasturõhku, sest kui vasturõhk puudub või on väike, ei pruugi paak töötada. 


Kui Sul on plaan tuua kaevust veevärk koju, tasuks kindlasti mõelda just hüdrofoori peale. Ainult sellest aga ei piisa - tähelepanu tuleb pöörata ka seadme omadustele ja korrektsele paigaldamisele, mida aitavad teha eelnevalt välja toodud nõuanded ja juhised. Kui vajad veel lisainformatsiooni või abi paigaldamisega, pöördu spetsialisti poole.

Klientidele meeldib see postitus

4.2/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?