Kasulikud nõuanded

Kuidas paigaldada rõdu kasvuhoonet?

Vaata kõiki kasvuhoonete pakkumisi
22.01.2020
rõdukasvuhoone paigaldamine

Paljudel on unistus kasvatada ise värskeid köögi- ja puuvilju ning põnevaid vürtse, kuid on tavaline eeldada, et selline privileeg saab osaks vaid neile, kel oma õu või maalapp. Rõõmsad uudised kõigile rõdu-omanikele ka teil on võimalus aiatöid harrastada! Rõdu-kasvuhoone kiiresti populaarsust koguv nähtus, mis nõuab vaid sihikindlust,  mõnda olulist vahendit ja nippe, millest järgnevalt juttu teemegi.

Mida on tarvis rõdu-kasvuhoonest maksimaalse saagi saamiseks?

Teame kõik hästi, et aeda kasvuhoone rajamiseks on palju erinevaid võimalusi, kuid hea uudis on see, et kui otsustate kasvuhoone hoopis rõdule paigaldada, on ka siis valik üsna lai. Sõltuvalt ruumist ja sellest, milliseid taimi plaanite kasvatada, võib teie rõdu-kasvuhoone sisaldada järgmisi komponente:

  • Kaared. Enamasti kasutatakse kaari õitsvate lillede puhul, kuid need on kasulikud ka teiste sarnaselt kasvavate taimede kasvatamisel. Oma vastupidavuse tõttu on kaared kasulikud ka raskete ja suurte taimedega tegelemisel.

  • Toed. Ronitaimede või pehmete vartega taimede kasvatamiseks on toed kõige turvalisem valik. Neid on lihtne vajadusel lihtsalt maasse torgata.


​​​​​​​

  • Riiulid. Sobivad ideaalselt neile, kes soovivad rõdupinda maksimaalselt ära kasutada riiuleid kasutades on teil võimalik kasvatada erineval riiulil erinevaid taimi. Selleks otstarbeks sobivad kasutamiseks lihtsad laoriiulid.


​​​​​​​

  • Kastid. Väga mitmekülgne abimees, millele sõltuvalt rõdu paigutusest leiate ruumi nii maapinnal kui aknalaual. Kastidesse sobib istutada nii lilli kui vürtse või köögivilju.