Kasulikud nõuanded

Kenad päikeseprillid vastavalt näokujule: kuidas valida?

28.07.2020
naine ja mees linnas päikeseprillidega teevad telefoniga pilti

Päikeseprillid on suvise aja lahutamatu osa – need tagavad suurepärase nähtavuse ka kõige päikesepaistelisematel päevadel. Kuid nii nagu iga teinegi aksessuaar, annavad ka päikeseprillid välimusele palju juurde. Õige suuruse ja kujuga prille valides on teil võimalik esile tuua oma kaunimaid külgi ning varjata puudusi. Päikeseprillid valitakse tavaliselt vastavalt näo kujule – samad reeglid kehtivad nii meestele kui naistele.

Ovaalne nägu

Teil on väga vedanud – saate valida mis tahes kujuga prillid ning võite kindel olla, et need sobivad teile nagu valatult. Parim valik on siiski ruudukujulised, ümarad, ovaalsed, kiisu- või liblika-kujulised prillid või aviaatorid. Siiski tasub vältida ülemäära suure raamiga mudeleid – need varjavad nägu ning see ei tundu enam ovaalne, vaid muudavad näo ümaraks. Parim on valida prillid, mille raami laius on umbes sama kui näo kõige laiem osa.

valgete prillidega kaamerale poseeriv punaste kõrvarõngastega tüdrukümmarguste prillidega mees, kes hoiab käes piletiteid, naudib eelseisvat puhkustPunases ujumistrikoos ja kandiliste mustade prillidega tüdruk supleb meres

Ruudukujuline nägu

Teie peamiseks eesmärgiks võiks olla pehmema näokuju loomine. Selleks tasub endale valida ovaalse kujuga raamid, mis tõmbavad tähelepanu kandiliselt lõualt, muutes seda optiliselt ümaramaks. Samuti tasub valida silmapaistva ülaosaga mudelid. Vältige kindlasti ruudu- ja ristkülikukuju ja teisi kandilisi jooni – need muudavad teie näo veelgi teravamaks.

punaste ovaalsete prillide ja mütsiga tüdruk naeratabruudukujulise näo kujuga mees ovaalsete mustade prillidega punasel taustaltüdruk prillide, bareti ja punaste huultega, poseerib kaamerale