Kasulikud nõuanded

Sülearvuti tarvikud, mis hõlbustavad töö tegemist

Vaata kõiki sülearvutite pakkumisi
11.08.2020
sulearvuti ja teised elektroonikaseadmed kontorilaual

Tänapäeval töötavad paljud inimesed läbi arvuti - isegi ehitajad kasutavad oma töös ehitustarkvara ning muid haldusseadmeid, mis leiduvad just arvutis. Küll aga vajavad maksimaalset mugavust just kontoritöötajad, kes veedavad pikki tunde arvuti taga. Seda aitavad tagada vaid kvaliteetsed sülearvuti tarvikud - loe lähemalt millised.

Hiir

Sülearvutite kasutajad sageli isegi ei mõtle hiire kasutamise peale, kuna olemas on ju puutetundlik hiireplaat. Küll aga võib eraldi hiire soetamine olla palju mugavam, kuna hiirt on võimalik kiiremini ja mugavamalt juhtida. Lisaks ei ole hiireplaadi kasutamine väga ergonoomiline Sinu käele, mispärast tasub ka hiire valimisel pöörata tähelepanu sellele, et uus hiir toetaks Sinu käe asendit, et vältida hilisemaid liigesevalusi. Kui oled soetanud hiire, siis selle asendamatu kaaslane on hiirepadi. Nimelt on hiirt üsna ebamugav kasutada puhtal laual, kuna hiir vajab pehmet ja stabiilset pinda, et korralikult töötada. 


Klaviatuur

Sülearvutitel on juba klaviatuur olemas, kuid kahjuks ei ole võimalik seda reguleerida vastavalt vajadusele. Sellepärast on võimalik sülearvutitele soetada lisaks USB juhtmega ühendatav klaviatuur, mida on võimalik reguleerida vastavalt kõrgusele, et selle kasutamine oleks mugav ning aitaks toetada käte asendit. Lisaks võivad eraldi klaviatuuri nuppude kasutamine olla kordades mugavam kui sülearvuti oma - eks pead ise proovima järgi!


Kõrvaklapid mikrofoniga

Iga kontoritöötaja ellu kuuluvad sagedased videokõned nii klientide kui ka töökaaslastega. Sellepärast on oluline teha end ilusti kuuldavaks mikrofoni abil. Kuigi on tänapäeva arvutitel see tavaliselt sisse ehitatud, on see sageli kehva kvaliteediga. Lisaks on üldiselt ka arvuti kõlarid madala kvaliteediga, mispärast ongi oluline soetada kõrvaklapid, millega tagad hea kõne kuuldavuse nii enda kui ka kaaslase poolt. Lisaks ei taha ju keegi teine Sinu ümber kuulata Sinu kõnesid, mispärast kasuta kõrvaklappe ning liigu vaiksemasse kohta.


Väline kõvaketas

Kuigi võib see juhtuda väga harva, siis võivad arvutid minna rikki ning kõik Sinu failid võivad kustuda. Sellepärast on soovituslik hoiustada oma faile, pilte ja dokumente välisel kõvakettal, mida saad iga kell teise arvutiga ühendada. Võid kasutada ka mälukaarti või USB pulka, aga need on üldiselt väga väikese mahuga ning ka need võivad hooletul käsitlemisel rikki minna. Väliseid kõvakettaid on saadaval erinevate mälude suurustega, on kiired ja kompaktsed ning nende sisemised ventilaatorid aitavad ära hoida ketta kuumenemist, mispärast ei pea Sa nende rikki minemise pärast muretsema.


Monitor

Väikese ekraani taga töötamine ei mõju silmadele üldse meeldivalt - päeva lõpuks on silmad väsinud ning isegi punetavad. Sellepärast võiksid muretseda lisaks sülearvutile suurema ekraaniga monitori. See võimaldab paremini oma tegevusi ekraanilt jälgida ning ka videokõnet on teha palju mugavamalt. Monitore müüakse erinevates suurustes, resolutsioonides ja pildi kvaliteediga, mispärast saad ise valida, kui suurt ja kompaktset soovid. Pealegi on tänapäevased monitorid niivõrd kerged, et nende transportimine on äärmiselt kerge, et saad selle isegi kontorist koju võtta, kui soovid kodukontorit teha.


Sülearvuti alus

Inimesed, kes töötavad pikki tunde arvuti taga, teavad kindlasti, mis tunne on peale pikka tööpäeva tunda seljas või kätes valu. Kui kontorilaud ei vasta Sinu keha pikkusele ja hoiakule, on oluline soetada sülearvuti alus. See võimaldab Sul reguleerita kogu arvutit sobiva kalde alla ja pikkusele nii, et saaksid arvuti ekraani mugavalt jälgida ilma, et peaksid selga kõverdama või muud moodi oma hoiakut muutma. 

Sülearvuti jahutusalus

Peale pikki töötunde teeb paratamatult palju tööd ka arvuti sisemus, mispärast on alati oht, et arvuti kuumeneb üle. Ülekuumenemine aeglustab arvuti tööd ning võib isegi põhjustada rikkeid. Seepärast on oluline soetada arvutile jahutusalus, mis hoiaks arvuti temperatuuri optimaalsena ning arvuti töökulgu sujuvana. Tegu on ventilaatoriga, mis teeb suures koguses pöördeid. Küll aga peaksid valimisel veenduma, et selle müratase püsiks väiksena, et saaksid rahulikult tööd teha. Lisaks võib see toimida kui sülearvuti alus ja jahuti kaks ühes.


Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?