Kasulikud nõuanded

Tahvelarvuti mängimiseks - millist valida?

Vaata kõiki pakkumisi
09.05.2018

Aitame Sul valida hea tahvelarvuti.

Tahvelarvutit peab olema eriti mugav kasutada - see on põhinõue, mida tuleks kohaldada kõigi seadmete suhtes. Mis veel? Kriteeriumeid, mida tuleks vaadata, on üsna vähe ja need on seotud väga erinevate seadme kasutamise aspektidega. Lisaks on need kriteeriumid alati samad, olenemata mängust, mida soovid mängida.

Tahvelarvutite TOPOdava tahvelarvutiga mängimine - kas see on võimalik?

Odavad tahvelarvutid on jamad. Sa ei saa osta kiiret, tõhusat ja pika elueaga seadet seitsmekümne euroga. Samuti ei ole nende valik kuigi suur, sest kui vaatame turul pakutavaid väikseid (alla 8-tolliseid) tahvelarvuteid, märkame, et tooteid on palju, kuid suurema ekraaniga (8 tolli on minimaalselt vajalik) seadmeid pakub ainult peotäis tootjaid – ühtlasi tõuseb hind. Tahvelarvutil peaks olema 8-10-tollise diagonaaliga ekraan. Suurem ei ole tingimata mugav ja väiksemaga ei ole võimalik säilitada soovitud täpsust.

Tabel 1. Vali tahvelarvuti ekraani diagonaal

Liiga väike

Paras

Liiga suur

<8 tolli

9-10 tolli

>10 tolli

Hariduslikud ja lastele mõeldud tahvelarvutid

Hariduslikud ja laste tahvelarvutid kuuluvad teise tooterühma. Haridus- ja lastemängud ei ole tavaliselt nii keerukad, seetõttu ei nõua need suuremat võimsust, erinevalt seikluslikest või meelelahutuslikest tippklassi mängudest. Loomulikult on ka suur ekraan selle juures üheks põhinõudeks, kuid võimsuse poolest on need pigem väiksemad.

Kes maskist taga peidab?

Kvalteetsemate mängude jaoks tuleb tahvelarvuti valimisel tähelepanu pöörata kahetuumaliste protsessorite olemasolule, mis suudavad graafikat paremini kasutada. Mängimiseks mõeldud tahvelarvutid ei pea toetada parimat graafikat, kuid protsessori arvutuste keerukuse tase tähendab seda, et valik on piiratud ülemise riiuliga tahvelarvutitega. Tahvel-mänguaruvti kontseptsioon on Nvidia poolt välja töötatud lahendus ning see on eraldi tooteklass.


Lenovo Yoga Tab 3 X50L, 10.1" 4G, must

 • Ekraani diagonaal: 10 "(~ 26 cm)
 • Maksimaalne resolutsioon: 1280 x 800
 • Ekraani tüüp: IPS

Asus ZenPad 8 Z380M 8", WiFi, hall

 • Ekraani diagonaal: 8 "(~ 20 cm)
 • Maksimaalne resolutsioon: 1280 x 800
 • Ekraani tüüp: IPS LCD

Samsung Galaxy Tab S3 (2017) T825 9.7", 4G, Must

 • Ekraani diagonaal: 9,7 "(~ 25 cm)
 • Maksimaalne resolutsioon: 2048 x 1536
 • Ekraani tüüp: Super AMOLED
   

Kõige tähtsam on:

 • Tahvelarvuti suurus peab olema vähemalt 8 tolli (soovitatav 9-10);
 • Mida populaarsem on tarkvaraplatvorm, seda suurem on mängude valik (seepärast on populaarsemad Android ja iOS-i tahvelarvutid, samas kui Windowsi valik on väga väike);
 • Suur CPU võimsus ei ole piisav, kui seda ei toeta võimas videokaart;
 • Arvestades tahvelarvutite tehniliste edusammude taset, on arusaadav, miks need ei ole odavad ja neid leidub harva poodides.
   

Hinnakõikumised


Probleemiks võib olla tahvelarvuti maksumus. Poodide reklaamid moonutavad mõistet "odavad tahvelarvutid", mis põhjustab eksliku ettekujutuse, et hea seadme saab osta 70 euro eest. Osta on tõesti võimalik, kuid see ei ole piisavalt hea, eriti mängude jaoks: halb ekraan ja nõrk protsessor. Milline peaks välja nägema mängimiseks mõeldud tahvelarvuti hinnakujundus?

Tabel 2: Tahvelarvuti hinnavahemikud

Odav

Mõõdukas

Kallis

kuni 130-160 eurot

160-340 eurot

üle 340 euro

Tahvelarvutit tuleks otsida ülemistest riiulitest. Kuid on veel üks probleem: suure resolutsiooniga odavad tahvelarvutid ei suuda tihti esitada mängude dünaamilist graafikat - rakendus saab häiritud ja kogu mängurõõm kaob. Parem on investeerida lisaks 25 eurot, et osta kahetuumaline protsessor ja saada parem graafika.

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2019 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.