Kasulikud nõuanded

Statement tugitoolid sisekujunduses: kuidas sobitada see enda kodu interjööriga?

Vaata kõiki tugitoolide pakkumisi
11.03.2022
beež tugitool tumedas interjööris

Tubade kujundamisel järgib enamik inimesi sama, läbiproovitud ja madala riskitasemega meetodit: ostetakse kena, kuid lõppkokkuvõttes tagasihoidliku väljanägemisega diivan ja tuuakse tuppa isikupära värviliste või mustriliste patjade, ilmekate vaipade, piltide või valgustusega. Tasub aga kaaluda selle dekoreerimise reegli kõrvale heitmist ja muuta hoopis tugitool kogu oma toa keskpunktiks. Lõppude lõpuks on praegu turul nii palju pehmeid, sametiseid, uhkete toonidega tugitoole, et mõne ilmetu, halli tugitooli valimine näib olevat ülim samm tagasi. 

Nelja peamise kujunduselemendi ümber kujundatud stiilsed tugitoolid võivad ruumi tõeliselt ellu äratada, võimaldades sul tuppa luua täiesti uus välimus vaid ühe võtmeelemendiga - statement tugitooliga. Ükskõik, kas soovid oma avaldust teha suuruse, värvi, kuju või mustriga, võid veebipoe laiast valikust leida endale sobiva. Valikuvõimalusi on nii traditsioonilisele kui ka kaasaegsele maitsele. Erilise ilmega tugitooli ei tohiks aga uisapäisa valida. Toome välja mõned nipid, mida nende valimisel arvestada.

moodne tugitool tugitool

Vali oma tugitool targalt

Kui lähed julgeks sellise silmatorkava mööblieseme nagu tugitooli valimisega, pöörake sellele kindlasti tähelepanu, mida see väärib. Lõppude lõpuks on see midagi, millel istud enamikul päevadel ja elad sellega aastaid.

Statement tugitoolid on fantastilised, et lisada ruumile värvi ja tekstuuri. Nipp seisneb selles, et see ei võtaks ruumi üle võimust ja et see paistaks silma kõigil õigetel põhjustel, nii et kaaluge tugitooli suurust ja selle paigutust toas enne kõike muud.


Arvesta tugitoolii värvi ja kujuga

Ülejäänud elutuba sõltub sellest, kuidas sinu tugitooli värv ja kuju on ruumi integreeritud. Silmatorkavad ja julged värvid hakkavad toas esile kerkima – näiteks sinepikarva tugitool tumesinise seina ääres on väga ilmekas. Praegu on trendides palju huvitavaid kujundeid, alates moodsatest ruudukujulistest vormidest kuni kõveramate servadeni. Otsi kuju, mis on ebatavaline või tõmbab tähelepanu.

sinine tugitool sinepikollane tugitool

Et luua täiuslik koostöö oma tugitooli ja ülejäänud ruumi toonide vahel on oluline valida algusest peale üks värvilahendus ja sellest kinni pidada. Koosta näiteks mõni värvide skeem, kuhu vali ruumi jaoks neli või viis põhivärvi ja seejärel kasuta mõnda neist oma sisustuses (nt diivanil, vaipadel või patjadel). Ja ülejäänud ruumi jaoks vali kontrastne värv – see on sinu põhivärv seinavärvi või tapeedi jaoks. 


Täienda oma tugitooli stiilselt

Kui otsid statement tugitooli, väärib tähelepanu ka see, mida sa sellele juurde lisad. Sa ei pea ennast ka aksessuaaridega tagasi hoidma.

Padjad on sinu parimad sõbrad, kui on vaja toas värvi ja tekstuuri tasakaalustada, kuna neid saab hõlpsasti vahetada ja ümber paigutada ning need võivad olla isegi hooajalised, aidates sul oma sisekujundust hõlpsalt värskendada. Vali oma seinavärvidele või tugitoolile sarnased toonid. Patjade ja pleedide osas ei kehti ranged reeglid, kuid lause "less is more" siin ei kehti – mida rohkem, seda uhkem!

Hoia ühtset teemat

Tugitooli välimuse ja tunnetuse ülejäänud tuppa toomiseks on mõned interjööritarkused. Otsi võimalusi tugitooli värvi ühendamiseks aksessuaarides, kunstiteostes, vaipades või valgustites. See võib olla tugitooliga sama värvi või lihtsalt sarnast tooni. Tekstuuride segamine on suurepärane võimalus lisada oma tuppa ruumikust. Näiteks, kui sul on samettugitool, kaaluge ka pehme ja karvase vaiba hankimist.

boho tugitool stiilne tugitool

Asjad peavad tasakaalus olema

Statement tugitooli kasutades on oluline luua oma toas tasakaalutunne. Võid värvide ja mustritega vabalt üle pingutada, maksimalistlik trend on praegu väga populaarne ja see ei kao kuhugi. Mõtle aga mastaabile, näiteks võid kasutada väikseid mustreid suure mustri vastu ja see võib hästi sobida ruumi värvilahendusega, mitte ei võitle selle vastu.

Kuidas hindate seda postitust?