Kasulikud nõuanded

Pesumasinate ja nende detailide peamised funktsioonid

Vaata kõiki pakkumisi
01.07.2019
pesumasin

Pesumasinad on asendamatud ja igas kodus leiduvad seadmed - nende mehhanismid on keerulised ning toimimise põhimõtte paremaks mõistmiseks (ja mõnikord isegi vigade põhjuste väljaselgitamiseks) on kasulik teada pesumasinate peamisi detaile. Kutsume Sind tutvuma peamiste funktsioonidega, mis aitavad mõista, kuidas see väga oluline kodumasin töötab.


Pesumasina trummel

Kõik teavad selle detaili eesmärki - paneme pesu trumlisse ning seal toimub pesu pesemine. Siiski teavad vaid üksikud inimesed, et pesumasinas on tegelikult kaks trumlit: üks, mida me näeme ja teine, mis kontrollib veevoolu erinevate tsüklite ajal.

Pesumasina mootor

See on kahtlemata üks tähtsamaid detaile, mis teiste osadega suhtlemisel tagab seadme tõrgeteta toimimise - mootor põhjustab pöörlevaid liikumisi ja seetõttu saab Sinu pesumasin töötada.

Pesumasina sifoon

See detail peaks olema tuttav kõigile, kes on kunagi vanni või valamu ühenduse eest hoolitsenud. Pesumasinas täidab sifoon täpselt samu funktsioone: see filtreerib kanalisatsiooni voolava vee välja, aidates vältida saastumist ja kaitstes ruumi ebameeldivate lõhnade eest.

Pesuvee pump

See komponent paneb vee ringlema kahes suunas: võimaldab pesu pesemisel vee masinasse juhtida ja tagab selle sujuva äravoolu, kui kuivatamise protsess algab.

Pesumasina filter

See osa on tavaliselt seadme lõpus olevas voolikus (asukoht võib olla erinev sõltuvalt mudelist) ja takistab suurema mustuse kogunemist. Kui filter ummistub, ei saa vesi enam sujuvalt ringi liikuda, mistõttu on soovitatav aja jooksul seda osa puhastada.

Pesumasina soojenduselement

See on veel üks eriti oluline osa pesumasinas oleva vee soojendamiseks teatud temperatuurini. Seetõttu soovitatakse seda eriti hoolikalt kaitsta suuremate ladestuste ja rooste eest.

Pesumasina amordid

Need detailid takistavad pesumasinat "hüppamise" ja ülemäärase vibratsiooni eest - kui need nähtused esinevad, tuleb probleemi kõigepealt sellest kohast otsida.


Need ei ole kindlasti pesumasina ainsad osad, aga kui oled kursis põhilistega, on Sul palju lihtsam mõista kõiki selles masinas toimuvaid protsesse. Kui investeerid kvaliteetsesse pesumasinasse, ei pea selle mehhanisme pikka aega meelde tuletama - sellised seadmed kestavad aastaid!

Kuidas hindate seda postitust?