Kasulikud nõuanded

Põsepuna: mis see on ja kuidas seda kasutada?

Vaata kõiki põsepunade pakkumisi
29.11.2019
põsepuna igapäevaseks kasutamiseks

Enamasti ei piisa täiuslikuks jumestuseks vaid puudri ja ripsmetuši pealekandmisest - sageli kasutatakse elavama väljanägemise saavutamiseks ka põsepuna. Mis see on, kuidas seda kasutada ja kuidas otsustada kõige sobivama põsepuna üle - siin on mõned kõige tavalisemad küsimused, millele proovime seekord vastuseid leida.

Mis on põsepuna?

Põsepuna on meigitoode, mida kantakse tavaliselt juba puudriga kaetud põsesarnadele (ja mitte ainult) - need tõstavad esile näojooned, aitavad neid pisut modelleerida ning lisavad üldpildile elujõudu ja energiat. Põsepuna õigesti kasutades saavad naised varjata või esile tuua soovitud jooni ning luua efektse jumestuse - selleks on vaid mõned põhireeglid.

Millised põsepunad on kõige paremad?

Parima põsepuna saad valida kahel viisil - nende tüüp ja Sinu nahatoon. Alustame põsepuna tüüpidest:

 • Puuderjas põsepuna. Seda tüüpi toode sobib eriti rasusele nahale, mille puhul võib sageli näha suuri ja laienenud poore. Seda soovitatakse kasutada ka õhtusel ajal.


 • Kreemjas põsepuna. Seda tüüpi põsepuna on soovitatav neile, kellel on kalduvus kuivemale nahale. Selle abil saad oma näo hõlpsasti päevaks ette valmistada. 


Vastavalt nahatoonile tuleks põsepuna valida järgmiste näpunäidete kohaselt:

 • Kahvatule nahale sobivad kõige paremini roosad ja mahedad toonid;
 • Keskmiste nahatoonide jaoks on ideaalsed roosad, koralli või pruunikad toonid;
 • Veidi tumedama naha korral aitavad silma paista erksad roosad, punakad või koralli toonid;
 • Neile, kellel on tume päevitunud nahk, on soovitatav valida pruunid, tumelillad, heleoranžid või kirsitoonid.

Põsepuna: kuidas seda õigesti kasutada?

Õige toote valimine on esimene ja kõige olulisem, kuid kindlasti mitte ainus samm - pead samuti teadma, kuidas seda peale kanda.  Kuigi see on omamoodi kunst ja loominguline katsetamine, on mõned nipid selleks alati teretulnud: paar näpunäidet muudavad näo eeliste rõhutamise palju lihtsamaks.

Kui Sinu nägu on:

 • Ümar, siis tõmba V-täheline diagonaaljoon põsesarnade alla: see peaks algama kõrvast ja minema huule nurkadesse. Lisaks saad õrnalt esile tuua kõige kitsama osa.
 • Ovaalne, siis Sul veab - seda näokuju peetakse peaaegu täiuslikuks. Kui soovid aga lõuga pehmendada, võid põsesarna küljele veidi põsepuna kanda ja seejärel selle allapoole laiali hajutada. Kõigi eeliste esiletõstmiseks saab seda toodet kanda ka kulmude ülaosasse, liikudes juuksepiiri poole.
 • Piklik, siis saad sellele põsepuna horisontaalselt kanda. See tuleks õrnalt põsesarna kõrgeimasse kohta tõmmata, liikudes juuksepiiri poole. Midagi muud ei ole vaja teha!
 • Nurklik, siis põsesarna kõrgeimast kohast allapoole kantavad jooned aitavad näojooni pehmendada. Kulmude kohal olev õrn joon võimaldab veelgi parema tulemuse saavutada.
 • Lai, siis kasuta näo modelleerimisel rohkem vertikaalseid jooni.

Õige põsepuna valimine ja õigete trikkide rakendamine vastavalt näokujule võimaldab suurema vaevata luua erksa ja tõhusa jumestuse. Kaup24.ee e-poest leiad laia valiku neid ja muid kosmeetikatooteid.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?