Kasulikud nõuanded

Tahvelarvuti lapsele: millist valida?

Vaata kõiki pakkumisi
24.01.2019
tahvelarvuti

Tahame me seda või mitte, aga tänapäeval on tahvelarvutid laste üks soovitumaid kingitusi: kui teie lapsed veel ei unista sellisest seadmest, siis on vaid aja küsimus, millal nad seda küsima hakkavad. Milline tahvelarvuti lastele osta – see on küllaltki keeruline küsimus, aga kui tutvute tähelepanelikumalt nende tüüpide ja võimalustega, siis leiate kergesti vajaliku vastuse.

Tahvelarvutite tüübid

Klassikalised tahvelarvutid. Need on standardse välimusega, puutetundliku ekraaniga ja meenutavad oma olemuselt veidi suurendatud mobiiltelefone. Seda tüüpi tahvelarvutite suurimad eelised on järgmised:

  • Väike kaal. Need seadmed on kergemad, mistõttu neid on palju mugavam kaasas kanda. On kindel, et selline tahvelarvuti on lapsele mugavam, eriti kui ta hakkab seda kasutama ka väljaspool kodu.
  • Vastupidavus. Neil seadmetel on vähem liikuvaid osi, mistõttu need on klaviatuuriga ja muude atribuutidega tahvelarvutitega võrreldes palju vastupidavamad.
  • Madalam hind. Standardne tahvelarvuti on tavaliselt märkimisväärselt madalama hinnaga kui 2in1 hübriidarvutid, aga ei saa väita, et see oleks alati nii. Nagu igal pool, nii on ka siin erandeid, aga kui otsite odavat tahvelarvutit, siis tõenäoliselt leiate selle just seda tüüpi seadmete hulgast.
  • Pikem aku kestvus. Need seadmed koosnevad väiksemast hulgast komponentidest, nii et ka seadme akut koormatakse vähem. See on eriti aktuaalne, kui laste tahvelarvuteid kavatsetakse kasutada mitte ainult mängimiseks, vaid ka suhtluseks.

2in1 hübriidarvutid. Need seadmed ei näe üldse välja nagu laste tahvelarvutid. Nad ei erine välimuselt tavalistest sülearvutitest, kuid ekraani kokku pöörates võivad need muutuda sama mugavaks tahvelarvutiks. Nende peamised eelised on järgmised:

  • Funktsionaalsus. 2in1 hübriidseadmed meenutavad sülearvuteid mitte ainult välimuselt, vaid ka võimalustelt – nendega saab teha mis tahes tööd. Need arvutid sobivad ka vanematele lastele, mistõttu saate hakkama veel ühe lisaostuta.
  • Laiemad võimalused teiste seadmete ühendamiseks. Seda tüüpi arvutitega saab ühendada monitori ja muid erinevaid arvutitarvikuid. Väikelaste jaoks pole see ehk nii aktuaalne, aga kui kavatsete tahvelarvutit nendega jagada, siis tasub mõelda ka sellisest võimalusest.
  • Võimsus. Need arvutid on märksa tõhusamad ja kiiremad kui näiteks laste mänguarvutid. Muidugi ei tähenda see, et kõik tahvelarvutid on aeglasemad ja „hanguvad“ pidevalt, aga 2in1 hübriidarvutite hulgast leiate oluliselt rohkem võimsaid mudeleid.
  • Võimalus mitut asja korraga teha. Nagu tavalise arvuti kasutamisel, nii saab ka nende seadmetega avada korraga mitu akent ja minna üle ühelt ülesandelt teisele.


Tahvelarvuti lastele: millele tuleks tähelepanu pöörata?

Seda, milline tahvelarvuti on lapsele kõige sobivam, aitavad otsustada mitu olulist aspekti – alustage oma otsinguid nendest. 

Lapse vanus ja vajadused. Kõige noorematele lastele sobivad paremini lihtsad, spetsiaalselt väikelastele kohandatud tahvelarvutite mudelid, mis on mõeldud harivate mängude ja muude arendavate tegevuste jaoks. Kuid juba väikestviisi arvutimaailmaga tuttavate laste jaoks võib see variant tunduda täiesti ebahuvitav: kui nad moodi järgivad, siis ärge imestage, kui nad küsivad teilt näiteks Sony, Apple või Huawei tahvelarvutit.


Võimalik, et teil õnnestub pidada läbirääkimisi tootja ja mudeli osas, aga ärge püüdke kokku hoida funktsionaalsuse pealt – varem või hiljem jääb laste tahvelarvuti noorukitele nõrgaks ja siis tuleb teil jälle raha välja käia.

Tahvelarvuti suurus. Siin tasub jällegi mõelda laste võimetele: kui nende käed on veel üpris väikesed, siis sobivad neile paremini 7-tollised laste tahvelarvutid, mida nad saavad paremini kätte võtta. Aga ärge unustage, et selline ekraan ei ole meelelahutuse jaoks kõige mugavam, seepärast valige vanematele lastele julgelt suurema diagonaaliga mudelid – nii on mängude ja filmide maailm neile veelgi köitvam.


Turvalisus. Ostes lastele tahvelarvuti, kardame kõige enam Internetis varitsevaid ohtusid, aga kui seadmel on lapsevanema funktsioonid, siis saate ise määrata, mida ja millal laps oma uue seadme ekraanil vaatab ja kasutab. Kui lapsed on veel päris väikesed, siis suhtuge sellesse aspekti vastutustundlikult – nii kaitsete neid kõigi võimalike ohtude eest.

Tugev ehitus. Üldse ei tahaks seda tunnistada, aga on ikkagi väga tõenäoline, et tahvelarvuti hakkab korduvalt lapse käest maha libisema, seepärast on meie kohuseks kindlustada juba ette, et selle tagajärjed oleksid võimalikult kerged. Enamikul lastele mõeldud tahvelarvutitel on spetsiaalne kaitseümbris, aga selle eest saab ka ise hoolitseda – siis ei ole põrutused nii hirmsad! 


Hind. Tahvelarvutite hinnad võivad olla väga erinevad, seepärast peab juba ette kaaluma, kui palju sellesse ostu investeerida. See aspekt sõltub jällegi sellest, kas kavatsete osta lihtsa laste tahvelarvuti või otsite funktsionaalsemat ja vastavalt kauem sobivat mudelit. Lisaks võite alati leida, kus toimub tahvelarvutite soodusmüük – selliseid eripakkumisi tehakse sageli e-poes Kaup24.

Otsust langetades on oluline võtta arvesse lapse arvutioskust, tema lähemate aastate perspektiivi ja enda rahalisi võimalusi – ainult nende aspektide kombineerimise teel saate igakülgselt rahuldava toote. Tänapäeval on tahvelarvutite valik eriti lai, nii et igal juhul on teil, mille hulgast valida!

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2019 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.