Kasulikud nõuanded

Tumbade ja kott-toolide kasutamise ideed

Vaata kõiki pakkumisi
06.03.2019
kott-toolid

Kott-tool ja tumba pole enam ammu uudistooted, neid soetavad oma kodudesse paljud. Eeliseid on neil mööbliesemetel mitu ning kõige enam tekib küsimusi just siis, kui on vaja otsustada, milline kott-tool või tumba sobib teie koju kõige paremini ja kuidas neid on mugav kasutada – just neile küsimustele proovimegi sel korral vastata.

Kott-toolide erinevused

Selleks, et paremini mõista, mida neist mööbliesemetest oodata, tuleb kõigepealt tutvuda erinevate kott-toolidega, mida saab liigitada kattematerjalide ja täitematerjalide järgi.

Kattematerjal:

  • Gobelään. See viimistlusmaterjal eristub pehmuse ja hubasuse poolest, seetõttu on sellised kott-toolid lastele ja teile endale eriti mugavad. Lisaks on võimalus valida väga laia värvigamma seast – kui otsite tuppa erksat aktsenti, leiate terve hulga võimalikke variante.
  • Polüester. See materjal on väga tugev ega jää ka värvivaliku poolest teistele alla, nii et kui olete valinud selle toote, saate nautida väga head kvaliteeti ja kaunist stiili. Polüester on veekindel, seetõttu on suuremal osal kott-toolidest samuti just see omadus – tegemist on eelisega, kui kott-toole viiakse õue.
  • Kunstnahk. Esmapilgul näevad need mööbliesemed välja kui päris nahast valmistatud, seetõttu tundub ruum kohe soliidsem ja luksuslikum. Tegelikult erinevad selle materjali omadused naturaalsest nahast toodete omadustest: selliseid mööbliesemeid on lihtne hooldada, nende värv ei kulu kiiresti ära. Lisaks on kunstnahast kott-toolid ka odavamad.

Täitematerjal:

  • Graanulid. Tegemist on enimkasutatava täitematerjaliga – eriti siis, kui tegu on polüestergraanulitega. Sellisel mööbliesemel on palju eeliseid: see kohandub eriti hästi istuja kehakujuga ja on väga mugav.
  • Õhk. Tegemist on veidi teistsuguste toolide ehk õhktoolidega. Väike kaal ja mugav kasutamiseks ettevalmistus – neid täispuhutavaid õhktoole on hõlbus kaasa võtta loodusesse, festivalidele või muudele väljasõitudele. Selline õhktool võib samuti kaunistada teie koduhoovi või terrassi – nende kasutamise viise on väga palju!


Tumbade tüübid

Tumbade materjalid on sarnased kott-toolide materjalidega, seetõttu sellest pikalt ei räägi. Mainime vaid, et mõningate tumbade puhul kasutatakse tugevust tagavat puidumassiivi või ilu lisavat metalli. Valides tumbat, tuleks pöörata tähelepanu selle mööblieseme tüübile, sest just sellest sõltub tema kasutamise võimalus.

Panipaigata tumbad. Tegemist on piisavalt kompaktse, pehme tumbaga, mis sobib suurepäraselt büroosse või stiilsesse koju. See mööbel täidab vaid ühte funktsiooni, kuid kui asjade paigutamise kohti on muidu ka piisavalt, pole see mingi puudus.

Panipaigaga tumbad. Seda mööblieset armastavad need, kes vajavad lisakohti erinevatele esemetele – sellises peidukohas võib neid julgelt hoida ka elutoas. Lisaks on panipaigaga tumba väga stiilne ning lisavõimalused ei mõjuta nende mööbliesemete välimust.

Tumbad-pingid. Seda tüüpi mööbliese on veidi laiem ja selle peal on mugav istuda ühel, teinekord ka mitmel inimesel. Mõned tumbad-pingid on kasutusel ka kui nurgadiivani jätk, mida on mugav kasutada, kui on vaja võõrustada palju külalisi.

Kuidas kasutada kott-toole ja tumbasid erinevates ruumides?

Kui te ikka veel ei ole otsustanud, kuidas kasutada seda mööblieset, proovige mitut lihtsat, konkreetsetesse tubadesse sobivat ideed!

Elutuba. See ruum on kodus üks kõige esinduslikumaid, seetõttu pööratakse siin põhitähelepanu mööbli stilistikale. Kui tuba on ruumikas, leiavad selles kindlasti oma koha suured kott-toolid. Lisaks võib mõelda ka tavalise pehme nurgadiivani alternatiivile, milleks võiks olla kott-sohva: sellisel mööbliesemel on tõeline mõnu puhata! Kui aga tuba ei ole väga ruumikas, sobib kasutada panipaigaga tumbasid.

Magamistuba. Seda tuba ei koormata tavaliselt mööbliga üle, kuid panipaigaga tumbad võivad asendada tooli, mille peale (või sisse) saab panna riideid või muid vajalikke esemeid. Kui teil on hubane puhkenurk, tasub mõelda ka mugava kott-tooli ostule. Ostjad armastavad väga Qubo ja PUŠKU kott-toole, kuid leiate ka teisi sobivaid variante.

Koridor. Sellesse ruumi sobib kõige paremini kompaktne tumba. Selle mööblieseme juures on stiilist olulisem mugavus – ilmselt kasutavad seda nii korteri elanikud kui ka külalised selleks, et istudes saapaid jalga panna, seetõttu tuleks valida laiemaid ning mitte liialt kõrgeid mudeleid.

Lastetuba. Laste tumbad ja kott-toolid meeldivad mudilastele tänu oma erksatele värvidele, seetõttu tuleks esmajärjekorras mõelda selle mööblieseme disainile. Ehk meeldib teie lapsele kõrvadega kott-tool, või pigem loomapiltidega ja mänguasju mahutav tumba? Lapse arvamus on siin kõige tähtsam!

Koduhoov/aed. Seda mööblit peab saama kasutada välitingimustes, kuid oluline on veenduda, et konkreetne mudel sobib ka meie põhjamaisesse kliimasse. Internetis on esitatud põhjalik teave nii kott-toolide kui ka tumbade kohta, mida tasub kindlasti uurida. Koduhoovi sobib hästi ka õhktool, millest saab mugav puhkekoht teile ja vahvate emotsioonide paik lastele!

Büroo. Millised mööbliesemed sobivad paremini büroosse, sõltub sellest, millise sõnumi tahame edastada oma partneritele ja klientidele. Kui soovite jätta tõsise ja soliidse mulje, tuleks valida klassikalised tumbad, kui te aga ei pelga nooruslikke ideid, tasuks soetada modernsed kott-toolid. Kuid olenemata sellest, millise variandi valite, lisab see mööbel keskkonnale originaalsust.

Ideid, kus ja kuidas seda mööblit kasutada, sünnib käigupealt: neid on lihtne tõsta ühest kohast teise, seetõttu saate eksperimenteerida ja katsetada ka kõige uskumatumaid ideid. Eri suuruses ja stiiliga tumbad ja kott-toolid on soodsa hinnaga müügil e-kaupluses Kaup24.ee – tulge ja vaadake!

Klientidele meeldib see postitus

4.5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?