Kasulikud nõuanded

Tänapäeva muruniidukite nutikad funktsioonid

Vaata kõiki muruniidukite pakkumisi
28.02.2020
muruniiduk

Oma aia omanikuna tead kindlasti väga hästi, et nüüd kui tulemas on jälle niiskemad ja päikselisemad ilmad, siis muru hakkab kasvama äärmiselt kiiresti. Kui aga muruniidukit veel olemas pole, siis tasuks see kindlasti soetada. Valida on võimalik klassikaliste muruniitjate vahel kui ka tänapäevaste mudelite vahel, millel on omakorda uudsed funktsioonid. Miks aga peaksid valima viimase ehk millised on tänapäeva muruniidukite omadused, mis muruniitmise kordades mugavamaks teevad?

Niitmisviisid

Multšimine

See on küllaltki levinud niitmisviis, mis jätab muru peale niitmist puhtaks ja ilusaks. See tähendab seda, et muru tehakse masinas peeneks, mitte ei heideta erinevates suundades suurtes tükkides masinast välja. Sellise niitja terad on, võrreldes tavapäraste niidukite omadega, unikaalse ehitusega, tekitades niitmisel õhujoa, mis surub omakorda niidetud rohu maapinna lähedale. Nii on võimalik seisma jäänud ja kõdunenud rohi jätta uuele kasvavale murule väetiseks.

Kogumiskotiga niitmine

Kogumiskotiga niitjad on eelistatud eelkõige väikese pindalaga aias. See tähendab seda, et muru niitmisel jääb aiaplats tühjaks ning muru korjatakse kotti. Olenevalt mudelist asetseb rohukott kas niiduki taga või külgväljaviske küljes. Kuigi tundub see äärmiselt mugav, siis ainuke kaasven ebamugavus on see, et kotti tuleb aeg-ajalt tühjendada. Seetõttu sobibki see just väiksematele pindadele - suurema aiaplatsi puhul võib pidev koti tühjendamine muuta niitmise tüütuks. Kindlasti peaksid leidma ka koha, kuhu niidetud muru hiljem koguda.


Külgväljavise

Külgväljavise on ilmselt kõige vanem funktsioon, kuid leidub ka uusimates niidukite mudelites. See tähendab seda, et niidetud muru visatakse masina poolt ühtlaselt laiale platsile nii, et pole arugi saada, et muru on niidetud. See funktsioon on kerge, odav ning sobib hästi väikese võimsusega niiduki funktsiooniks. 

Kaasaegsed muruniiduki tüübid

Isevedav muruniiduk

Üldiselt on lükatavad muruniidukid kui trenni eest, kuid kui muruniitmine ei ole siiski Su kõige lemmikum tegevus, siis tasuks kindlasti investeerida isevedavasse muruniidukisse. Sellisel niidukil on isevedavad rattad ning niidukit tuleb vaid suunata ja sellega kaasa jalutada. Kui aga ka see pole just Sulle meelepärane, tasub pöörduda tänapäeva kõige uuema tehnoloogilise lahenduse poole - robotmuruniiduk.


Robotmuruniidukid

Olgem ausad - juba see, et muruniiduk ise töö Sinu eest ära teeb, on juba nutikas funktsioon omaette. Need väikesed muruniidukid suudavad töö teha ära suurepäraselt ilma Sinu abita. Nimelt saad näiteks niidukile panna peale taimeri ning muruniiduk alustab ise tööd ja vajadusel ka katkestab ja jätkab, kui näiteks vahepeal on vihma hakanud sadama. Lisaks on nad väga kompaktsed ja kergesti hoiustatavad.