Kasulikud nõuanded

Mille järgi valida lapsevankrit ning jalutuskäru?

Vaata kõiki vankrite pakkumisi
17.09.2019
lapsevankriga jalutamine

Lapsevankrit valides tuleb lähtuda asjaolust, kus vankrit hakatakse kasutama ning milline on elukoht. Eramajas elades ei ole oluline, et vanker mahuks kitsasse lifti või kuidas last ja lapsevankrit trepist üles-alla vedada. Korrusmajas elades ja treppe kasutades võiks valida kandesangadega vankrikorvi või kookoniga lastevankri. Samuti tuleks liftiga majades jälgida lifti ukse laiust ning vankri teljevahet, et vanker ikka kindlasti lifti mahuks.

Rattad

Kolmerattalised vankrid on kergemad ning nendega on uskumatult kerge manööverdada. See on hea valik, kui plaanid hakata kärutama linnatänavatel ja poes või asuda käruga ka sportima. Kehvemal maastikul tuleks rattad kindlasti fikseerida, et esirattad ei hakkaks lumes või liivas sõites laperdama. See muudab käru raskelt juhitavaks ning võib vigastada ka rattakonstruktsiooni. Kolmerattalisi on mugavam tõsta ning need võtavad vähem ruumi.

Neljarattaline vanker on stabiilne ja jäik,  mõnel mudelil on parem vedrustus. Ka on pöörlevate esiratastega neljarattaline väga hea pöördevõimega.

Õhkrehv või plastist?

Kui soovid sõita vankriga külavaheteel või maastikul, on õhkrehvis võimalik õhurõhu reguleerimisega muuta käru käiku pehmemaks või jäigemaks.Igapäevasel kärutõstmisel on plastist rehvil eelis – see on kõvasti kergem kui pumbatav õhkrehv, ent see kulub ka kiiremini. Kui plaanis on hakata vankriga palju sõitma, on parem valik täiskummist rattad.

Suuremad või väiksemad rattad?

Mida suurem on ratas, seda raskem see on. Kui käru kaal on oluline, vali väiksemate ratastega vanker. Et aga aastast 4-5 kuud võib katta maapinda lumi, on selles sõitmiseks suured rattad selgelt paremad (12 tolli, 30 cm, ka sobib 10 tolli, 25cm).


Vankrikorv või kookon?

Vankrikorv on eraldi vankriosa, mis kinnitatakse raami külge. Vankrikorvi kõva põhi on vooderdatud madratsiga, küljevooderdust saab tavaliselt ära võtta ja pesta. Korv on avaram, talvel jääb ruumi ka lambanahale või muule soojendavale-pehmendavale voodrile. Vankrikorvi saab raamilt lihtsasti ära tõsta ning koos magava lapsega tuppa viia. Samas on korv konstruktsiooni tõttu raske.

Kookon käib aga vankri istmeosa sisse, sel on sangad, millega seda vankrist välja tõsta (hea koos magava lapsega tuppa viia). Kookoni kõva põhja saab lapse kasvades ära võtta ning kasutada kookonit siis magamis- või jalakotina. Kookonit eraldi raamile kinnitada ei saa, see pannakse käru istmeossa, mille seljatugi on maksimaalselt lamavas asendis ja kinnitatakse rihmadega istme külge, et laps välja ei libiseks. Kookon on väiksem, mistõttu tunneb vastsündinu seal end hästi ja kaitstuna. Samas mahub laps kookonisse vabalt ka talvekombekaga. Kuna kookon ise kaalub vähe, on last sellega kerge transportida.

Pidurid

Kärudel ja vankritel on olemas pidur - jalaga peale vajutades lukustuvad korraga mõlemad tagumised rattad. See on vankri põhi­pidur ja selleta ei müüda ühtegi vankrit. Käsipidur on lisapidur esiratastele, kuigi vahel rakendub ­ka tagumistele ratastele. Seda juhitakse lükke­sangalt, mis on väga mugav.

Turvaelemendid

Turvakaar on olemas paljudel vankritel, ent see ei ole hädavajalik. Lapsel on sellest hea kinni hoida ning mingil määral täidab ka turvaülesannet. Turvarihmad peavad olema igal vankril ning nendeta ei müüda ühtki vankrit. Lapse turvalisuse huvides tuleb ta alati turvarihmadega kinnitada – üle mõlema õla, puusade ja jalge vahelt läbi, klamber lapse kõhul. Nii on laps kindlalt vankris kinni.

Pakikorv

Mida suurem pakikorv, seda parem. Kontrolli kindlasti järele, kas pakikorvini on lihtne ulatuda. Tavaliselt on sul vaja korvi asju panna või sealt võtta siis, kui laps magab ehk kui seljatugi on kõige madalamas asendis.

Kaarvari

Kaarvari kaitseb vankris istuvat last otsese päikesevalguse, vihma ja tuule eest. Igal mudelil näeb see välja vastavalt disainile. Mõne kaarvarju peal on ka aken, kust on võimalik märkamatult piiluda, mida laps vankris teeb.

Vankriraam

Alumiiniumraam on terasraamist tunduvalt kergem, kuid ka kallim. Kui ei pea vankrit tihti tõstma, võib valida terasraami. Saad hea stabiilse käru parema hinnaga. Eriti kallite vankrite raamid on tehtud ülikergest süsinikkiust.

Lükkesang

Kui vankrit kasutavad eri pikkusega inimesed, teeb reguleeritava kõrgusega sang liikumise mugavaks. Mõned vankrid on lühikese raamiga, mistõttu pikema sammuga astuja võib end vastu raami valusalt ära lüüa. Hea oleks, kui lükkesanga saab teistele poole tõsta ja edasi jalutada, nii et päike lapsele näkku ei paista või tuul peale ei puhu. Kolmerattalise ning mõnede neljarattalise vankrite raam ei luba lükkesanga suunda muuta. See ei ole raami ehituse tõttu lihtsalt võimalik. See-eest saab muuta raamil oleva vankrikorvi või istmeosa suunda. Kui laps korvis/istmel magab, on seda liiga raske ümber tõsta.

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.