Kasulikud nõuanded

Millised riided valida kokteilipeole?

Vaata kõiki pidulike riiete pakkumisi
02.06.2022
sõbrad üheskoos pidulikes rõivastes pidutsemas

Kes meist ei ootaks ametlikku kutset mõnele tähtsale üritusele: pulma, ristimisele, sünnipäevale, äripeole, tugiüritusele jne? Tavaliselt sisaldavad seda laadi kutsed ka kindlat riietumisstiili. Rõivaste valik võib aga kujuneda parajaks peavaluks, sest kuidas leida kuldne kesktee - pidulik, ent mitte liiga üle pakutud? Käesolevas juhendis annamegi nõu, kuidas valida riideid, kui sulle saabub kutse kokteilipeole.

rõõmsad inimesed pidulikul kokteilipeol

Mida kokteilipeol kanda?

Kokteilipeo rõivaste osas ei seisa kusagil rangelt kirjas reeglit, mida see rõivastusstiil täpselt hõlmab, ent see balansseerib ametliku ja smart-casual rõivastiili vahel. Seetõttu on oht riietuda liiga ametlikult või hoopis vastupidi - liiga ekstravagantselt ja väljapaistvalt.

Naiste kokteilipeo riietus

Naiste kokteilirõivaste stiili saab edukalt lahti mõtestada kolme peamise aktsendi järgi – kleidid, kingad ja aksessuaarid. See kõlab lihtsalt, kuid tegelikult on rõivaste ja aksessuaaride valimine ja kombineerimine parajalt keeruline protsess.

Kleidid. Kokteilirõivastuse juures on kõige olulisem osa loomulikult kleidil. Muidugi võid katsetada pükskostüümi ja pluusi ning pükstega, kuid kaunis kleit on kõige kindlam valik. Kokteilkleidi valimine on tavaliselt paras katsumus, sest valik on ääretult lai. Kokteilikleidid võivad olla mistahes värvi, kuid musta peetakse kõige klassikalisemaks. Levinud viga on liiga pika või liiga lühikese kleidi valimine: kokteilipeol on kõige õigem kanda umbes põlvepikkuseni kleiti.

neiu mustas kokteilikleidis

Kingad. Kokteilipeo kleidi juurde kingade valimisel on kirjutamata reegliks kahtlemata kõrge kontsaga kingad. Kõige parem on valida neutraalset värvi kõrge kontsaga kingad – nahatooni, mustad jms. Kingad võivad olla kinnise või lahtise varbaosaga.

naine proovib kõrgeid kontsi jalga

Ehted ja aksessuaarid. Kokteilipeo rõivastus ei ole täiuslik ilma aksessuaarideta. Selleks võivad olla erinevad elegantsed ehted: käeketid, käevõrud, kõrvarõngad ja keed. Sobib ka väike maitsekas käekott. Lisa šikid, elegantsed aksessuaarid, mis tõmbavad tähelepanu ning rõhutavad isikupära.

naine elegantsete ehetega naine klassikalise käekotiga


Meeste kokteilipeo riietus

Meeste riietuses domineerivad küll ülikonnad, kuid need ei pea olema sellised, mida kantakse ametlikel üritustel (nt tööl, ärikohtumistel või kohtuistungil) osaledes. Kokteiliriietus annab veidi rohkem loomingulist vabadust ja individuaalsust. Võid valida kena ülikonna jaki ja püksid, särgi, kingad, aksessuaarid. Järgnevalt neist veidi lähemalt:

Jakk. Pintsak on mehe kokteiliriietuse alus. See ei pea olema igav must, hall jms. Katseta julgelt värvidega: suvisteks päevadeks vali heledamad ja erksamad toonid ning talvisematel päevadel pöördu tagasi klassikalisemate värvitoonide juurde. Sellise stiiliga sobib maitsekas ja kena soeng, piinlikult klanitud juuksetukk võib mõjuda pigem ülepakutuna.

elegantne stiilses ülikonnas mees


Püksid. Pintsakuga kombineeri kenad ülikonnapüksid. Need võivad olla sama värvi või veidi erinevat tooni. Samas pole keelatud valida ka täiesti vastandvärvides jakk ja püksid. Peaasi, et värvid omavahel sobiksid. 

elegantne mees klassikalistes pükstes

Särgid. Veel üks osa mehe kokteiliriietusest, mille abil saab end väljendada värvide, mustrite ja erinevat tüüpi kraedega mängides. Ideaalis ei tohiks särk olla liiga igapäevane, kuid mitte ka liialt domineeriv.

klassikalise triiksärgiga mees


Aksessuaarid. Meeste kokteilirõivaste aksessuaaride valimisel on võtmeküsimuseks see, kas kanda lipsu või mitte. Lipsuvaba riietus aitab vabaneda tarbetust formaalsusest. Teisest küljest võib lips muuta lõpliku välimuse veelgi omanäolisemaks, sest värvide ja mustrite valik on lõputu.

mees lipsu sidumas


Kingad. Meeste kokteilipeo riietusele panevad punkti klassikalised kingad. Vali neutraalsetes toonides mudelid: pruunid, mustad jms.

mees kingapaelu sidumas

Kokteilipeole sobiva riietuse valik võib olla keeruline. Enamasti on põhjuseks ääretult lai valik, kuid teinekord on keeruline valida enda jaoks sobivaimat stiili.

Meta description: Sinu postkasti potsatas kutse kokteilipeole? Selles juhendis anname nõu, mida kokteilipeole suundudes selga valida.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?